Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Во неделата ја завршив мојата таканаречена врска.

Два дена не ми беше посветил внимание кога бев кај него, во петокот имавме само секс, саботата ниту ме гушна, ниту ме бакна, ко да сум обична гостинка, некое дете од комшии.
Како врв на сето тоа, ме остави сама во салонот, и без да ми спомне си влезе во неговата соба, полегнат се затвори за да си гледа тв и слуша музика, јас сама, ко теле, не знам што се случува. Јас се уште гладна, каснав две кифли од масата, го чекам него да се сети бидејќи не сакам некому да повторувам дека мора да приготвиме нешто за нас и родителите кои му беа на работа.
Да ми кажеше дека бил уморен и сакал да одмори ќе го сфатев, ама имаше еден час како бевме будни а тој едвај да ми прозбори.
Се осетив непосакувано, непожелно, како вишок. Влегов во собата, го гледам си чила, почнав да се пакувам и му реков дека ќе си одам а и јас уморна, плус студ, не сакам да упаѓам од соба во соба во куќа што не е моја или пак да му се пикам и да бидам иницијатор за секс или нешто друго.
Бидејќи пред се сум културна личност и не сакам да се опуштам до тој степен да ми биде незгодно на крај од неговите.
Ниту ме сопре, туку ми се закани дека доколку си одам да не го побарам пак. Си отидов, сама, додека врнеше дожд и барав такси за да стигнам до автобуска, не ми се ни јави барем да праша дали безбедно стигнав.
Згора на тоа, кај крив и ме избриша.
Највеќе што ме изритира е додека јас некогаш навечер чекам да ми се јави или пиша, господинот си игра на социјални мрежи онлајн игрички со луѓе кои тој не ги познава или се допишува со некои девојки кои цел град речиси ги поминале.
Мене не ми пречи да има другарки, да се допишува, но сети се бре дека имаш девојка која чека да и се јавиш, пишаш некое смс пораче, или на фб.

Времето ич не го искористивме, не го искористуваме само поради него, неговата мачка, игрички на телефон и компјутер а јас сакам секој момент да го искористиме додека сме заедно бидејки не се гледаме секој ден, не се гледаме секој викенд туку на 2 3 недели.
Планирав да си отидам понеделникот, а во неделата да правиме нешто, било што а не да направи да се осетам недобредојдена кај него да седам цело време со неговите додека тој си чила.
Сакам кога сум кај него времето да го искористиме максимално.
Не барам да правиме кој знае што.

Но од такт ме вади кога минам толку пат, на студ, некој да не ми посвети пет минути од денот, пет., туку да се испразни во мене а подоцна ко да не постојам.

Знам дека постапив правилно, но би сакала да слушнам мислења.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.965
Поени од реакции
35.579
На мене ми изгледа како да сакал да стави крај, затоа вака и постапил. Нормално, суров и ладен начин одбрал бидејки е најверојатно искомплексирано копиле, и немал лице да ти каже со зборови. Оправдано си отишла дома, нема што да бараш кривица во себе.
 
N

Nathan

Гостин
Тури и' пепел на таквата врска. За утеха - пред извесно време си имав работа со едно ништожно човече кое не ја вадеше од уста бившата непреболена (кој нормален пред потенцијалната збори за бившата?!), што не го спречи во неговите неговите неумесни обиди да ме заскокне уште од сефте. Приказната заврши на петтиот состанок на кој тој ми соопшти дека не е социјално функционален по искуството со бившата и чека фидбек од неа до септември (демек, јас требаше да го чекам дотогаш). Наместо да станам и веднаш да го одј*бам како што ми налагаа првичните нагони, трпеливо и културно го посоветував да го причека нејзиниот одговор, со желба врската да им се изреализира (и заедно да одлепршаат од мојот живот). Фаст форвард неколку недели - тој разгласува како јас сум таа која била за никаде. По првичното неверување, бидејќи судбината секогаш наоѓа нови и креативни начини да ме прца, се соземам и сфаќам со кого сум си имала работа. Во меѓувреме запознавам супер дете кое не го заслужувам. Муабетот ми е - батали го и пренасочи го вниманието кон некој кој е повреден за твоите емоции и внимание.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Си нашол друга.
Иначе ти ибам мажот кој се крие во друга соба додека девојката му е на гости и колку треба да си ѓубре за да си да ја оставиш сама да си бара превоз за до автобуска....
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Си нашол друга.
Иначе ти ибам мажот кој се крие во друга соба додека девојката му е на гости и колку треба да си ѓубре за да си да ја оставиш сама да си бара превоз за до автобуска....
Можам да ти гарантирам дека нема друга, пред да се случи тоа, убаво го проверив телефонот, прочитав некои муабети, немаше ништо сомнително па дури и со тие што се допишуваше.
Ништо, тоа е, морам да одам напред.
Ве трола
Каква тема :pos:
Зошто мислиш дека тролам?
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Па изгледа имаш комплекси да имаш некој згоден тип како дечко и ништо друго да не те интересира... иначе ако не е згоден типот јас не знам што друго те привлекува кај него... начинот како го опишуваш него за мене но и за сите верувам тој нема ни м од машко... разгален досаден тип
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.965
Поени од реакции
35.579
:facepalm:[DOUBLEPOST=1545155543][/DOUBLEPOST]
Па изгледа имаш комплекси да имаш некој згоден тип како дечко и ништо друго да не те интересира... иначе ако не е згоден типот јас не знам што друго те привлекува кај него... начинот како го опишуваш него за мене но и за сите верувам тој нема ни м од машко... разгален досаден тип
Среќа не работиш на линија за самоубиствени мисли.
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Ок можеби не тролаш ама не ја кажуваш ни вистината :coffee:
Беше таму за да знаеш што се случило? Што според тебе се случило?
Па изгледа имаш комплекси да имаш некој згоден тип како дечко и ништо друго да не те интересира... иначе ако не е згоден типот јас не знам што друго те привлекува кај него... начинот како го опишуваш него за мене но и за сите верувам тој нема ни м од машко... разгален досаден тип
Ме привлече начинот на неговото однесување на почетокот. Неговата скромност и приземјеност, не ми пречеше што немаше кола, длабок џеб, беше доста добар тип, не знам како да го опишам.
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Здраво на сите, едно прашање до понежнио пол: Вака вашата најдобра другарка му дава комплименти на вашиот дечко, и тој ја праша што мисли она за него, како го гледа, како другар или би излегувала со него. И он после и потенцира дека ја гледа како другарка. И еден тест за неа и вели да не ви кажува чисто да види колку ви е другарка. Дали ќе му раскинете поради тоа?
Ќе ја претепам и толку :zloo:

Ме привлече начинот на неговото однесување на почетокот. Неговата скромност и приземјеност, не ми пречеше што немаше кола, длабок џеб, беше доста добар тип, не знам како да го опишам.
Сеа слободна си?
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Беше таму за да знаеш што се случило? Што според тебе се случило?


Ме привлече начинот на неговото однесување на почетокот. Неговата скромност и приземјеност, не ми пречеше што немаше кола, длабок џеб, беше доста добар тип, не знам како да го опишам.
Никој нема право да те осудува. Си постапила најправилно. Само тој не бил доволно маж. Жал ми е што, го сторил тоа што го пиша, но по изгледиве, ми изгледа као да ти ги купил твоите манири, со цел да те искористува. Жално што постојат вакви ситни души како твојот бивши.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.626
а бе којзнае какви драми му правела оваа, не туку ја тешете тука, едната страна од приказната ја слушнавте и готово тој не бил баж, бил искомплексиран
хахахаха

@Utopia123 дечко ти сфатил колку е саат со вас жените и се однесувал баш како што треба

гледаш, ништо не направил он (според тебе тоа и е проблемот лололол), ама ти дојде да изнапишеш 2 страни текст за тоа
да те пазел како што треба одма ќе се разбуди вродената женска изместена логика во тебе, и сега него ќе го читавме тука, а не тебе

мал број жени заслужуваат пажња пред брак
 

Kajgana Shop

На врв Bottom