Криминалци и криминални групи во МК

Член од
5 март 2011
Мислења
840
Поени од реакции
819
Кога стана збор за обезбедувањето некој да не знае некоја информација за луѓето на Мицковски биле некои нови луѓе али не баш чисти...
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Овие биле дел од новите примени во 6-та управа изминативе месеци, препознавате ли некој и дали има и помеѓу новиве кримоси? Освен за шефот на обезбедување на Заев, за него одамна знаеме :D П.С. Никого не осудувам/обвинувам, само вентилираме досиеја.
IMG_20181102_003526.png
IMG_20181102_003507.png
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Као ќе препознаеш момак од шестта управа ?!:LOL::D

-Ќељав шифоњер момак,уфилман дека е српски генгстер од 90ти ..... Буквално сите се такви,истрижани,на стероиди со ланчиња и питбул ....:facepalm:
На темата за специјални единици еднаш свртеа таков муабет, дека од новиве примени многу голем дел не биле претходно специјалци, оф-топик муабет, и не е моја работа да судам, али кој промашај од одлука човече :unsure:
 
Член од
28 јануари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
68
На темата за специјални единици еднаш свртеа таков муабет, дека од новиве примени многу голем дел не биле претходно специјалци, оф-топик муабет, и не е моја работа да судам, али кој промашај од одлука човече :unsure:
Сашко Тошев е од Велес, беше таксист и благе везе нема од специјални единици :), тешка селјачаана е човекот. Се прероди при промената на власта, мислиш господ за јајца го фатил.
Кога маваа со боја на протестите, удри велешанец (вработен во ебр) и по вербална расправија продолжи да го мава.
Другиот ден му отидоа дома , бегаше како некоја пичка
 
K

KawasakiKokain

Гостин
Ова како Мире или другар на Мире да пишува.
Ги знам од диско ама не нешто многу во врска со приватноста, го знам Буци вози ауди а6 црно големо друштво од Ѓорче со близнаците се блиски[DOUBLEPOST=1541184729][/DOUBLEPOST]
Овие изгледа како да се нарциси .Фини дечки:pos::LOL::LOL::LOL::ROFLMAO: Многу поштувале . Овие се само никој и ништо кои малтретираат луѓе за своја лична корист и пари . :LOL::LOL:
Па да ти кажам никој не тера со сила да земаат пари од некој(лихва) сега си земал пари знаеш од кого и треба да се вратат више си влегол во кал секој што си го бара ќе си го добие на крајот од денот, они на такви будали се богатат заглавеници коцкари, наркомани, пијаници..
 
Последно уредено од модератор:
Ф

Флеш

Гостин
Ги знам од диско ама не нешто многу во врска со приватноста, го знам Буци вози ауди а6 црно големо друштво од Ѓорче со близнаците се блиски
Кој е Буци? Гледам,го знаеш Мире . Тој е газда на дисково или пак нешто како вработени се таму брат?!Се обидувам да разберам како функционираат? Да не се само како обезбедување ? Имаш повеќе инфо за кое се ликовите од Ѓорче,друштвото со кои се движат. Имиња пиши.Ако можеш и на приватна порака пиши ми ,ако не сакаш јавно. Воопшто како дошле. Гледам дека си одличен со инфо ...... Дај повеќе инфо,очигледно не е само Мире,туку организирана група е од Ѓорче,повеќе члена група ....?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Сашко Тошев е од Велес, беше таксист и благе везе нема од специјални единици :), тешка селјачаана е човекот. Се прероди при промената на власта, мислиш господ за јајца го фатил.
Кога маваа со боја на протестите, удри велешанец (вработен во ебр) и по вербална расправија продолжи да го мава.
Другиот ден му отидоа дома , бегаше како некоја пичка
Никого не знам од вие на сликава, и тој што ми ги кажа површно ги знае новите примени, а дека во Велес имало цел еден круг од бараби, стари кримоси од Франкфурт Мафија и новопечени џандари сум слушал многу за тоа :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Кој е Буци? Гледам,го знаеш Мире . Тој е газда на дисково или пак нешто како вработени се таму брат?!Се обидувам да разберам како функционираат? Да не се само како обезбедување ? Имаш повеќе инфо за кое се ликовите од Ѓорче,друштвото со кои се движат. Имиња пиши.Ако можеш и на приватна порака пиши ми ,ако не сакаш јавно. Воопшто како дошле. Гледам дека си одличен со инфо ...... Дај повеќе инфо,очигледно не е само Мире,туку организирана група е од Ѓорче,повеќе члена група ....?
И мене ме интересира ова. Некоја нова криминална група од Ѓорче е или...
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
22
Поени од реакции
16
И мене ме интересира ова. Некоја нова криминална група од Ѓорче е или...
Абе каква организирана група се се тоа дечки те школски другари те од исто маало само среќа што никој не праи бељи у Ѓорче него од Карпош натака.
 
Ф

Флеш

Гостин
Абе каква организирана група се се тоа дечки те школски другари те од исто маало само среќа што никој не праи бељи у Ѓорче него од Карпош натака.
Брат,секако се заеднички пријатели,но да е се исто браќа,братучеди,роднини,пријатели,но сепак дада прават акт на криминално дело како здружена група,тоа се подразбира организирано,делуваат заедно,се штитат заедно,делат заедно корист ..... Разбираш?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Неколку нови информации :cujte:

Се кажувало дека агенцијата за обезбедување во Велес која е на Зоран Манасков Скршениот всушност била на некого од Драчево па он само ја спроведувал, ако е вистина многу веројатно дека се работи за Спасе и Томе Димовски (татко и син) кои му беа на Зоран партнери во бизнисот со хероин, ако прогуглате за акцијата Кондуктор ќе видите дека се првите кои се осудени. Иначе нелегална, безимена агенција која го освоила градот.

Втората информација е дека кога на Партизанска пукале на Наим, Дуќанџиќ пукале од зелен Џип Гранд Чироки а не од Ленд Ровер. Се зборува и дека во Батинци пукачите биле Беланоча дечки а пуканиот, еден од убијците на Наим.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Неколку нови информации :cujte:

Се кажувало дека агенцијата за обезбедување во Велес која е на Зоран Манасков Скршениот всушност била на некого од Драчево па он само ја спроведувал, ако е вистина многу веројатно дека се работи за Спасе и Томе Димовски (татко и син) кои му беа на Зоран партнери во бизнисот со хероин, ако прогуглате за акцијата Кондуктор ќе видите дека се првите кои се осудени. Иначе нелегална, безимена агенција која го освоила градот.

Втората информација е дека кога на Партизанска пукале на Наим, Дуќанџиќ пукале од зелен Џип Гранд Чироки а не од Ленд Ровер. Се зборува и дека во Батинци пукачите биле Беланоча дечки а пуканиот, еден од убијците на Наим.
Во бизнис на кокаин, каков црн хероин, Спасе е во затвор во Бугарија, Томе е тука , ова што го кажуваш нема две чисти.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Во бизнис на кокаин, каков црн хероин, Спасе е во затвор во Бугарија, Томе е тука , ова што го кажуваш нема две чисти.
Читај убаво "Ако е вистина многу веројатно дека се работи за..." значи дека јас не го тврдам тоа, туку само е претпоставка поради стара потврдена врска, друга работа во Кондуктор се лежеше за Хероин, гарантирам илјадо посто за ова, а гарант и воа не си го прочитал добро па врз друга приказна судиш дека не е така :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom