Eros Ramazzotti Вип Арена Борис Трајковски 30 септември 2019

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не реков ништо за тој испрдок, општо земено 100 еур за ПОП пејач вредело, најпреценатиот и најбезвезен жанр во музикава, а за Рок бендој и ДЏ-и скапо ви е 10-15 еур :pos:
За рок бендови не ми е скапо, за ДЏ и 250 денари ми е скапо зошто не ја сакам таа музика. Секој со своето, убаво ти кажа @Кеплер
 
Ф

Флеш

Гостин
Цените шо ги има за концерти во Германија,Франција,Италија се 50/90/100е и погоре ....
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Ако ти се допаѓа пеачот ти праи ќејф ќе дадеш толку пари, ќе го паметиш долго концертот. Секако ако имаш пари.

Чудно ми е некој тука да не го знае Ерос
Новиве песни не му ги знам.
 
Член од
5 мај 2014
Мислења
87
Поени од реакции
30
Вреди за парите и не треба да споредувате така изведувачи, оти еве исите цени на влезници како на Ерос и на Лени Кравиц ќе бидат....така да ова се тие 2 концерти кои не треба да се пропуштат пред да се умре шо би рекле Авалон :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ај бе не се тресете, Ерос Рамацоти не го знаеле, може и ќе ви поверува некој.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
За рок бендови не ми е скапо, за ДЏ и 250 денари ми е скапо зошто не ја сакам таа музика. Секој со своето, убаво ти кажа @Кеплер
И ти си во право исто ко јас шо не би дал ни 5 еур за кој било поп пејач или слично, никогаш нема да го разберам одењето на вакви концерти, ни атмосфера има, ни мојш да се журкаш, ни визуелни ефекти, за шо ке платиш 50 еур за да гледаш 90% од присуните како снимет со телефони? Доживљај кур се тресе...
Ај бе не се тресете, Ерос Рамацоти не го знаеле, може и ќе ви поверува некој.
Шо е толку чудно тоа? Како би го знаеле поновиве генерации кога не е актуелен, а не ни е некој битен фактор во музикава за да го знает? Ко да рече ај не тресете зелени Еминем не го знајте... :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И ти си во право исто ко јас шо не би дал ни 5 еур за кој било поп пејач или слично, никогаш нема да го разберам одењето на вакви концерти, ни атмосфера има, ни мојш да се журкаш, ни визуелни ефекти, за шо ке платиш 50 еур за да гледаш 90% од присуните како снимет со телефони? Доживљај кур се тресе...

Шо е толку чудно тоа? Како би го знаеле поновиве генерации кога не е актуелен, а не ни е некој битен фактор во музикава за да го знает? Ко да рече ај не тресете зелени Еминем не го знајте... :pos:
Може сега не е и децава не го знаат ама Ерос во деведесетите и почетокот на 00s немаше кој не го знае, јас бев тогаш дете и на секоја телевизија го имаше Ерос, и ти го знаеш ова ама интересно ти е сосила со главата в ѕид да одиш :)

А иначе уживај си дека на тие електронските забави со ДЏ никој не снима со мобилен или не става сториња.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Слични беа цените и во Софија кога бев на концерт. Не знам што очекувате... 500че влез да биде? За 2000 па и конопој со пијачка:cool:
 
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
kako toa vredelo 100 eur za Eros? po so procenvis koj kolku vredit? 5 eur ne davam za ligajncarov, za kakvi sve iminja ovde bila poeftina kartata, za Eros 50 eur e bruka od svetski razmeri...
Не реков ништо за тој испрдок, општо земено 100 еур за ПОП пејач вредело, најпреценатиот и најбезвезен жанр во музикава, а за Рок бендој и ДЏ-и скапо ви е 10-15 еур :pos:
Класичен примерок од проста македонска маса. Колку и да го сакаме и не го сакаме лично самото негово име вреди, тој е бренд. За вкусови не се расрава. Но ако одиме од уметнички аспект и вредност поп музика има поголема вредност од рок музиката. А Дискоџокејите воопшто не се музичари (творци или изведувачи) тие само пуштаат музика. Цената е прифатлива. Свесен сум дека многумина неможат да си дозволат но си држи цена Рамацоти. А имајте во предвид и колку се картите за фолк изведувачите од регионот.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Eros Ramazzotti Вип Арена Борис Трајковски 30 септември 2019

ова одгодина ова време? уште од сега карти да се купат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom