Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.310
Поени од реакции
27.123
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
И

Име И Презиме

Гостин
ДПМНЕ нема никаков или ај да речеме има минимален удел во бојкотот, до последен ден тактизираа и дури и се шпекулираше дека можно е и Мицковски да отиде да гласа, пола од пратеничката група отиде да им гласа.
Нема везе, ни се јавуваа од штаб да не гласаме со х 10 од фамилија .Вмро го пропаднаа референдумот а не народот и глупиот мутринец заеф со неговата багра.[DOUBLEPOST=1538430469][/DOUBLEPOST]
Бреј цел форум вмро испадна, убаво пиша некој сите сте вмро само не признавате. :D

Така е, јас сум бр.1 со Име И Презиме :pos:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Неоснаваната ароганција кај членови на есдеес :ROFLMAO: фино е да се чита кога во обид толкуваат некои измисмени закони додека устите им се полни со говна :angel: и пробуваат на фб да убедуваат како само интелегентна раја гласала ЗА а простиот народ бојкотирал за да го спасел грујо од затвор :facepalm:

Интелектуалци, продужете да ми ги чешате нискоинтелегентниве патриотски јајца.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.971
Поени од реакции
18.716
Нема везе, ни се јавуваа од штаб да не гласаме со х 10 од фамилија .Вмро го пропаднаа референдумот а не народот и глупиот мутринец заеф со неговата багра.[DOUBLEPOST=1538430469][/DOUBLEPOST]


Така е, јас сум бр.1 со Име И Презиме :pos:
Ако референдумов зависеше само од членството на ДПМНЕ, референдумот ќе поминеше, на последните локални ве растурија. Огромна маса на непартиски луѓе кои гласаат и дел од базата на СДС не излегоа на референдумот.
 
Член од
3 јули 2016
Мислења
192
Поени од реакции
596

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.310
Поени од реакции
27.123
Не би требало. Дежурна Баба Рога.
Во која смисла? Мислиш дека ќе почне поларизација и ќе се префрли целава работа на еден повисок левел? Чисто се сомневам во тоа.
Генерално да те спомнуваат странски весници во контекст на светската поларизација, не е добар знак...
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.740
ДПМНЕ нема никаков или ај да речеме има минимален удел во бојкотот, до последен ден тактизираа и дури и се шпекулираше дека можно е и Мицковски да отиде да гласа, пола од пратеничката група отиде да им гласа.


Иначе Кекеновски вчера сам призна дека моментално во вмро има милион фракции, дува од сите страни.
Мицко со потегот за бојкот само си ја јакне неговата позиција ВО партијата.

Иначе апстинирале не бојкотирале, некои. :pos:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.310
Поени од реакции
27.123


Иначе Кекеновски вчера сам призна дека моментално во вмро има милион фракции, дува од сите страни.
Мицко со потегот за бојкот само си ја јакне неговата позиција ВО партијата.

Иначе апстинирале не бојкотирале, некои. :pos:
Добро... И? овој факт треба да го направи референдумот успешен?
 
И

Име И Презиме

Гостин
Ако референдумов зависеше само од членството на ДПМНЕ, референдумот ќе поминеше, на последните локални ве растурија. Огромна маса на непартиски луѓе кои гласаат и дел од базата на СДС не излегоа на референдумот.
Не зезај сега, сдсм и патриоти ке испаднат дека го спасија референдумот :D.
Бев малце ироничен;) .:drk:
 
Член од
9 јули 2018
Мислења
777
Поени од реакции
638
Лично го познавам Јордан. Човекот е музички талент. Свири неколку инструменти, на добар дел од песните е и сам текстописец и аранжатор. Патриот.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.240
Поени од реакции
26.094


Иначе Кекеновски вчера сам призна дека моментално во вмро има милион фракции, дува од сите страни.
Мицко со потегот за бојкот само си ја јакне неговата позиција ВО партијата.

Иначе апстинирале не бојкотирале, некои. :pos:
Ако Кекеновски признал, тоа е веќе друга димензија. После такво признание, од така битна политичка фигура, партијата нема што друго да прави сем да се самораспушти!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom