Најекономично греење и ладење

Член од
18 април 2014
Мислења
373
Поени од реакции
678
А бе докторе.....ај да неречам Хансол за 40к ја шие таа вашата од 60к.....ама ја вака ке играме.....за U-Crown би ја мењал ?
:)

Еве остај ме мене јас сум фан и не гледам можеби правило расудно.

Има дечки овде еден куп со fh.
Еве прашај дали некој би сменил fh за ucrown.

Ама вистинското прашање би било, колку луѓе што имаат ucrown би смениле за FH


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
L

lleeoo

Гостин
А бе докторе.....ај да неречам Хансол за 40к ја шие таа вашата од 60к.....ама ја вака ке играме.....за U-Crown би ја мењал ?
Ај јас како не толку стручен и искусен да прашам нели тој hansol не згреа една соба од 20 тина кв и тоа втора беше првата беше дефектна и трошеше 1 киловат па чоекот си запали каминот пак и ucrone Има некој тука за да сподели искуство ????
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.608
Поени од реакции
7.416
Похипотетичко прашање треба да ти поставам или што ?
Ако и U-Crown имаше цена од 60к како FH наместо сегашната 73к за U-Crown...кој будала би земал FH за истa цена ?[DOUBLEPOST=1545525942][/DOUBLEPOST]
:)

Еве остај ме мене јас сум фан и не гледам можеби правило расудно.

Има дечки овде еден куп со fh.
Еве прашај дали некој би сменил fh за ucrown.

Ама вистинското прашање би било, колку луѓе што имаат ucrown би смениле за FH


Sent from my iPhone using Tapatalk
Похипотетичко прашање треба да ти поставам или што ?
Ако и U-Crown имаше цена од 60к како FH наместо сегашната 73к за U-Crown i 60k za FH35...кој будала би земал FH35 за истa цена ?[DOUBLEPOST=1545526065][/DOUBLEPOST]
Ај јас како не толку стручен и искусен да прашам нели тој hansol не згреа една соба од 20 тина кв и тоа втора беше првата беше дефектна и трошеше 1 киловат па чоекот си запали каминот пак и ucrone Има некој тука за да сподели искуство ????
Собата ако е шатор ни FH нема да ја загрее.....а на типов во Прилеп ке му ја замениме за "подобра" за појако да рекламира Japanci. За таа цена не му гинe WN35 или Мираи па нека мери со мерачот уште 3 зими
 
L

lleeoo

Гостин
Похипотетичко прашање треба да ти поставам или што ?
Ако и U-Crown имаше цена од 60к како FH наместо сегашната 73к за U-Crown...кој будала би земал FH за истa цена ?[DOUBLEPOST=1545525942][/DOUBLEPOST]
Похипотетичко прашање треба да ти поставам или што ?
Ако и U-Crown имаше цена од 60к како FH наместо сегашната 73к за U-Crown i 60k za FH35...кој будала би земал FH35 за истa цена ?[DOUBLEPOST=1545526065][/DOUBLEPOST]
Собата ако е шатор ни FH нема да ја загрее.....а на типов во Прилеп ке му ја замениме за "подобра" за појако да рекламира Japanci. За таа цена не му гинe WN35
Никој ме рекламира само дискутираме а кој има тука на форумов u crone да сподели искуство???и според еуровент што спецификации имаа таа u crone?
Кој паметен ке даде 1200 евра за нешто што нема доказ за квалитет ??
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.608
Поени од реакции
7.416
Од У-Кроне на штипскиот Влаф ке му паднат гакјите затоа кјути
 
L

lleeoo

Гостин
:)

Еве остај ме мене јас сум фан и не гледам можеби правило расудно.

Има дечки овде еден куп со fh.
Еве прашај дали некој би сменил fh за ucrown.

Ама вистинското прашање би било, колку луѓе што имаат ucrown би смениле за FH


Sent from my iPhone using Tapatalk
Јас не во никој случај ке го прашам брат ми утре може он сака :))))
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.608
Поени од реакции
7.416
Никој ме рекламира само дискутираме а кој има тука на форумов u crone да сподели искуство???и според еуровент што спецификации имаа таа u crone?
Кој паметен ке даде 1200 евра за нешто што нема доказ за квалитет ??
А каде тоа даваат доказ за квалитет ? Ај преведи за сите на темава што овде на сликава пишува коа си се фатил ко слеп за стап а незнаеш да прочиташ?
Квалитет ти кај комшикати да продаваш што незнае да преведе.
Performance - Перформанс не е во превод квалитет јадан ти...
 
Последно уредено:
L

lleeoo

Гостин
Ние аи се запишавме а на чоекот никој не му кажа што да прави. Јас право да си кажам оваа прв пат ја гледам. Друже сигирен си дека е инвертер оти он офф климите на оваа магла нема шанси да греат ај сликај ја од страната внатрешната треба да ја има налепнивата со ознака што клима е[DOUBLEPOST=1545527064][/DOUBLEPOST]
А каде тоа даваат доказ за квалитет ? Ај преведи за сите на темава што овде на сликава пишува коа си се фатил ко слеп за стап а незнаеш да прочиташ?
Квалитет ти кај комшикати да продаваш што незнае да преведе.
Полека полека со слепите и стаповите
Да во право си не е за квалиѕет туку за ПОТВРДЕНИ ПЕРФОРМАНСИ знаеш што зимаш за парите што ги даваш иште подобро[DOUBLEPOST=1545527221][/DOUBLEPOST]
А каде тоа даваат доказ за квалитет ? Ај преведи за сите на темава што овде на сликава пишува коа си се фатил ко слеп за стап а незнаеш да прочиташ?
Квалитет ти кај комшикати да продаваш што незнае да преведе.
Перформанс не е е квалитет јадан ти...НЕПИСМЕНКО
Почна да вреѓаш пак по старо значи дискусијата завршува барем за мене поздрав секое добро
 
Последно уредено од модератор:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.608
Поени од реакции
7.416
Полека полека со слепите и стаповите
Да во право си не е за квалиѕет туку за ПОТВРДЕНИ ПЕРФОРМАНСИ знаеш што зимаш за парите што ги даваш иште подобро
А сеа признај си каде заврши твојата прва клима Vivax што ти научникот за толкување Перформанси и квалитет ја плати на некој монтер од Ш класа, и без да има Перформанс тест а не па тест за квалитет- а таков сега ваљда укапира дека и не постои или ти треба дообјаснување ?
Да ти линкам кај се жалеше на Виваксот или нема потреба....ај сам линкај како беше задоволен и каков тест имала таа твојата прва клима.....не туку ми мрчи кога куп поплаки имаш напишано за Виваксот..у секундава можам да те исмејам, не туку продавај муда за бубрези..
AERI18ventilator2.jpg
AERI18ventilator.jpg
 
Последно уредено:
L

lleeoo

Гостин
А сеа признај си каде заврши твојата прва клима Vivax што ти научникот за толкување Перформанси и квалитет ја плати на некој монтер од Ш класа, и без да има Перформанс тест а не па тест за квалитет- а таков сега ваљда укапира дека и не постои или ти треба дообјаснување ?
Да ти линкам кај се жалеше на Виваксот или нема потреба....ај сам линкај како беше задоволен и каков тест имала таа твојата прва клима.....не туку ми мрчи кога куп поплаки имаш напишано за Виваксот..у секундава можам да те исмејам, не туку продавај муда за бубрези..
Прегледај го приврзокот 201837
Прегледај го приврзокот 201836
Уште ова и толку навистина
Да имав vivax aeri 18 има некои работи што не ми се допаѓале.
ЗАТОА СИ КУПИВ МИТСУ не само јас и брат ми со Потврдени ПЕРФОРМАНСИ што не е јасно
Поздрав Чао the end
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.608
Поени од реакции
7.416
Уште ова и толку навистина
Да имав vivax aeri 18 има некои работи што не ми се допаѓале.
ЗАТОА СИ КУПИВ МИТСУ не само јас и брат ми со Потврдени ПЕРФОРМАНСИ што не е јасно
Поздрав Чао the end
Поздрав и до тебе и до брат ти
 
Член од
8 септември 2018
Мислења
30
Поени од реакции
8
и тоа квалитетно
знам дека многу нема да се сложат со ова ама кај мене е така како што кажа @Konec
Не е битно дали ќе се сложат или не, (од причини од различна етиологија) битно е да се сподели корисничко реално искуство.
 
L

lleeoo

Гостин

Attachments

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.608
Поени од реакции
7.416
Gree ferito колку троши како лудо.
Еве го клипот
https://youtu.be/vbBvf-EBdvU

Еве ги коментарите од типот што го купил и се жали,

Пишува 1.2 kw просек средна потрошувачка


А на дечкото горе хансолот 18и нешо kw има извадено за 1 ден на температури околу 0 и + тоа е просек 1.4kw на час, човече. Чијзс.

Има мноогу поплаки по бугарските овој и другиот македонски форум дека Хансолов троши многу, всушност сите GREE трошат, тоа е нешто што кинезите не можат да го ископираат, инвертерска склопка и софтвер.
Трубам за ова долго време но луѓето не слушаат.
Железо тешко секој може да направи, дури и јас, ама електроника и софтвер скоро никој. Ниту се копира.

Како што ги гледам работиве, ситуацијата е, грубо од кинеските клими GREE можеби и ќе ве стоплат, најверојатно и ќе ве стоплат, но затоа ќе трошат струја како калорифер или рингла, другите кинески нема да трошат струја како рингла ама прашање е дали ќе ве стоплат.

Низок модел на јапонец, најверојатно нема да ве стопли многу ама нема да потроши ич, само висок модел на јапонец ем ќе ве стопли гарантирано ем ќе истроши гарантирано наајмалку струја, споредбено со GREE 2-3 пати помалку струја од нивните модели.

Но за да се купи таков мора минимум да се одвои 1000 еур и нагоре за 3.5 kw клима.

Така да изборот е ваш.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Влаот откри и други форуми, мислеше дека од Кајгана и ИТ се родиле климиве....
Оф леле Сапуница да снимав Влавопапуча ке је крстев.....
Ало Vlaf, кога веќе го читаш Бугарскиот форум и таму некој по тебе у паметот близок ДОДО,
Ко прво што не појасниш....DODO НЕ грее стан или куќа во која престојува, туку грее викендица-вила за викенди со швалерките, преку WiFi пушта клима и одма mu iska да им е топло.
А "Вилата" на Додо е градена во 60ти години..... со пластика на таван, нит изолација нит бутур, овде недај боже да беше Митсубиши ала FH наместена
https://forum.setcombg.com/attachments/климатици-hisense-gree-chofu-bard/29008d1540801901-gree-amber-gwh12yd-s6dba1-или-gree-fairy-gwh18acd-k6dna1d-02.jpg
dodo2.jpg dodo3.jpg
...."Вилата" не ја грее со денови, и даљинското му е во најлончето па нема ни чуено за IFeeel, не па за Indirecdt-Direct i Sensor
dodo1.jpg
.....и ти овој го најде да го цитираш ? очиглено тука сте со интелектот со ДОДО а него кој го...оти не е наш, само што ти штипски утре ке имаш звање доктор и со ваков интелект ти ко доктор ни бубуљица нема да дијазгностицираш како треба, тебе таа ке ти се гледа ко тумор :D
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom