Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Нема врска ова со нервоза, ти имам и претходно кажано најотворено дека ми се гади од тебе :)

Нагон за повраќање не е нервоза, или грешам?[DOUBLEPOST=1541355970][/DOUBLEPOST]
Зависи, некои кога се многу нервозни им се повраќа. Инаку јас мислам дека постот го пишуваше два саати, ама тоа дека веројатно те потценувам. Вака бистар како што си, веројатно за саат и пол го имаш напишано.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.932
Поени од реакции
15.952

многу галама и глупости....
Нема рационално оправдание да се брза со ослужување на казната, не само поради обврските во собранието, проблематичност на предметот и правниот основ, туку од практична работа :
Осуденикот е обвинет во дузина други предмети, па ако биде во затвор постои реална можност да се опструира одвивањето на сите тие правни постапки каде тој треба да биде, башка што треба да се организира транспорт од затворот до Судот....

а да потсетам дека и Јанез Јанша беше затворен, од затвор се кандидира на избори, на крај беше ослободен од Уставниот суд на Словенија
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Фејсбук групите за купи продај се новото воено поле сега. Во секоја група партал се прават. Еве најново е сега за ова со учк и пцовките во Тетово...
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.855
Зависи, некои кога се многу нервозни им се повраќа. Инаку јас мислам дека постот го пишуваше два саати, ама тоа дека веројатно те потценувам. Вака бистар како што си, веројатно за саат и пол го имаш напишано.
Тоа бистар е прилично релативно, ако те земеме тебе ако голем мислител и невиден интелектуален капацитет за репер, не може јас да се сврстам таму.

Инаку секогаш кога сектата удбашка со кодошлакот генерациски се тема на разговор, тебе ти доаѓа тоа како иницијална каписла. Тебе да не те фаќа нервоза, мене не. Ниту те читам, уше помалку те цитирам.

Елементарната култура ми вели кога ќе видам гомно на патот, ако не може да го тргнам за друг да не стапни на него дека треба да го прескокнам.

:icon_lol:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Тоа бистар е прилично релативно, ако те земеме тебе ако голем мислител и невиден интелектуален капацитет за репер, не може јас да се сврстам таму.

Инаку секогаш кога сектата удбашка со кодошлакот генерациски се тема на разговор, тебе ти доаѓа тоа како иницијална каписла. Тебе да не те фаќа нервоза, мене не. Ниту те читам, уше помалку те цитирам.

Елементарната култура ми вели кога ќе видам гомно на патот, ако не може да го тргнам за друг да не стапни на него дека треба да го прескокнам.

:icon_lol:
А оваа метафората со гомното за колку време ја смисли?
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.855
http://www.libertas.mk/bukova-shuma-kolku-fudbalsko-igralishte-sotrena-vo-krushevskata-korija/
Нашите другарчиња Албанци нема да сопрат дур не им биде исто ко у Саудиска Арабија.
Каква провокација :icon_lol:

Нема теоретски шанси кај нас да се организира вакво нешто а МВР да нема сознанија, уше помалку така храбро да се изнедрат без некој да им има намигнато дека нема да бидат тепани како магариња од полиција :) натрана шо добар дел од тие таму се на една или друга основа во добри односи со политичкиот естаблишмент.

Ова доаѓа како диверзија да се дефокусира јавноста од срањата со дроговорот со Грција и сите пиздарии околу во старата добра каурско-ш*иптарска приказна и канализација на револтот кој се создаде таму :gjavol:

Кој знае, да не испаднеме ептен напучени може и да отпадне рамковниот договор од уставните измени, мала победа :kafence:[DOUBLEPOST=1541356940][/DOUBLEPOST]
А оваа метафората со гомното за колку време ја смисли?
Па кога си ти во прашање не е баш метафора ;)


...често го спомнувам како пример случајот со ТАТ, во Битола и битолско се претпоставува дека преку 100 самоубиства има директно поврзани со таа афера, а чинителите на истата заедно со нивните семејства и ден денес слободно се шетаат како средноимотни успешни бизнисмени и истакнати опшествени членови. Еден барем да се одважеше да понесе некој со себе ама пак јбга :icon_lol:
Triggered @Ставрогин ?
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.012
абе што се нервирате.
добро е што сегашниве ич не се замараат со економија, здравство и се останато, туку политиката им е приоритет.
утре ќе станиме членка на нато и еу, па сите наши проблеми ќе станат нивни проблеми. и тогаш они ќе мора да ни ја средат државата.
и после тоа се ќе биде во ред.
2056 година
Се ќе биде во ред.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Дали нашава Влада ќе испрати протестна нота до албанскиот амбасадор во Македонија за ова што се случува во Тетово??
И што ако испрати?
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
И што ако испрати?
Па Тетово е во Албанија па да не правиме меѓународен инцидент со вакви скандирања...не е ова во духот на добрососедските односи.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.331
Поени од реакции
21.795
Лаже. Со кои мерки сака да го направи ова? И дали е свесен дека од почеток на неговиот мандат до денес ги прекршува сите Европски вредности пример не почиување на референдум? Тие што заминале поради тиквари ко него не се будали да му веруваат сега.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom