Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Epa VMRO sekase referendum za niv samo evro patriotite mislam ilegalno go blokiraat i sataniziraa.
Аман со тоа вмро, до кога ќе ви е дежурен кривец. Ги нема две години, и јас ги нејќам, ама не може веќе да се вади неспособноста на нив. Глупо е, овие беа гласани да ја подобрат состојбата, а не да наоѓаат изговори, особено не на некој кој е на дно
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Се ми изгледа дека вмро ја спремаат да биди џокер, невин исчистен прљав веш, во стилот ете сите криминалци (актерите од бомбите и сл) ги тргнавме ние сме најчиста партија досега. Оти како тргнале овие сегашниве нема да им треба нив некој "заев" да ги турни од власт со бомби,овие самите и од петарда ќе се тргнат. И после друга алтернатива, испрано на хемиско ново ВМРО со полир паста намачкано да сјае тоа црвеното.
Абе одсекогаш имале добра режија,да не беа партија ќе беа одлично филмско студио.
А другиве кукли на конци, во куклен театар на глобализаторот
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
сите се кукли у тој театар
ја повише би рекол дека народот е кукла у цел тој театар... сеа зависи салата дали е у парламент дали у влада дали у собрание..... народот увек кукла и увек ебан кај и да се заврти
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
https://www.alsat-m.tv/mk/бачев-ја-губи-битката-во-партијата/
Хаха Бачев ја губел битката, од тројца во партијата третиот изглеа ќе биде претседател. Мора да си отиде Малиот Путин и така партијата беше за една употреба.
Каков Путин, таа партија е театар на Сорос. За да се даде лоша слика за Руско влијание
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.104
Поени од реакции
16.234
А другиве кукли на конци, во куклен театар на глобализаторот
Македонија има МИНОРЕН стратешки значај за НАТО и УСА... целата калакурница е некоја проба за Србија..но моја проценка е дека по влез на МНЕ во НАТО и Србија нема стратешка важност за Русија, само некоја симболика , тактизирање и купување време... всушност во случај на неизбежната ВВ3 вака и на Путин му е подобро, цел Балкан во НАТО е чиста Мета, не мора да мисли е ќе имаат проблем моите сојузници...
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.296
Поени од реакции
4.552
Мицко :pos:
Вика "На Бихаќка ли ви ги пишуваат говорите". Изгледа него од бихаќка му праат нешто. Да почекаме нови бомби :D
И гвујо на времето држеше по саат време прес како тоа жолти комбиња прислушувале, а кога излегоа бомбите он плац за џаблк си бирал со комбињата.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Ако Жмицко ги избрка сите од партијата што се поврзани со бомбите, а и тие што се блиски соработници со нив, ќе ми стане идол!

Се врти изгледа накај Русија....а тоа е многу добро, дај боже да биде така.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.857
Поени од реакции
82.989
Ако Жмицко ги избрка сите од партијата што се поврзани со бомбите, а и тие што се блиски соработници со нив, ќе ми стане идол!
.
и ќе останете двајца само.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Македонија има МИНОРЕН стратешки значај за НАТО и УСА... целата калакурница е некоја проба за Србија..но моја проценка е дека по влез на МНЕ во НАТО и Србија нема стратешка важност за Русија, само некоја симболика , тактизирање и купување време... всушност во случај на неизбежната ВВ3 вака и на Путин му е подобро, цел Балкан во НАТО е чиста Мета, не мора да мисли е ќе имаат проблем моите сојузници...
Chudno kako nie Makedoncite sami si ja potcenuvame geostrategiskata vazhnost na teritorijata shto ja poseduva Republika Makedonija. Teshkite propagandi i perenje mozok si go pravat svoeto... nie sme "vukojebina, crna dupka, nemame nafta ili gas pa ne sme vazhni i taka natamu. Edno e sigurno...za da go kontrolirash Balkanot mora da ja imash Makedonija pod kontrola, Moravsko-Vardarskiot preod bil i ke bide alfa i omega na Balkanot i poshiroko.
Do posleden zdiv Turcite ja drzhea Makedonija, Bugarite tolku vojni povedoa so iljadnici zhrtvi da se dom'knat nekako do toj Moravsko Vardarski pravec i ako USA saka da gospodari na Balkanot mora da ja ima Makedonija. Site komunikacii od Egejot pa se do Dunav najlesno se kontroliraat od nekolku vazhni koti koi se na teritorijata na Republka Makedonija. Sekoj voen strateg toa ke vi go potvrdi. I tokmu zatoa Makedonskoto prashanje se odrzhuva vo zhivot, golemite sili ne sakaat da go reshat i toa trae poveke od sto godini i kojznae do koga ke se vleche. Problemot e shto nashite pretci "izgradile dom" (imale muda) na srede pat, na raskrsnica i treba golema muda toa da se zadrzhi. Se pochnuva so toa da go cenish toa shto go imash od prirodata, vo nashiot sluchaj vazhna geostrategiska pozicija i pametno da se pazarish so golemite. Imame sosed Grcija od koj bi trebalo mnogu da nauchime ...tipichen primer na benefit od geostrateshka polozhba i nishto drugo, nishto pobogat region od Makedonija so nafta ili gas ili minerali....aj epten se zamuabetiv, dosta e.
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.401
Поени од реакции
18.313
Chudno kako nie Makedoncite sami si ja potcenuvame geostrategiskata vazhnost na teritorijata shto ja poseduva Republika Makedonija. Teshkite propagandi i perenje mozok si go pravat svoeto... nie sme "vukojebina, crna dupka, nemame nafta ili gas pa ne sme vazhni i taka natamu. Edno e sigurno...za da go kontrolirash Balkanot mora da ja imash Makedonija pod kontrola, Moravsko-Vardarskiot preod bil i ke bide alfa i omega na Balkanot i poshiroko.
Do posleden zdiv Turcite ja drzhea Makedonija, Bugarite tolku vojni povedoa so iljadnici zhrtvi da se dom'knat nekako do toj Moravsko Vardarski pravec i ako USA saka da gospodari na Balkanot mora da ja ima Makedonija. Site komunikacii od Egejot pa se do Dunav najlesno se kontroliraat od nekolku vazhni koti koi se na teritorijata na Republka Makedonija. Sekoj voen strateg toa ke vi go potvrdi. I tokmu zatoa Makedonskoto prashanje se odrzhuva vo zhivot, golemite sili ne sakaat da go reshat i toa trae poveke od sto godini i kojznae do koga ke se vleche. Problemot e shto nashite pretci "izgradile dom" (imale muda) na srede pat, na raskrsnica i treba golema muda toa da se zadrzhi. Se pochnuva so toa da go cenish toa shto go imash od prirodata, vo nashiot sluchaj vazhna geostrategiska pozicija i pametno da se pazarish so golemite. Imame sosed Grcija od koj bi trebalo mnogu da nauchime ...tipichen primer na benefit od geostrateshka polozhba i nishto drugo, nishto pobogat region od Makedonija so nafta ili gas ili minerali....aj epten se zamuabetiv, dosta e.
Шо има да научиш од грците жити се? :pos:

Зар треба наука за да бидиш до гуша во долгови, ако е тоа еве ги следиме :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom