MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.710
Jas nikako ne gi razbiram flaerite na Telekom.....sve nesto skrieni raboti ima...vo zaviena forma....samo muljaat nešto
Слават 10 години MaxTV:
- HBO пакет бесплатен за сите MaxTV корисници до 08.01.
- 10GB интернет за сите корисници на мобилна телефонија во рок од важност од 30 дена од денот на активацијата.

Јавете се на 122 или на Телком МК апликацијата ќе ви активираат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Слават 10 години MaxTV:
- HBO пакет бесплатен за сите MaxTV корисници до 08.01.
- 10GB интернет за сите корисници на мобилна телефонија во рок од важност од 30 дена од денот на активацијата.

Јавете се на 122 или на Телком МК апликацијата ќе ви активираат.
Глупо им е ова со HBO што никаде не пишуваат дека треба сам да си активираш и сам да декативираш кога ќе заврши тој промо период.

A тие што веќе имаат HBO во Магента нели вклучен е во цената, дали од таа цена ќе се одземе делот наменет за HBO ?
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
801
Поени од реакции
835
Глупо им е ова со HBO што никаде не пишуваат дека треба сам да си активираш и сам да декативираш кога ќе заврши тој промо период.

A тие што веќе имаат HBO во Магента нели вклучен е во цената, дали од таа цена ќе се одземе делот наменет за HBO ?
Затоа постои Кајгана форум да се информираш Хахаха
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.710
Глупо им е ова со HBO што никаде не пишуваат дека треба сам да си активираш и сам да декативираш кога ќе заврши тој промо период.

A тие што веќе имаат HBO во Магента нели вклучен е во цената, дали од таа цена ќе се одземе делот наменет за HBO ?
Ќе им биде бесплатен во периодот до 8.1.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.353
Поени од реакции
501
Успеа некој HBO GO апликацијата да ја активира со промоцијава на ТелекомЈас никако не успевам...
Или апликацијава не е опфатена со роденденскава промоција?

Sent from my Huawei P20 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Пред неколку денови јас бев во салонот на телеком...некој ми ги спомна овие 10 гига интернет, и во салоно ми кажаа дека тоа важи за претплатата од 1000 денари:(

многу лажат
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
За овие тринг каналиве има ли некаде програмска шема?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom