Прашање

Член од
10 јануари 2019
Мислења
1
Поени од реакции
1
Имам 15 години за 1 месец прам 16. Која треба да е големината на пенисот. Моментално ми е 13/14 cm и другото се ми е во нормала.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Имам 15 години за 1 месец прам 16. Која треба да е големината на пенисот. Моментално ми е 13/14 cm и другото се ми е во нормала.
Тука си негде, во просекот.
 
F

Flatter

Гостин
Имам 15 години за 1 месец прам 16. Која треба да е големината на пенисот. Моментално ми е 13/14 cm и другото се ми е во нормала.
Добро е не се оптеретувај со такви работи. Пенисот расте до 19 година така да немаш гајле
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Имам 15 години за 1 месец прам 16. Која треба да е големината на пенисот. Моментално ми е 13/14 cm и другото се ми е во нормала.
... состојбата на машкиот полов орган не е секогаш ист, некогаш во него циркулира повеќе крв, некогаш помалку, некогаш повеќе се возбудува некогаш не... така да тоа повлекува и различна големина на половиот орган во смисла и на дебелина и на должина, па и во крутоста (цврстина) велиме - ерекција и затоа секогаш треба да се назначи во какви услови се мери должината и обемот на пенисот!



интересна тема и би ја искористила да ја видиме светската мапа на големината на пенисот во ерекција кај мажите од различни делови на светот!



ерекцијата која секогаш не е иста и зависи и од моментална возбуденост, па и тука има улога некој сантим дополнително, но доколку точно и правилно си ја измерил должината на половиот орган просекот за Македонија ти е ептен таман, види табела за просек за маж од 35 години!
...затоа „фати се И за книга“ за да бидеш и на тоа поле спремен за да бидеш комплетен! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom