Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.423
Поени од реакции
37.235
...штом на ФБ профил ја дава прво оставката што може човек да помисли за вакви „сериозни“ политички фаци за кои народот гласаше, се прашувам женскиве од ВМРО ДПМНЕ што воопшто се мешат во политика кога не ги бива? слатко и лесно е кога толку години се користи бенифит како власт, тешкото да се делува во опозиција и да се остане доследен до крај...вака пазар невиден, сељачанаа ебаго!
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Трамп вика дека малце биле 1000 души, ако се собереле 1500 ќе го избркал Бејли
https://www.change.org/p/mr-trump-please-recall-mr-jess-bailey-us-ambassador-to-the-republic-of-macedonia


Инаку патриотски Бојкотирам продолжува со бојкот на производи на предавници
https://www.facebook.com/Бојкотирам-499491680472176/

Ај да видиме дали ќе престанат да користат струја од хидроцентралите на Анѓушев.
Ќе ги колнат изворите да пресушат:pos:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.391
Поени од реакции
18.299
A toa bi se izvedilo kako? Ne be stvarno ete jas sakam da prestanam da ja koristam strujata od hidrocentralite na Angjusev, onaka od kur kef. Imas nekoj sovet kako bi mozel da go napravam toa?
Не знам нека му ја мислат овие од Бојкотирам :pos:[DOUBLEPOST=1540932632][/DOUBLEPOST]
...штом на ФБ профил ја дава прво оставката што може човек да помисли за вакви „сериозни“ политички фаци за кои народот гласаше, се прашувам женскиве од ВМРО ДПМНЕ што воопшто се мешат во политика кога не ги бива? слатко и лесно е кога толку години се користи бенифит како власт, тешкото да се делува во опозиција и да се остане доследен до крај...вака пазар невиден, сељачанаа ебаго!
ДПМНЕ бараше такви луѓе за пратеници, требаше што помалку да прашуваат, а што повеќе да слушаат. Не се тоа луѓе со интегритет за ваква ситуација.

На следното гласање Заев ќе има 90 пратенци, т.е. нема да му требаат Беса и Села.
 
Последно уредено:

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
A toa bi se izvedilo kako? Ne be stvarno ete jas sakam da prestanam da ja koristam strujata od hidrocentralite na Angjusev, onaka od kur kef. Imas nekoj sovet kako bi mozel da go napravam toa?
Има Владе, дозволија да продаваш струја од домашно производство преку сончеви колектори. Така да мора да произведеш вишок од тоа што трошиш за тие да ти го плаќаат вишокот - вин вин.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.423
Поени од реакции
37.235
Нема некоја логика црвеново.
... па вицот е као... се кладам во 200 марки дека не можеш да јадеш :гомце:
а овој размислува, а бе шо го јебем затворам очи голтам и отиде то :гомце: јер 200 марки ехеее хеее пара е, и као можам бе дај ваму гомно да видиш ... и овој му дава и овој го голта и му дава 200 марки... и сега по некое време овој што дал 200 марки размислува као глуп што сум ми отидоа парите како да ги вратам у пм и као еј знаеш што и јас можам да изедам :гомце: за 200 марки (за да ги врати парите), а оној као ајде бе да те видам једи :гомце: и као овој го сторил тоа и му ги зел парите.... и сеа као двајцата со :гомце: околу уста му вика... болан ама смо будали најели смо :гомце: а статус са новцем је опет ист, а овај други као му вели...јебеш стаус јебеш :гомце: важно да се новац врти као тоа е добро за економијата :D ( вицот пишан во македонски - босански ем заебан стил)
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.391
Поени од реакции
18.299
Мене не ми е јасен вицот за тој кавадарчанецот што бил 10 години на пуст остров и ко му дошла манекенка и му рекла сега ќе ти дадам нешто што немаш видено 10 години и овај многу се израдувал ...
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.372
Поени од реакции
3.163
Не знам нека му ја мислат овие од Бојкотирам :pos:[DOUBLEPOST=1540932632][/DOUBLEPOST]

ДПМНЕ бараше такви луѓе за пратеници, требаше што помалку да прашуваат, а што повеќе да слушаат. Не се тоа луѓе со интегритет за ваква ситуација.

На следното гласање Заев ќе има 90 пратенци, т.е. нема да му требаат Беса и Села.
:pos:
Во сдс ептен се со интегритет...:confused: а со Амди ќе има 121 пратеник...

P.S. Уште боли од Бојкотирам, касно распишавте тендер, јбг... Timing, my teneke- во современиот свет, тајмингот е најважен...:D
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.391
Поени од реакции
18.299
:pos:
Во сдс ептен се со интегритет...:confused: а со Амди ќе има 121 пратеник...

P.S. Уште боли од Бојкотирам, касно распишавте тендер, јбг... Timing, my teneke- во современиот свет, тајмингот е најважен...:D
Time will tell - за тајмингов твој :D

Инаку јако е ова Бојкотирам откако направија ајвар, сега ќе бојкотирале Мамас ајвар :)
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
532
Поени од реакции
614
Вистинска перверзија е ова гостување на (само)исклучените вмро-дпмнеовци на телевизииве. Очобол, ушобол, вреѓање на интелегенција и на обичен дебил. Отстапен огромен телевизиски простор за чисто пропагандни цели.

Одеднаш дознавме за високо изразената демократска свест на: Рангелова (која агресивно скокаше од стол во случајот "шамарите во центар" за што после беше наградена со пратеничко место), Канческа, Тодоров - министерот за смрт (кој баш случајно сега се "извинуваше" за законот за абортус), оној ужасно антипатичен Богојески или како и да беше.

На секого му е познато дека политичките игри функционираат врз база на прагматизам и реал политик, но има нешто и што се вика суд од јавноста и основна пристојност. Ова што се прави кај нас е надвор од се она што се нарекува нормално.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.372
Поени од реакции
3.163
Time will tell - за тајмингов твој :D

Инаку јако е ова Бојкотирам откако направија ајвар, сега ќе бојкотирале Мамас ајвар :)
Everything's gonna be alright. :D
logic :D , а вие...се' ќе си прифаќате, убаво ви е'...хехехе :D
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
...штом на ФБ профил ја дава прво оставката што може човек да помисли за вакви „сериозни“ политички фаци за кои народот гласаше, се прашувам женскиве од ВМРО ДПМНЕ што воопшто се мешат во политика кога не ги бива? слатко и лесно е кога толку години се користи бенифит како власт, тешкото да се делува во опозиција и да се остане доследен до крај...вака пазар невиден, сељачанаа ебаго!
Па тргни од самата себе, зошто?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.240
Поени од реакции
26.094
...штом на ФБ профил ја дава прво оставката што може човек да помисли за вакви „сериозни“ политички фаци за кои народот гласаше, се прашувам женскиве од ВМРО ДПМНЕ што воопшто се мешат во политика кога не ги бива? слатко и лесно е кога толку години се користи бенифит како власт, тешкото да се делува во опозиција и да се остане доследен до крај...вака пазар невиден, сељачанаа ебаго!
Зошто не е доследна Рангелова? Гласаше, и кажа дека повторно ќе гласа против уставните промени, само не се согласува со политиката на раководството. Што има тука недоследно?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom