Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
razlika pomegu dvete e toa sto site prepiski so bile staveni na dopolnitelna do denot na izleguvajne na protokolot se vo protokolot a drugite ne se zato sto bile staveni posle izleguvajneto protokolot :toe:
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
29 april 2017 intervju Sofija. 2 meseci polozitelno 2 meseci proverka od vice, vcera pak promena vo polozitelno denes potpisan ukaz
Честитки, како по пропис, 1 година и 5 месеци од интервју со указ во раце браво!!!
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
ДО КАЈ СЕ СО ФИНАЛНА ИНТЕРВЈУ 2017 ? НЕКОЈ ОД НОЕМВРИ / ДЕКЕМВРИ ДА ВЛЕГОЛ НА ФИНАЛНА?
 
Член од
29 август 2017
Мислења
23
Поени од реакции
12
Zdravo decki...Nesto informacija za 2016 ??? Pocnaa da menvaat statusite od dopolnitelna ili ne ???Pozzz
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: E2E
Член од
1 јули 2014
Мислења
6
Поени од реакции
21
Денеска потпишан указ, интервју на 4.4.2017 само со потврда од БККС интервјуто помина супер задолжителна до некаде 18-19април потоа ставен на експертски преглед до 15 мај кога се промени во положително до 31јули после следеше проверка од вице до вчера промена во положително а денеска потпишан указ.
Голема благодарност до несебичните членови кои споделуваа секакви информации во врска со процедурата кои ми беа од корист зошто сам ја терав процедурата
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
И мене како некои други членови на форумот ми се смена статусот во:

Отказ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија. С'гласно резолјуција на Вицепрезидента е отказано издаването на указ, за което сме уведомени с писмо № 04-12-74/17.09.2018 г.

Не ми е јасно зошто, претходниот статус беше дека е со положително и се чека на потпис на указот од вицепрезидента...некој да објасни?
 
Член од
5 февруари 2018
Мислења
21
Поени од реакции
88
И мене како некои други членови на форумот ми се смена статусот во:

Отказ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија. С'гласно резолјуција на Вицепрезидента е отказано издаването на указ, за което сме уведомени с писмо № 04-12-74/17.09.2018 г.

Не ми е јасно зошто, претходниот статус беше дека е со положително и се чека на потпис на указот од вицепрезидента...некој да објасни?
Со какви документи си ???
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Од прв братучед.
1000 pati e kazano deka tie so bratuced treba da nosat dopolnitelni dokumenti ako nemaat onda i potvrda dovolno e, vrs koja osnova tie dati daet drzavjanstvo na prv bratuced?? koga odat po familiarno steblo od pradedo/pra baba pa nadolu do tebe toj so aplicirat, mislam veke meseci se diskutirat deka so braticedi site dobija otkaz i ke dobivet ako so vreme nesi odnesat bilo kakov drug dokument po prava linija.

pradedo/prababa>dedo/baba>tatko/majka>TI (aplikantot za drzavjanstvo)
 
Член од
18 декември 2014
Мислења
106
Поени од реакции
16
Koga bese na intervju?
И мене како некои други членови на форумот ми се смена статусот во:

Отказ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија. С'гласно резолјуција на Вицепрезидента е отказано издаването на указ, за което сме уведомени с писмо № 04-12-74/17.09.2018 г.

Не ми е јасно зошто, претходниот статус беше дека е со положително и се чека на потпис на указот од вицепрезидента...некој да објасни?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
1000 pati e kazano deka tie so bratuced treba da nosat dopolnitelni dokumenti ako nemaat onda i potvrda dovolno e, vrs koja osnova tie dati daet drzavjanstvo na prv bratuced?? koga odat po familiarno steblo od pradedo/pra baba pa nadolu do tebe toj so aplicirat, mislam veke meseci se diskutirat deka so braticedi site dobija otkaz i ke dobivet ako so vreme nesi odnesat bilo kakov drug dokument po prava linija.

pradedo/prababa>dedo/baba>tatko/majka>TI (aplikantot za drzavjanstvo)
Tocno e toa se sto kaza samo eve denes ima I slucaj so bratuced I so dopolnitelno odnesena licno potvrda od zdruzenie I povtorno odbiena sto ne e fer.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom