Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.855


:icon_lol:


Паралелно со ова се реализираше промена н Устав, се менувале учебниците но не и историјата и изгласан е буџетот за 2019 со чисто фигуративна дебата за тоа шо (не) направиле во 2018 и шо (нема да) ќе направат догодина. Еден куп работи се реализираа во состојба на контролиран хаос, и тоа како по прирачник, и тоа работи кои ниту една претходна власт не се согласи тоа да го направи а без исклучок можеше.

Друго се е исто, само уште еден доктор на науки ја напушти Македонија ;)

Боливуд (y)
 
Последно уредено:
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.264
Поени од реакции
4.497
И да си даде оставка проливер кое фајде, се имаат исценкано за едно 3-4 милијарди да плати на анѓушев/заев/некој црпко четврт братучед на заев и ќе паднат од власт ќе трошат милијарди и заев и осудениот гвујо
 
Член од
29 декември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
1.337
Грујо може да има дил само со Бејли.
Инаку треба да имаш шајка во мозок да правиш дил со Заев, а не ми изгледа дека Грујо е глуп човек.
Така е, има ли нешто по безвредно од гаранции на Заев?
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Interesna rabota, crpkoto 3 godini na sud ne mozea da go dovleckaat, ne go priznaval sudot i slicni gluposti. a patorot sega gledaj do corka stigna. U kakva drzava ziveeme so kakvi dvojni arsini cudo nevideno. I posle nekoj neka kaze u sudstvoto imalo vmrovci. Ima da, ama na prsti da gi brois, ni 5% ne se, pojse ljocki ima nego vmrovci. Sudstvoto e komplet komunjarsko uste od ranite 90ti navaka, samo u vreme koga bilo vmro na vlast si kjutat i si go cuvaat gazot i foteljite. Istoto vazi i za prosvetata, 90%+ se komunjari.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Takozvanoto svarovski sudstvo ispadna ustvari deka e pritaena stalinisticka inkvizicija.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Секако дека не мислев дека само со евтин градски превоз ќе се натераат луѓето да не возат коли. Мора да има и забрани, да има наплата за возење низ централни подрачја и слично.
Знам дека нашиот народ сака до трафика оддалечена 300 метри да појде со кола, колата да ја паркира пред трафиката на улица, да не се мачи.[DOUBLEPOST=1542109523][/DOUBLEPOST]
Додека вака се однесуваш, ќе останеш во ниска лига. Со навреди и фраерлук. ОК, само терај.[DOUBLEPOST=1542110057][/DOUBLEPOST]
Гледам, еден иновативност не ни недостига. :)
Од каде да знаеме што е вистината? Многу игри се случија и се случуваат, не одат работите по вообичаен пат последниве 2-3 години. Се реализира една стратегија кон Македонија и нема „трте-мрте“.
Не, ја мислам додека паторот е у Будимпешта, ти да се зафатиш со загадувањево малку поише, пошо поактуелно е.
 
Член од
12 март 2012
Мислења
59
Поени од реакции
72
Груја дисидент кај Орбана...Братучедот му поглаварот помантични писма пиши и е добар дечко...Камчефф & co во шутка имотите се замрзнуваат и нашите супер банки прават кризни штабови...Зајо сега судот ќе го средува и ќе се фрли на економија...
Ова е микс од влажните соништа на секој послушник и верен почитател на партиската онанија на двете т.н. партии во нашата северна античка волкоебина.
Во старите времиња и понекое чифте ќе запукаше на северозапад кај браќата илири мухамедани ама ексик нека е лошото потаму, доста е засега.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Оливер планира претседник да биде, сам се мести за тоа, така да има его до сатурн, у никој случај нема да си дае сеа оставка, или било кога друг пат, ипак форсира да биде иден кандидат за претседател, со оставка ради лошо завршена работа тешко до тој статус у партија.
Не верувам дека Заев ќе ја пропушти таа шанса. Јес да е неук, ама... кај нас тоа не е важно.
 
Член од
12 март 2012
Мислења
59
Поени од реакции
72
Не, ја мислам додека паторот е у Будимпешта, ти да се зафатиш со загадувањево малку поише, пошо поактуелно е.
Многу деца уживатели на добрината на претходната власт на дисидентот во Унгарија сега се просветлија со воздухот, климата и пелтечат а порано се кекелеа ко зелени и лево-десно со тиквите вртеа да не ги слушни некој случајно ако закашлаат. А многу од борците за чист воздух сега уживаат во минатиот труд и кашлаат ама некако со усул, мислам сега со дикат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom