Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2009
Мислења
19.933
Поени од реакции
15.953
http://www.libertas.mk/tema-na-studio-1-so-so-prof-d-r-otets-milan-gorgevik-pristigna-li-bogot-perun-vo-makedonija/

Освен што се дружи со кретени како Влахов-Мицов и слични, не гледам ништо лошо во промовирање на словенскиот неопаганизам, барем за промена малце од долгогодишното труење со антикоманијата. Впрочем, како своевидно хоби, бегање од секојдневието и интересно поминување на времето, неопаганизам во словенска, германска, келтска или нордиска варијанта има по цела Европа, ништо страшно ниту радикално како што сака да го покаже прилогот.

Во секој случај подобро од бандитите во МПЦ и останатите „братски православни религии“
ако не им се допадне на вујче и геу компанија словенскиот неопаганизам, може под итно да не вратат во антика, ќе ни измислат заедничка историја со грекосите и тоа почнувајќи од Тројанските војни, Ахил вс Астеропаеус, па Аристон во гардата на Алекс големиот итн , не само од Филипчета како што ние праевме антиквизација..
Грците веќе ги прогласија македонците во северна Грција за словенизирани Елини, сега северномакедонците аналогно ќе ги прогласат за словенизирани Пајони ...србите веќе се прогласени од германски научници за Трибали, хрватите се изјаснија за словенизирани Илири а словенците за Венети...
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
минута молк за мороните `смени име, влези во ЕУ, 500 евра плата, нема загадување, расте курот +10см`
`Усвојување на уставните измени нема да биде доволно за Франција и Холандија да ја кренат рампата за ЕУ - зборуваат францускиот и холандскиот амбасадор, Тимоние и Пломп, и главниот технички преговарач со ЕУ, Маричиќ. Сега во #360степени на Алсат.`
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
минута молк за мороните `смени име, влези во ЕУ, 500 евра плата, нема загадување, расте курот +10см`
`Усвојување на уставните измени нема да биде доволно за Франција и Холандија да ја кренат рампата за ЕУ - зборуваат францускиот и холандскиот амбасадор, Тимоние и Пломп, и главниот технички преговарач со ЕУ, Маричиќ. Сега во #360степени на Алсат.`
Шо ќе ги гледаш. Глупости и лаги
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.017
е нели е?
Незнам од каде Русија влезе во приказната на Македонија кога никогаш сме немале некои поголеми контакти со неа. Ама мора контра да се оди сега, па така западот станува лош, истокот добар.
А зошто со Кина да не се зближиме, миларда и пол пријатели ќе имаме. Никој нема да не задева после.
Со Индија пробавме, и они милјарда и пол се, ама ја изгубивме врската кога во затвор отиде човекот.
Јас реално не го сакам многу Истокот и Словените.Ги почитувам поради нашата религија но не ми се допаѓа тој начин на живот за разлика од многу кои наши кои горе и посакуваат таков живот ама поради парите се сеуште горе.Мене ми се допаѓа западниот начин на живот ама не и срањата кои ги прават.Не значи дека ако сега живеам "горе" и ги критикувам нивните политики дека во исто време сакам да живеам во Русија.Може не ми се допаѓа нивниот начин на живот ама некој нивни политики се многу подобри и придонесуваат за побезбеден живот.[DOUBLEPOST=1541463254][/DOUBLEPOST]https://m.mkd.mk/crna-hronika/zavrshi-potragata-17-godishno-devojche-se-udavilo-vo-vardar-begajkji-od-kuchinja

Бог нека го прости девојчето.Мислам дека е време еднаш да се реши ова прашење.Човечкиот живот а поготово кога е се работи за дете е многу побитен од животот на уличните кучиња.
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.211
Поени од реакции
20.932
... неможноста да дебатираш со нормален коментар без да ја вреѓаш личноста позади никот што го цитираш (уште полошо што е женско и не ти е прв пат), само укажува дека не сум твое ниво, па ме спушташ на твое ниско ниво, но не ти го прифаќам тој начин и не ти возвраќам за каква черепна маса можеш Ти да ја немаш, како и за твoето цртање, кое се состои од читање на секакви трала ла ла линкови од Net Communistdemocracy слично како студентот Jose-Marco-Bisnar некој таму од Филипнини кој студира кој знае како и кој знае од каде, па да ја знае историјата како ТИ - од Истаграм од форум или што веб страница е ова воопшто Soviet and Communism кој сакаат бело, црно да го направат и обратно ...



...за твоја информација на истиот линк каде највероватно ја учиш Tи, Светската историја, за нив Овој на фотографијата е Карл Маркс, лошото кумунистичко момче, богами, далеку ќе догураш (y)
Неколку пати имам помислено дека си трол, но по се изгледа си само add-on за XenForo.

Не е возможно живо битие да пишува олку некохерентни и досадни постови. Најверојатно се уште си во alpha верзија.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
минута молк за мороните `смени име, влези во ЕУ, 500 евра плата, нема загадување, расте курот +10см`
`Усвојување на уставните измени нема да биде доволно за Франција и Холандија да ја кренат рампата за ЕУ - зборуваат францускиот и холандскиот амбасадор, Тимоние и Пломп, и главниот технички преговарач со ЕУ, Маричиќ. Сега во #360степени на Алсат.`
Абе пишувај у нормални термини, не мора вака да се криеш. Си крадеш од сонот, па после на скара у Мекдоналдс ќе им заспиеш.
Не смени име Бугарија. Исто си се вика, не мора да се потресуваш.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Јас реално не го сакам многу Истокот и Словените.Ги почитувам поради нашата религија но не ми се допаѓа тој начин на живот за разлика од многу кои наши кои горе и посакуваат таков живот ама поради парите се сеуште горе.Мене ми се допаѓа западниот начин на живот ама не и срањата кои ги прават.Не значи дека ако сега живеам "горе" и ги критикувам нивните политики дека во исто време сакам да живеам во Русија.Може не ми се допаѓа нивниот начин на живот ама некој нивни политики се многу подобри и придонесуваат за побезбеден живот.[DOUBLEPOST=1541463254][/DOUBLEPOST]https://m.mkd.mk/crna-hronika/zavrshi-potragata-17-godishno-devojche-se-udavilo-vo-vardar-begajkji-od-kuchinja

Бог нека го прости девојчето.Мислам дека е време еднаш да се реши ова прашење.Човечкиот живот а поготово кога е се работи за дете е многу побитен од животот на уличните кучиња.
Зошто не ги сакаш Словените,мислам која е причината?:unsure:
 
B

Bafra

Гостин
https://tocka.com.mk/vesti/287127/uzas-vo-gostivar-devojce-se-udavi-vo-vardar-begalo-od-kucinja-skitnici

"Имено, девојчето кое што според неофицијални информации, било на 17 годишна возраст, во близина на градската болница било забележано како бега од глутница на кучиња – скитници, по што паднало во водите на реката."

Е ова ако е вистина, анима мунди како што добија оштета 500 еур од тој што ја уби џукелата кај кружниот тек (не знам по кој основ, можда сите џукели се нивни), сега сите пари што ги перат од странство да ги платат на фамилијата и да се затворат за век и векови.
А тие кучкарите за викенд што протестираа за џукелите све да им тииит ..... За бебиња и деца нема протести, ама за џукели ќе се грижиме.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
https://tocka.com.mk/vesti/287127/uzas-vo-gostivar-devojce-se-udavi-vo-vardar-begalo-od-kucinja-skitnici

"Имено, девојчето кое што според неофицијални информации, било на 17 годишна возраст, во близина на градската болница било забележано како бега од глутница на кучиња – скитници, по што паднало во водите на реката."

Е ова ако е вистина, анима мунди како што добија оштета 500 еур од тој што ја уби џукелата кај кружниот тек (не знам по кој основ, можда сите џукели се нивни), сега сите пари што ги перат од странство да ги платат на фамилијата и да се затворат за век и векови.
А тие кучкарите за викенд што протестираа за џукелите све да им тииит ..... За бебиња и деца нема протести, ама за џукели ќе се грижиме.
Заради лигушиве од анима мунди цела држава ни е под опсада од глутници од љангачи.Стварно веќе ова е огромен проблем!
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.017
Зошто не ги сакаш Словените,мислам која е причината?:unsure:
Оти сум антички потомок на Аминта и Александар :D
Не дека не ги сакам ама не ми се допаѓа тој начин на живот и искрено повеќе би сакал да живеам во западно опшество каде секој си ја гледа својата работа него во словенско опшество каде мора да трпиш роднини со кои не сакаш да имаш никаков контакт,да треба да се тепаш и за најмала ситница само затоа што некој те погледнал на криво или да те викат педер ако не пиеш секој ден во во големи количини.Може сум стереотипен ама мислам дека е така.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.017
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Оти сум антички потомок на Аминта и Александар :D
Не дека не ги сакам ама не ми се допаѓа тој начин на живот и искрено повеќе би сакал да живеам во западно опшество каде секој си ја гледа својата работа него во словенско опшество каде мора да трпиш роднини со кои не сакаш да имаш никаков контакт,да треба да се тепаш и за најмала ситница само затоа што некој те погледнал на криво или да те викат педер ако не пиеш секој ден во во големи количини.Може сум стереотипен ама мислам дека е така.
Ти требаа 2000+ постови ама успеа да напишеш и нешто паметно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom