Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.359
Поени од реакции
3.136
Бачев е легенда како тргнал да ги пцуе оние на Канал 5 само никаде не можам да најдам видео од тоа.
Го гледав на неколку емисии, и тие се едниствените политички емисии на кои сум се бар 5 сек. насмеал...останатото "дно"...дмне за сдс - вакви, сдс за дпне - онакви...а за финансирање на партиите едногласни..."дно" се јбг...
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Кругот за кој јас се залагам е тој што носи резултати. Твојот очигледно нема.
Почнуваш прво од кучињата, па после продолжуваш кон одговорните и завршуваш кај судиите.
Но ти и многумина што верглате хуманост живеете во надеж дека ситуацијата сама од себе ќе се среди. Кога тука пишував дека судиите треба да се сотрат, а не блокирање на раскрсници вие изигрававте Ганди, за сега да пљукате што ништо не се сменило.
Надежта е заебана работа.

Нордиските земји, УК пред 100 години биле за никаде, зар мислиш дека така сами од себе се средиле, така им дошло на памет ај ќе свртиме нов лист, или прво имало крв па после мир .....

Муабетот беше кога може анима мунди да бара 500 евра од човекот кој си за заштитувал фамилијата кај кружен тек, сега МОРА и да плати.
Колку години имаш ти бе дуршлус? Прво кој ти е тој филм дака ако тој бил полицаец можел да истепа секого?Второ кој вели дека ако куче напдне несмее да се браниш? И мене да ме нападне ке го акнам коска е му скршам.Самоодбрана ли беше тоа кај круг слепец? Го "нападнало" татко му и овој после неколку дена у "самоодбрана"го заклал пред полн кафич со секира.И тоа ке ти кажам,тоа што така мртров ладен кажуваш како отруле пудлица на комшија и како фрлале отров и уште се радуваш те прави по примитивен од самите кучиња
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.012
Го гледав на неколку емисии, и тие се едниствените политички емисии на кои сум се бар 5 сек. насмеал...останатото "дно"...дмне за сдс - вакви, сдс за дпне - онакви...а за финансирање на партиите едногласни..."дно" се јбг...
Не се согласувам со неговата политика ама човекот си има свое политичко убедување и си се бори за тоа за разлика од циганот Влахов-Мицов кој за 50 денари би челнувал и во секта.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Јас сум за еутаназија на животни.. па и луѓе.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.855

Јаден и очаен обид да се најде основа за дискредитација...

Ме интересира дали ќе делуваат по допрен глас ако сега тука напишам чии дипломски и магистерски се плагијати и наведам од каде се препишани за сегашни функционери на власта? Настрана шо полагале по дузина испити во сесија некои од тие средовечни интелектуални капацитети како вонредни студенти.

Од сите баш Апасиев најдоа за ова да го замараат а пола СДС и ДПСМНЕ се со купени/одработени или фалшив дипломи... какви лицемери :tapp:
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Еден човек кој сака да се нарекува новинар (Саше Ивановски), во фалбите кон СДСМ дека се државотворна партија, ги навел следниве работи:

- 1991-1992 - Мирно заминување на ЈНА, Киро Глигоров и СДСМ, ВМРО ДПМНЕ бараше да се отвори јужен фронт за да им се помогне на Хрватите и Босанците
- 08.03.1993 - Влез во ООН под привремена референца, влада на СДСМ
- 15.12.1995 - Партнерство за мир - влада на СДСМ
- 13.08.2001 - Рамковен Договор, прекин на војната, СДСМ, ВМРО ДПМНЕ беше за поделба на земјата
- 17.12.2005 - Кандидатски статус во ЕУ - влада на СДСМ
- 01.08.2017 - Договор за пријателство со Бугарија, влада на СДСМ
- 17.06.2018 - Преспански договор, влез во НАТО и ЕУ - влада на СДСМ


Колку нема познавања човеков, а скока ли скока.
ВМРО ДПМНЕ нема барано да се отвори јужен фронт, ниту има барано да се подели земјата, информирај се „новинару“. Можам и јас да те подучам што било навистина
Договорот со Бугарија е на наша штета и допрва ќе го трпиме тоа. За договорот со Грција е излишно да се дискутира, а треба да се бара одговорност зошто се крши уставот и не се постапува согласно неуспешниот референдум - да се стопира тој процес.
И „новинаров“ не навел дека СДСМ како државотворна партија, сега создава нова држава, со нови карактеристики.. Северна Македонија.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.035
Поени од реакции
80.882
На Тетово Гостивар на аутопут ги пуштаат децана од гостиварскине села и гледаат и смееат како летале кога ке удри некој со 150км на саат.
Ок, али тоа се муслимани Албанци. Нив им е дозволена блага ретардација со Рамковниот.
 
M

Macedon1um

Гостин

Јаден и очаен обид да се најде основа за дискредитација...

Ме интересира дали ќе делуваат по допрен глас ако сега тука напишам чии дипломски и магистерски се плагијати и наведам од каде се препишани за сегашни функционери на власта? Настрана шо полагале по дузина испити во сесија некои од тие средовечни интелектуални капацитети како вонредни студенти.

Од сите баш Апасиев најдоа за ова да го замараат а пола СДС и ДПСМНЕ се со купени/одработени или фалшив дипломи... какви лицемери :tapp:
Е како да не го замараат него „демокративе“ на власт кога..
- не сакаше да коалицира со нив пред последниве избори
- ги критикува цело време по медиуми и дава некаков оптор дури повеќе и од дпмне
- го утепа албино генералниот секретар со глупоста што си стави не завршен докторат во ЦВ
- знаат дека на наредни избори по негова заслуга Левица има солидни шанси да добие пратеници

Ама малку дамки има Апасиев така да може само да се му фатат, минус им е што слабо работат на членство на терен инаку може да бидат многу по сериозна партија
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.855
Е како да не го замараат него „демокративе“ на власт кога..
- не сакаше да коалицира со нив пред последниве избори
- ги критикува цело време по медиуми и дава некаков оптор дури повеќе и од дпмне
- го утепа албино генералниот секретар со глупоста што си стави не завршен докторат во ЦВ
- знаат дека на наредни избори по негова заслуга Левица има солидни шанси да добие пратеници

Ама малку дамки има Апасиев така да може само да се му фатат, минус им е што слабо работат на членство на терен инаку може да бидат многу по сериозна партија
Нема дамки ама па затоа од петни жили се трудат да му направат удбобалистиве.

Инаку јасно ми е зошто тоа го прават, посебно сега кога Левица има реални шанси да стане парламентарна партија, покрај тоа шо си навел, уште повеќе им пречи фактот шо може да дојде до собраниска говорница. А тоа шо го говори сега им се допаѓа на добар дел од гласачите. Тогаш би имал уште поголем медиумски пристап и тоа како пратеник. Во тој случај огромен дел од пратениците би изгледале неугледно од повеќе аспекти. А не е проблемот шо во СДС/ДПСМНЕ нема солиден кадар, има, само не им годи како таков интересите на спрегата помеѓу теснопартиските раководства и олигархијата...
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.855
Немаат теоретски шанси.
Еден пратеник може да земат ако ништо повеќе. За почеток доволно е. Потоа од него ќе зависи како ќе ја искористи шансата која му се пружи.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.035
Поени од реакции
80.882
Еден пратеник може да земат ако ништо повеќе. За почеток доволно е. Потоа од него ќе зависи како ќе ја искористи шансата која му се пружи.
Шансата да се прилепи нема да ја пропушти.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom