Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.660
Поени од реакции
28.055
За да се заокружи циркузов што следеше после катаклизмата од 11 години,треба уште Оливер Спасовски да однесе оставка и на негово место Мијалков да го назначат.
Тогаш Северна Македонија ке ги исполни сите критериуми за членство во Нато и ЕУ
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Ја на мојата партија мислам, за други не ми е баш гајле на кое ниво се.

Иначе, ми се сере од наводно партиски неутрални типови кои не ги сакале ни ВМРО ни СДСМ. Највише затоа што такви се ептен малку, а не сите, како што овде се претставуваат. Плус, тоа е ептен најнаивно на свет, во контекст на обликување на идната власт (на било кои избори).
Ботом лајн - ако се сака да се симнат СДСМ од власт треба да се гласа за ВМРО (и обратно), а иначе у слободно време за пред кооперација може да си збориме за левици и единствени македонии, онака романтични муабети.[DOUBLEPOST=1542206764][/DOUBLEPOST]
Пак ќе повторам, ако си писмен - читај: ме тревожеше тоа што имавме малициозен психопат на чело на државата.
Па знам дека само за твојата партија мислиш, не ти е гајле за државава неколку пати имаш потенцирано!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.913
Поени од реакции
21.393
Сите благо ретардирани да прекинат да пишуваат овде
Pa da si bideme realni i vreme ti e da se samoodalecis od temata veke ako nemozis od forumot. Raka na srce ne da ti e vreme tuku godini se vo prasanje od koga toa vreme e dojdeno.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Зашто ке го соголат до гола кожа.Ако отиде таму за една година сам ке се врати да лежи и да јаде гага у затвор зашто за леб пари нема да му остават русите
Сакав некоја „мудрост“ од демагозите што работат у Бургер кинг у Германија, а влажнат гаќи за Мајка Русија.
Сите знаеме убаво зошто не отиде таму.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.660
Поени од реакции
28.055
Сакав некоја „мудрост“ од демагозите што работат у Бургер кинг у Германија, а влажнат гаќи за Мајка Русија.
Сите знаеме убаво зошто не отиде таму.
У Рсија можеш само да се утепаш.Може не е лошо да ја прошета човек само колку за утеха да му биде кога ке се врати тука
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.836
Поени од реакции
83.706
Се молат оние кои го подржуваат СДС да намалат со критиките за Груевски... знаете едно време така крекаа и за Љубе кога побегна во Хрватска, па ене го денес во влада ви седи. И за Мијалков е исто, самошто тој не избега од државава.


Да не биде после не сме ви кажале :icon_lol:
 
Член од
9 јули 2018
Мислења
777
Поени од реакции
638
Ма какво христиjанство бе од СМК. Независно коj формално раководи со Македониjа ти персонално секогаш остануваш шупак. Еве бонус слики да уживаш, шизо пропаганда во нокаут :vozbud:




Не станува збор за тоа колку Петров е христијанин, а за твоето ситење што изел ќотек од муслимани бидејќи сакал да постави крст.
Шупак си ти, што демек христијан, а се ситиш на она што се ситат муслиманите.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Ако сметате дека Грујо е херој, тогаш толку ви е умот. Партијата за вас е најважна тоа покажавте, име, народ, држава, тоа за вас се споредни небитни работи.
Партија > ГоспоТ
https://sdk.mk/index.php/makedonija/ovaa-e-nenormalna-povazhen-e-gospod-od-partijata-se-zhali-janakieski-od-direktorka-vo-bombite-na-titanik/
 
Член од
9 јули 2018
Мислења
777
Поени од реакции
638
До северџанските лубриканти: кај бевте пролетоска да се шокирате од ослободителната пресуда за евро мене, евро за Вицто? Пред да почнете со готовите изговори Грујо, 11 години.......Не ја бранам бегалкава, одамна сум расчистил дека е едните и другите се зло, и не се замарам кое е поголемо кое помало. Но вие лубриканти едни од каде ви вас дигнитет да барате морал, кога за идол го имате дудукон Муртински.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Што се расправате кој е кој не е шупак, сите сме шупци, оти дозволивме и дозволуваме да не онадат вакви креатури од луѓе.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.245
Поени од реакции
18.058
Нов ден, нов апсурд во република Апсурдистан.
ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од Заев и Оливер Спасовски поради бегството на Никола Груевски .
:pos:
Урнебес е ова, дефинитивно бисери на денот заедно со она со Фифи ...
 
Член од
9 јули 2018
Мислења
777
Поени од реакции
638
Тоа паралено, претпоставувам, ќе оди со распадот на ЕУ и НАТО, што беше најавено (дека ќе било за две години) од бачето или прорус, на една од предходните страни.
Ми кажаа си ме оговарал:sakasuste:. Цитирај бе ве вака ко селска теткица си со оговарањево. Сега постирај кај сум пишал такво нешто или остани спинерче.
Иначе за НАТО не се сеќирај ако влезиме економијата има да се отвори како пупка, има не Албанија а и Косово да ги претркаме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom