Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.993
Поени од реакции
80.805
Ако има казни ќе има за двете страни, ако не, тогаш за ниту едната страна.
Така можеби е во Македонија, но во нормалниот свет казни има за тие кои го прекршиле законот.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Така можеби е во Македонија, но во нормалниот свет казни има за тие кои го прекршиле законот.
Го прекршија и Војводи, но македонските медиуми зборуваа со суперлативи.
За Балисти направија узбуна. Полицијата си знае како беше во двата случаи.
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.993
Поени од реакции
80.805
Го прекршија и Војводи, но македонските медиуми зборуваа со суперлативи.
За Балисти направија узбуна. Полицијата си знае како беше во двата случаи.
Мислам дека бев јасен - во нормалните земји, кој прекршил закон - одговара, без разлика дали станува збор за повластено малцинство или за повластено мнозинство. Тоа е просто и јасно.
Ако Војводи почнале први, треба да одговараат за тоа што го направиле, а тоа што овие почнале први, никако не ги амнестира Балисти, кои треба да одговараат за тоа што го направиле.
Само што кај нас, за жал не е така.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Мислам дека бев јасен - во нормалните земји, кој прекршил закон - одговара, без разлика дали станува збор за повластено малцинство или за повластено мнозинство. Тоа е просто и јасно.
Ако Војводи почнале први, треба да одговараат за тоа што го направиле, а тоа што овие почнале први, никако не ги амнестира Балисти, кои треба да одговараат за тоа што го направиле.
Само што кај нас, за жал не е така.
Никаде не реков дека треба да се амнестираат тие кои возвратиле. Сите исто треба да одговараат, во било кој случај ако само едната страна биде казнета а другата не, тогаш таа ќе биде селективна правда.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.427
Поени од реакции
35.979
Си се збунила нешто околу ѕверот. Ако не ти е јасно и имаш потешкотии да сфатиш што претставува тој сивиот череп десно, пиши ми, ќе ти нацртам.

... неможноста да дебатираш со нормален коментар без да ја вреѓаш личноста позади никот што го цитираш (уште полошо што е женско и не ти е прв пат), само укажува дека не сум твое ниво, па ме спушташ на твое ниско ниво, но не ти го прифаќам тој начин и не ти возвраќам за каква черепна маса можеш Ти да ја немаш, како и за твoето цртање, кое се состои од читање на секакви трала ла ла линкови од Net Communistdemocracy слично како студентот Jose-Marco-Bisnar некој таму од Филипнини кој студира кој знае како и кој знае од каде, па да ја знае историјата како ТИ - од Истаграм од форум или што веб страница е ова воопшто Soviet and Communism кој сакаат бело, црно да го направат и обратно ...



...за твоја информација на истиот линк каде највероватно ја учиш Tи, Светската историја, за нив Овој на фотографијата е Карл Маркс, лошото кумунистичко момче, богами, далеку ќе догураш (y)
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
... неможноста да дебатираш со нормален коментар без да ја вреѓаш личноста позади никот што го цитираш (уште полошо што е женско и не ти е прв пат), само укажува дека не сум твое ниво, па ме спушташ на твое ниско ниво, но не ти го прифаќам тој начин и не ти возвраќам за каква черепна маса можеш Ти да ја немаш, како и за твoето цртање, кое се состои од читање на секакви трала ла ла линкови од Net Communistdemocracy слично како студентот Jose-Marco-Bisnar некој таму од Филипнини кој студира кој знае како и кој знае од каде, па да ја знае историјата како ТИ - од Истаграм од форум или што веб страница е ова воопшто Soviet and Communism кој сакаат бело, црно да го направат и обратно ...



...за твоја информација на истиот линк каде највероватно ја учиш Tи, Светската историја, за нив Овој на фотографијата е Карл Маркс, лошото кумунистичко момче, богами, далеку ќе догураш (y)
Следот од мисли ти е каша попара. Тебе ако те пушти некој да идеш во продавница, ќе завршиш во Кина.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.993
Поени од реакции
80.805
... неможноста да дебатираш со нормален коментар без да ја вреѓаш личноста позади никот што го цитираш (уште полошо што е женско и не ти е прв пат),

...
Аман, прекини со таа патетична, себепотценувачка - they hatin' because im black - логика.
Многу повеќе на форумов се дискриминирани во дискусија, затоа што се комуњари, вмровци, верници, хомосексуалци и друго, отколку поради пол.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.205
Поени од реакции
25.939
Аман, прекини со таа патетична, себепотценувачка - they hatin' because im black - логика.
Многу повеќе на форумов се дискриминирани во дискусија, затоа што се комуњари, вмровци, верници, хомосексуалци и друго, отколку поради пол.
:neetaka:

Зошто пробуваш да ја правиш луда и неоправдано параноична? Многу нефер тактика. :(
 
Член од
6 април 2014
Мислења
5.002
Поени од реакции
6.318
Dajte nekoja informacija za devojceto vo gostivar begajki od kucinja skitnici se udavilo vo vardar ?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.993
Поени од реакции
80.805
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.268
Поени од реакции
5.322
не само од Спасовски, одговорност треба да се бара и од Заев !!
Комитите демолираа албански објекти по убиството на момчето во Ѓорче Петров и полицијата остро дејствуваше..
Тука нема апсолутно никаков повод, а МВР на Спасовски и Заев не превзема ништо..
Кога еден во обид крадец на точак уби при физичка пресметка еден македонец ... велиш оправдано било да се палат дуќаните на албанците.

Вака ли мислат мнозината македонци?

Што имам бе јас врска со еден крадец, кој што можел да краде и во мој двор. Па сега уште дуќанот да ми го запалите.

За овие Војводите не сум баш во тек,слушнав дека пееле против албанците, стотина навивачи и дека имало судир со Балистите.
Ако било помеѓу две навивачки групи, тоа ни на полициски билтен не треба да го има, пошто нели навивачите не бараат помош од полиција, АКАБ.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
http://www.libertas.mk/tema-na-studio-1-so-so-prof-d-r-otets-milan-gorgevik-pristigna-li-bogot-perun-vo-makedonija/

Освен што се дружи со кретени како Влахов-Мицов и слични, не гледам ништо лошо во промовирање на словенскиот неопаганизам, барем за промена малце од долгогодишното труење со антикоманијата. Впрочем, како своевидно хоби, бегање од секојдневието и интересно поминување на времето, неопаганизам во словенска, германска, келтска или нордиска варијанта има по цела Европа, ништо страшно ниту радикално како што сака да го покаже прилогот.

Во секој случај подобро од бандитите во МПЦ и останатите „братски православни религии“
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.931
Поени од реакции
15.942
Кога еден во обид крадец на точак уби при физичка пресметка еден македонец ... велиш оправдано било да се палат дуќаните на албанците.

Вака ли мислат мнозината македонци?

Што имам бе јас врска со еден крадец, кој што можел да краде и во мој двор. Па сега уште дуќанот да ми го запалите.

За овие Војводите не сум баш во тек,слушнав дека пееле против албанците, стотина навивачи и дека имало судир со Балистите.
Ако било помеѓу две навивачки групи, тоа ни на полициски билтен не треба да го има, пошто нели навивачите не бараат помош од полиција, АКАБ.
не напишав оправдано, само напишав формален повод...
убиство е повод, пеење не е... а балистите пееја и демолираа соблекувална на Филип 2, а мислам и столчиња, а ФФМ молчеше наместо да ја казни Шкендија подебело...
жално е што Шкендија помина неказнета и кога навивач влезе на Филип 2 и го нападна голманот на холандскиот тим пред 2 години...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Главната цел е стопирање на лакардијава со името. Каква опција ќе предложат тоа ќе биде после објавување на изборите, иако за ЕМ јасен е ставот околу алтернативноста. .
ова е класично што вика Иреал, фуцк ин браин. Немаат никаква цел осим да ја симнат оваа власт сега или кратко кажано немаат идеја освен фотелја и пари се разбира, ок.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom