Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 декември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
1.337
Глуп.

Требаше кај ердо да си отиде на бацигаз. Хорхе таму ќе бега. Нит е ЕУ, нити со Америка се поднесуе многу.
Не можит. Патот до ердо е преку Бугарија или Грција. Подобро ако ЕУ држава му даде азил, чисто ради овие анти-антизападните
 
Член од
6 април 2007
Мислења
1.095
Поени од реакции
443



Nikola Gruevski
55 минути ·
Во последните неколку денови примив безброј закани по мојот живот.

Јас сум во Будимпешта сега, и побарав политички азил од Унгарските власти.

Секогаш ќе останам верен на каузата на Македонија. Никогаш нема да отстапам.


https://www.facebook.com/NGruevski/posts/10156942186402716

Jас сум цврсто убеден и за мене никогаш немало сомнеж дека дури и во толку неповолни околности, г-нот Груевски, како патриот, а уште и визионер и лидер од светски димензии, без прекин работи во корист на македонските граѓани, односно за унапредување на македонската економиjа, и спрема проекти и мисли на добробитот на народот!
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.926
Поени од реакции
11.534



Nikola Gruevski
55 минути ·
Во последните неколку денови примив безброј закани по мојот живот.

Јас сум во Будимпешта сега, и побарав политички азил од Унгарските власти.

Секогаш ќе останам верен на каузата на Македонија. Никогаш нема да отстапам.


https://www.facebook.com/NGruevski/posts/10156942186402716

Jас сум цвстро убеден и за мене никогаш немало сомнеж дека дури и во толку неповолни околности, г-нот Груевски, како визионер и лидер од светски димензии, без прекин работи во корист на македонските граѓани, односно за унапредување на македонската економиjа, и спрема проекти и мисли на добробитот на народот!
:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Никој не зборува за еко налепниците, за повисокиот јавен превоз, за загадувањето, за поголемите даноци, за огромниот буџет...
Сите го бараат Грујо

Ко во видеоиграта Where's Waldo
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.926
Поени од реакции
11.534
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.386
Поени од реакции
36.321
Како беше тоа со хаштагот, #ЧеСиЛежите?[DOUBLEPOST=1542116583][/DOUBLEPOST]А све мислев ќе го најдат во некој гепек од колите вчера што ги проверуваа кај гаражата до штабот на Вмро....
 
Последно уредено:
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Ништо не сменија овие сега, продолжија со истите матни бизниси минатата влада што ги правеше. Се е исто, само сега парите сдсм ги зема. Гладни се овие за пари, ќе ја уништат државата.
Треба пак некој главата да им ја скапе, од еднаш не им иде ум на овие.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Додека не заврши Гвујо во затвор ќе бидам за секого кој ќе работи на тоа да го пикне во затвор.
Не знам што ќе биде со Гвујо. Тој мора да одговара, затоа што е најголемиот виновник за она што и се случи на Македонија. Пред само два месеци Македонија беше на праг да заличи на предвоена Германија, кога почнаа да ги бележат вратите на евреите. Знаете која катастрофа е тоа? Архитектот на тоа зло беше лично Гвујо, се со цел да го спаси својот газ, и тој мора да биде казнет.
.
Апелација му ја потврди пресудата на Груевски.

Денешниот ден можеме да го одбележиме како финална точка најголемиот и најсрамниот пад на еден политичар во Европа од 1945 година наваму.

Од Султан до робијаш во неколку години, после серија маестрални политички одлуки.

Богами, во право си. Проектот пљачка на Македонија во 100 чекори префектно го изведе.
Знаеш што ми е мене најсмешно? Кога некој ќе рече, јас сум за тоа сите што згрешија да лежат затвор. И кога ќе го прашаш како ќе лежи фамилијата во затвор ако не ја турнат од власт, нема одговор, или ќе ти рече нешто во стилот, сите се криминалци.

За да имаш држава, државата мора да биде правна. За да биде правна, оние кои направиле криминал треба да лежат затвор. Тоа е приоритет над сите приоритети. Ако немаш правна држава, ти всушност немаш држава, па така да нема ни што да зачувуваш и браниш. Заев за мене е инструмент Гвујо и компанија да завршат во затвор. Ништо повеќе, и ништо помалку од тоа. Ако тоа не се случи, отидовме јабана многу побргу отколку што земјата ќе ни ја земат Албанците, масоните или илуминатите.
Прво немаше да го осудат, немало шанси Гвујо да лежи. Сега ќе излезел за 6 месеци. Ова му е само прв случај, и тоа најлесен. Обвинет е и за потешки дела. Ќе скапи Гвујо затвор, освен ако не побегне некаде деновиве.
and just like that
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom