Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 октомври 2018
Мислења
15
Поени од реакции
44
promena od denes
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
intervju 08.02.2016god broj na prepiska 884*/2015
 
Член од
10 октомври 2017
Мислења
57
Поени од реакции
79
Гледам повторно може да се закаже термин во државната агенција за происход. Дали е ова привремено, ќе се укинува агенцијата или повторно ќе си продолжи со нормална работа. Дали некој знае нешто околу ова
 
A

andrea85

Гостин
Гледам повторно може да се закаже термин во државната агенција за происход. Дали е ова привремено, ќе се укинува агенцијата или повторно ќе си продолжи со нормална работа. Дали некој знае нешто околу ова
Ке се расправа на парламентарна комисија денес, А министерот на правосудиет Цецка Цачева самата кажа од идеа за закривање до вистинско закривање треба промена во неколку зкаони. Сега засега се е по старо.
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
promena od denes
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
intervju 08.02.2016god broj na prepiska 884*/2015
Да споделиш ако може со какви документи си?
 
Член од
16 јули 2017
Мислења
57
Поени од реакции
296
'Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија.'

Колку време се чека за да го потпише вицепрезидента?

И дали постои опасност пак да ме одбијат?

Иначе, баба ми е бугарка, тој ми е документот.
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
'Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија.'

Колку време се чека за да го потпише вицепрезидента?

И дали постои опасност пак да ме одбијат?

Иначе, баба ми е бугарка, тој ми е документот.
Би требало да ти потпише и вицепрезидента штом имаш документ кој докажува дека баба ти е од блгарска народност!
Само ако може да споделиш кој Февруари 2016 си бил на интервју во Софија?
 
Член од
16 јули 2017
Мислења
57
Поени од реакции
296
Би требало да ти потпише и вицепрезидента штом имаш документ кој докажува дека баба ти е од блгарска народност!
Само ако може да споделиш кој Февруари 2016 си бил на интервју во Софија?
На 8-ми февруари.
 
Член од
3 ноември 2017
Мислења
102
Поени од реакции
61
'Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија.'

Колку време се чека за да го потпише вицепрезидента?

И дали постои опасност пак да ме одбијат?

Иначе, баба ми е бугарка, тој ми е документот.
Kolku vreme cekase ,od finalna do polozhitelno!!
 
Член од
9 септември 2018
Мислења
16
Поени од реакции
8
Slusnav deka ima zastoj vo rabotata.nz kolku e tocno...ima nekoj da kaze?baska sum na polozitelno so dok.od strumica...intervju 2014 dek.kolku ke cekam sea so sostojbava i dai ke se podobri ili ubrza za pozitiven rezultat?[DOUBLEPOST=1544027122][/DOUBLEPOST]
voena kniska od pradedo
Dali ti e kniska od jna i koja narodnost pisuva bo knizkata
?
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
196
Поени од реакции
156
интервју 6 декември 2017 уште на задолжителна, да не знае некој до кај се стасани за на финална
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: b.g
Член од
2 март 2017
Мислења
58
Поени од реакции
31


Терминот ,, бугарски пасоши'' e од истите луѓе што се надеваат дека ќе има казни и служење војска за поседување на второ државјанство не согледувајќи дека 80% од македонските албанци се и косовски и албански граѓани али јбг . ''Патриотитe'' од Мк исто велат дека потребно е само еднаш да отидеш до Софија и додека си на кафе и ручек ,,бугарскиот пасош'' ќе ти биде готов за неколку часа :pos::pos::pos::pos:

btw : Случајно ми испадна оваа статија на нет , еден од таквите Патриоти на батерии :D:D
Ova bese tena pred 3tri godini
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom