Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112
S

staycalm

Гостин
Сметам дека намерно прават тензии и провокации, со цел народ да се занимава со глупости, небитни работи, да не мисли на економија, да не прашува зашто не се подобрува целокупната состојба во општеството и сл.Тераат едни со други да се мразат и обвинуваат.
Педерчињата толку акал имаат па ги палат, идете по улици барајте правдини, ко божем некого на работа го интересира дали дома го прима од позади или не.
А малтретирање секогаш имало и ќе има, нормална човечка/ животинска карактеристика, уште од мали па до возрасни, секој се снаоѓа на свој начин. Некои излегуваат уште поцврсти, некои со ментални проблеми, ама тоа со закон не се решава.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Трансродова жена е, не гледам зошто би вршела нужда во машки тоалет. И пак го избегнуваш делот каде што велам дека НЕ Е НАЈБИТЕН ПРОБЛЕМОТ СО НАВОДНИОТ ПОГРЕШЕН ТОАЛЕТ ТУКУ НАРУШУВАЊЕ НА ПРИВАТНОСТА.
Па стапката на самоубиство е толку висока заради тоа што секојдневно доживуваат дискриминација, исмевање, понижување што Е ДОКАЖАНО дека води до депресија и разни други психички проблеми кои што пак водат до самоубиство. Кога ќе видиш, не ќе да е само до нив. И да, полот не може да се промени (биолошки одредено од гениталии), не знам каде си видел дека може. Родот е веќе друга ствар.
И зошто се тогаш циркусите кои ги прават кога нешто не е возможно?
Не се самоубиваат поради исмевања и слично, проблем е што тие ликови си имаат ментални проблеми и не знаат што сакаат во животот, со самото тоа што не се задоволни од она што навистина се родени ти покажува дека си имаат тешки комплекси, мислат дека ако направат родова промена ќе почнат да се сакаат, али не бива кај поголемиот дел и тоа и пак имаш пропалитет кој се самоубива.
Со парадите кои ги прават без разлика дали се геј или останатите пермутации, прават само дополнителна омраза кај општеството, исто како што во нашава мочана држава што нема никогаш да има соживот помеѓу Македонците и Албанците (баш поради нивното форсирање на голема Албанија, двоглави орли, веење знамиња и курчење), а како тргнала работава мене ми изгледа дека ќе пукне пак светов за некоја година, на стаклени нозе е стабилноста, економски кризи, религиски кризи и проблем со муслиманство, проблем со емигранти, проблеми со тероризам и јаготка на шлагот паради и апла силна пропаганда за хомосексуалци и останати кловнови.
 
S

staycalm

Гостин
И зошто се тогаш циркусите кои ги прават кога нешто не е возможно?
Не се самоубиваат поради исмевања и слично, проблем е што тие ликови си имаат ментални проблеми и не знаат што сакаат во животот, со самото тоа што не се задоволни од она што навистина се родени ти покажува дека си имаат тешки комплекси, мислат дека ако направат родова промена ќе почнат да се сакаат, али не бива кај поголемиот дел и тоа и пак имаш пропалитет кој се самоубива.
Со парадите кои ги прават без разлика дали се геј или останатите пермутации, прават само дополнителна омраза кај општеството, исто како што во нашава мочана држава што нема никогаш да има соживот помеѓу Македонците и Албанците (баш поради нивното форсирање на голема Албанија, двоглави орли, веење знамиња и курчење), а како тргнала работава мене ми изгледа дека ќе пукне пак светов за некоја година, на стаклени нозе е стабилноста, економски кризи, религиски кризи и проблем со муслиманство, проблем со емигранти, проблеми со тероризам и јаготка на шлагот паради и апла силна пропаганда за хомосексуалци и останати кловнови.
Ок чим ти викаш дека не предизвикува депресија омаловажување, исмевање и дискриминација сигурно е така, кој ги ебе психолозите, небитни се тие, ти како кажеш така е. Родов идентитет е тоа а не пол. Цел пост ти е она тресна глупост и остана жив.[DOUBLEPOST=1544117711][/DOUBLEPOST]Се собраа овие шо стиснале не на анкетата и си ставаат лајкови на заостанатите постови полни со омраза. Издркајте си ги по еднаш успат, no homo :D Знам така сте јаки, у групи. Поединечно мудата ви ја снемува магично како во живо така и онлајн. Простачишта :*
 
Последно уредено од модератор:
M

MiniTurtle

Гостин
Од оваа тема единствено нешто што заклучувам е дека хомофобите се погласни против педерите и по опседнати со нив отколку што се педерите гласни за барање права. Камена ера. А сите користат 300 работи во животот создадени од педери,финансирани и подржани од педери, ебави хипокритите.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Ок чим ти викаш дека не предизвикува депресија омаловажување, исмевање и дискриминација сигурно е така, кој ги ебе психолозите, небитни се тие, ти како кажеш така е. Родов идентитет е тоа а не пол. Цел пост ти е она тресна глупост и остана жив.[DOUBLEPOST=1544117711][/DOUBLEPOST]Се собраа овие шо стиснале не на анкетата и си ставаат лајкови на заостанатите постови полни со омраза. Издркајте си ги по еднаш успат, no homo :D Знам така сте јаки, у групи. Поединечно мудата ви ја снемува магично како во живо така и онлајн. Простачишта :*
Омаловажувањето нема да го сопреш никогаш, не се омаловажувани само хомосексуалците, транс и тн, омаловажуван е секој што се дели на некој начин од мнозинството, пример дебелите, или и тие да бараат да се сменат законите специфично за нив?
Тоа е веќе проблем до културата, а не до поединечните права.
Се додека си го пикате под тепих проблемот кој навистина го имате, ќе ви бидат криви сите и за самоубиства и за депресии, ете имаш држави каде не се „простачишта“ и се ви е дозволено и бракови и посвојувања, па пак имаш огромен број на самоубиства на луѓе кои припаѓаат на лгбт заедницата, ете ти пример земи ја Холандија, имаш дури и истражување направено за таму.
 
B

Bafra

Гостин
Мислам дека алудира на одредени муслимански општества.
Западно од нас, земјата на лалињата.

А баш се прашував кај се изгуби, драго ми е што сепак чак пат си тука на форумов. (y)

Е доколку мнозинството се како Шкорпион, дури и отстапка би направил врска посвојување деца.
Штета што повеќето од педерите (тие што урлаат дека се обезправени) се ментално забегани и желни за внимание.
Ко оние што почнуваат да конзумираат коноп, па сакаат сите да ги дознаат, да привлечат внимание, ко бог знае што прават.

Од оваа тема единствено нешто што заклучувам е дека хомофобите се погласни против педерите и по опседнати со нив отколку што се педерите гласни за барање права. Камена ера. А сите користат 300 работи во животот создадени од педери,финансирани и подржани од педери, ебави хипокритите.
Па па етикети ставање, па па едно либерален, модерен цивилизиран став што имаш. Ако не ти е тешко дај наброј кои се тие откритија од педери.

Ако не, да ги величиме и тие што убиле милиони луѓе, сепак војската е најодговорна за технолошкиот развој.

Ако не си сфатил, а не си сфатил, никој не го интересира и не му смета дали си двоцевка, туку не замарај со рекламирање и пропаганда демек се нормални, не продавај пуфки дека тоа парадите се нормални, кога се ко папагали и промовираат блуд и разврат. И најретардираната причина ПЛАЧЕЊЕ дека некое право им е ускратено, кога нигде нема такво нешто. Оној на Порше Македонија гледам ускратено му е некое право.

Attention whores :sick:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Западно од нас, земјата на лалињата.

А баш се прашував кај се изгуби, драго ми е што сепак чак пат си тука на форумов. (y)

Е доколку мнозинството се како Шкорпион, дури и отстапка би направил врска посвојување деца.
Штета што повеќето од педерите (тие што урлаат дека се обезправени) се ментално забегани и желни за внимание.
Ко оние што почнуваат да конзумираат коноп, па сакаат сите да ги дознаат, да привлечат внимание, ко бог знае што прават.
Оф, ги заборавив нив. Да, мислев Европа ќе ја зачеша главата со таква земја во самата унија ама не, еве сега ќе го криминализира критикувањето на мигрантската агенда, а паралелно протна и цензорски регулации врз социјалните медиуми на кои што ликовите од Орвелска 1984 би завидувале. Така да веќе скоро ништо не ме изненадува.

Технички, земјата на лалињата треба да е Турција, не Холандија :D но добра асоцијација. И фала на комплиментите! Don't let my partner see you :D

Не се имам изгубено, од време на време си читам на форумов, само одлогиран бев. Онака ми текна сега овој пат место така да се логирам и да прошалтам малце низ местово да видам што се случувало во меѓувреме.

Многу нормално, најсвежо коментирана тема во Љубов и Секс - Хомосексуалност (општо), како и секогаш :pos:

Some things never change around here.


Само знаеш кој фали? Let3


Дека рече до 30 години дека негде ќе сум или исечел вени или ќе сум се фрлел од негде (ради неговата теорија со стапка на суицидност кај геевите), па да види дека еве на 30ка сум па барем real time да следи ако ме стегне некоја егзистенцијална депресија и се фрлам пред некој автобус. Ваљда некој од деновиве ќе биде кај и да е :misticen:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.664
Поени од реакции
12.060
Ако не ти е тешко дај наброј кои се тие откритија од педери.
да се уфрлам, иако не сакам овде да зафаќам страна, ова порано се мислев овде да го писхам. За хомо и бисексуалците.
За мене 300 работи (троа повеќе) создадени се пример едни од најдобрите музички (за у наука не знам, не сум по тој бизнис) дела создадени или изведени 20ти и 21 век. Да не збориме за филмска индустрија...премногу се за да се набројат. Тоа е за уметноста или забавата, кој како го разбира. Дали некои се фејк, не знам, не се интересирам премногу во детали.

Wham
So, уживаме и користиме "нивни" дела :D
 
Последно уредено:

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Well, there is also Alan Turing too. Not the artsy-fartsy type but a game-changer nonetheless.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
И каква врска има научниот придонес на Тјуринг со неговата сексуалност?
Често, полибералните луѓе ќе забележат дека ако големоста на Тјуринг е во тоа дека тој е Британец и е гордост на Велика Британија е тешка националистичка глупост...во што е разликата ако истиот се идолизира затоа што имал хомосексуална определба? Подеднакво е глупаво.
Нека кажат фала на мајка му и татко му или тие што го одгледале, ако толку им се битни тие алгоритми у животот. Дека без нив ќе ја победеле наци Германија - да, ќе ја победеле, пошо друг ја победил, а не тие. Самиот тој нема да каже фала на неговите, пошо имал прилично несреќен живот.

А за уметничките вредности...прво треба да се гледа дали е производот искрено створен. Ако има скриена или полускриена идеолошка позадина, у старт тоа не е уметност. George Michael - да, заради музички талент, дарба, глас, добри песни...ама да тргнам со идејата "еј, еве го, овој е педер, сеа ќе го слушам со сила, па макар и си ја снимал аудио сопствената нужда" - колку треба да си малоумен да размишљаш така?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.664
Поени од реакции
12.060
George Michael - да, заради музички талент, дарба, глас, добри песни...ама да тргнам со идејата "еј, еве го, овој е педер, сеа ќе го слушам со сила, па макар и си ја снимал аудио сопствената нужда" - колку треба да си малоумен да размишљаш така?
тргнуваш од спротивна насока. Јас не ги слушам заради нивната определба него нивната музика. Вем ги слушам од кога почнаа со првите хитови. Квин со оглед на тоа што немавме баш отворен пристап до музика, од Another one bites the dust наваму. Како средношколци во соц систем нит сме се интересирале нит сме имале превише да читаме делови од приватен живот на уметници.
Така да, грешиш. Прво сум ги слушал, многу отпосле сум дознал шо ориентација имаат. И сум продолжил да ги слушам, без оглед.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Кога ќе се убаци некој кој не го следи муабетот ко џокер у покер и ти поставува ирационално прашање ... So Kajgana stijl .. :icon_mrgr:
 
B

Bafra

Гостин
Well, there is also Alan Turing too. Not the artsy-fartsy type but a game-changer nonetheless.
Пишува се самоубил :D , т.е. често тестирал хемиски елементи без да внимава на безбедноста (според мајка му).

За Летко можно е да иницијатор за лубрикантите што владата ги финансираше. Се бива од тој горд Илир :D. Папата ќе ни дојде во Мај па сигурно е зафатен :cool:

да се уфрлам, иако не сакам овде да зафаќам страна, ова порано се мислев овде да го писхам. За хомо и бисексуалците.
За мене 300 работи (троа повеќе) создадени се пример едни од најдобрите музички (за у наука не знам, не сум по тој бизнис) дела создадени или изведени 20ти и 21 век. Да не збориме за филмска индустрија...премногу се за да се набројат. Тоа е за уметноста или забавата, кој како го разбира. Дали некои се фејк, не знам, не се интересирам премногу во детали. Значи и (условно ние) ние сме дволични по малкуцка. Уживаме со клавирот на Џон, во еден од најдобрите гласови на сите времиња Фреди, Ласт кристмас на Мајкл, латиното на Рики али од друга страна...

Wham
So, уживаме и користиме "нивни" дела :D
Абе слушај си Македонска музика, не забегувај со таа демонска западна музика :D
Кои други имаат 7/8 такт :cool:

Кај виде ти дека фаќаме страна, тоа вергламе цело време, дека гајле ни е дал некој е педер или не. Туку да не замараат дека се угнетени. Да не креваат "прашина", зашто позади нив на некој му смета таа прашина.

Тие што си ги спомнал баш се доказ дека сите права и привилегии им се на тацна.
Фреди да, научно докажано редок примерок на таков глас. Тој со жени бил во некој период од својот живот или јок ... :toe:

Исто тие што си ги набројал, дел од нив како завршиле иако сите права и привилегии ги имале ... Потврда на тврдењата од другите членови.

Сум прочитал дека за машкиот род, големо е задоволството преку задникот и кој пробал не се враќа, но човек треба на некои искушенија да каже СТОП :D
Мислам и Алистер Кроули експерементирал со машки, ама имаш слични на него од неговата бранша, дури и подобри, а биле стрејт.

Можда ќе добијам одговор на некои мои прашања :D, па ќе имам повеќе претстава врска свеста на оваа популација, која не може да се репродуцира со секс, а се поголем е бројот.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
тргнуваш од спротивна насока. Јас не ги слушам заради нивната определба него нивната музика. Вем ги слушам од кога почнаа со првите хитови. Квин со оглед на тоа што немавме баш отворен пристап до музика, од Another one bites the dust наваму. Како средношколци во соц систем нит сме се интересирале нит сме имале превише да читаме делови од приватен живот на уметници.
Така да, грешиш. Прво сум ги слушал, многу отпосле сум дознал шо ориентација имаат. И сум продолжил да ги слушам, без оглед.
Се знаеше кој е Фреди. Јас живеев во тоа време и се сеќавам. Југославија не беше Северна Кореја. Скопје у 80-ти беше вистински град...сеа е селендра опасна, провинција.
Пред да се отштиклирам од темава...пред 2-3 години во Скопје дојде Morrisey. Сеа, не можам да ти доловам колку ја сакав музиката на Smiths, a уште ја слушам. Меѓу другото и он е со сумљива определба за која не сака да збори...на концертон имаше луѓе отидени само за тоа или дека имаат еден албум Meet is murder, па веганите истрчаа и таму да кажат дека се вегани....мислам, ок, ме заболе стојан дали си геј или веган - терај! Од каде таа потреба на сите да им се каже што си? Така да, многу малку "будали" отидоа да ја слушаат музиката стварно.
Замисли која трагедија е некој голем музички талент или научник да е повеќе познат по тоа дека бил педер...или дека многу сакал голф да игра - исто - трагедија.[DOUBLEPOST=1544137473][/DOUBLEPOST]
Кога ќе се убаци некој кој не го следи муабетот ко џокер у покер и ти поставува ирационално прашање ... So Kajgana stijl .. :icon_mrgr:
А каде да пишам за ова? Во драга кајгана? Ме испровоцира со постон дека Алан бил one and only.
У реду е.
Баш е only...пошо нема ниеден друг значаен и признат научник шо се замарал јавно да си ја искаже сексуалната определба.
Да се посветевте малку поише на тоа што стварно праел у животот, отколку шо праел по дома ќе беше боље....сигурно.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom