Дали би војувале за нашата земја ?

Би отишле ли во војна за нашата земја ?

  • Да

    Гласови: 57 19,4%
  • Не

    Гласови: 172 58,5%
  • Само во одредени услови

    Гласови: 65 22,1%

  • Вкупно гласачи
    294
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
Аха, а дали во војска ќе им конфискуваат мобилни, смартфони, таблети и дали после завршувањето на воениот рок истите ќе им бидат вратени за да продолжат да денгубат на нив. Дали со одењето во касарна ќе им се направи некаква психолошка блокада и повеќе нема да играат игрици или да отвараат Инстаграм за да гледаат цицки?

На младите им треба доволно платена работа за да не се осеќаат како добиток и да не бегаат од земјата. Им треба и подобро образование и здравство, помалку корумпирани институции а пред се и над се им треба морално-етичко образование од почеток.
Значи има милион работи кои се побитни за младите него служење војска.
На младите им треба дисциплина за да се научат на живот без тие лични пороци кои ти ги спомна, а откако ќе го завршат задолжителниот воен рок, воопшто нема да им се вратат на таквите пороци - доколку навистина стекнале дисциплина за време на служењето на задолжителниот воен рок.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
На младите им треба дисциплина за да се научат на живот без тие лични пороци кои ти ги спомна, а откако ќе го завршат задолжителниот воен рок, воопшто нема да им се вратат на таквите пороци - доколку навистина стекнале дисциплина за време на служењето на задолжителниот воен рок.
Ти нон-стоп си на форумот а не си служел воен рок.
Дали тоа ти проектираш некои работи?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
Ти нон-стоп си на форумот а не си служел воен рок.
Дали тоа ти проектираш некои работи?
Од каде ти е информацијата дали јас воопшто сум служел воен рок ?

И што ти е гајле какви се моите проекти или не знам што ?

Јас си го кажав моето мислење за одредена тема и стојам на таквото мислење.

Ако се согласуваш со моето мислење - твој проблем, ако не се согласуваш - повторно, твој проблем.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Од каде ти е информацијата дали јас воопшто сум служел воен рок ?

И што ти е гајле какви се моите проекти или не знам што ?

Јас си го кажав моето мислење за одредена тема и стојам на таквото мислење.

Ако се согласуваш со моето мислење - твој проблем, ако не се согласуваш - повторно, твој проблем.
Во твојот случај дури не е ни битно дали си служел воен рок бидејќи и да си служел и да не - пак си дремеш по форумот, предпоставувам и по останати социјални мрежи (посебно офф нет) како сите нас. Пак немаш дисциплина - парадоксално е.

Зборувам за твоите желби, импулси и содржини на подсвеста кои не се прифатливи за сопственото его па ги проектиришеш врз младите давајќи им слични особини. (*опседнатост со социјалните мрежи и слични содржини)
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
Во твојот случај дури не е ни битно дали си служел воен рок бидејќи и да си служел и да не - пак си дремеш по форумот, предпоставувам и по останати социјални мрежи како сите нас. Пак немаш дисциплина - парадоксално е.

Зборувам за твоите желби, импулси и содржини на подсвеста кои не се прифатливи за сопственото его па ги проектиришеш на младите давајќи им слични особини.
Оооф кутра тутурутко, ни за аматер по психологија не те бива, а камо ли па за студент.

Ако некој на форумов го храни своето его, тоа си ти со твојата одбрана на дежурните тролови на форумов, за разлика од мене кој само ги објавувам моите ставови и се држам до истите.

Ако објавувањето на личното мислење ти го карактеризираш како его, тогаш и форумов е производ на егоизмот, бидејќи дозволува членовите да ги изразат своите мислења и да се спротивставуваат на туѓите мислења.

Според твојата едвај аматерска логика, сите по автоматизам сме егоисти.

Инаку, јас никогаш не сум спомнал дека сум пример за дисциплинирана личност, иако во пракса поминувам едвај 10 минути во 24 часа на социјалните мрежи, и тоа исклучиво за да проверам дали некој ми пишал, а на форумов сум активен исклучиво на теми кои мене ме интересираат, за разлика од дежурните тролови кои ти ги браниш, а чија што единствена дисциплина е дисциплината на партискиот пулен.

Гледај поработи малку повеќе на нивната дисциплина, па можеби ќе научиш нешто општо за дисциплината.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Оооф кутра тутурутко, ни за аматер по психологија не те бива, а камо ли па за студент.

Ако некој на форумов го храни своето его, тоа си ти со твојата одбрана на дежурните тролови на форумов, за разлика од мене кој само ги објавувам моите ставови и се држам до истите.

Ако објавувањето на личното мислење ти го карактеризираш како его, тогаш и форумов е производ на егоизмот, бидејќи дозволува членовите да ги изразат своите мислења и да се спротивставуваат на туѓите мислења.

Според твојата едвај аматерска логика, сите по автоматизам сме егоисти.

Инаку, јас никогаш не сум спомнал дека сум пример за дисциплинирана личност, иако во пракса поминувам едвај 10 минути во 24 часа на социјалните мрежи, и тоа исклучиво за да проверам дали некој ми пишал, а на форумов сум активен исклучиво на теми кои мене ме интересираат, за разлика од дежурните тролови кои ти ги браниш, а чија што единствена дисциплина е дисциплината на партискиот пулен.

Гледај поработи малку повеќе на нивната дисциплина, па можеби ќе научиш нешто општо за дисциплината.
Полн погодок, директива у центар.
Како сум го гаџајл море хеј.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Да ти бидам искрен, ќе ме изненадиш ако навистина знаеш што е тоа центар и како може истиот да се лоцира.
Ништо страшно, не се засекирувај толку.
Сите имаме его и конфликти, па и проектиришање.

Тоа што го бараш (предлагаш како решение) неможе да функционира башка, нема никаква релација помеѓу времето потрошено на социјалните мрежи со дисциплината.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
Ништо страшно, не се засекирувај толку.
Сите имаме его и конфликти, па и проектиришање.

Тоа што го бараш (предлагаш како решение) неможе да функционира башка, нема никаква релација помеѓу времето потрошено на социјалните мрежи со дисциплината.
Ти велиш така.

Јас велам: тие кои ги бива за спортисти, научници или било кои други дејности преку кои можат да придонесат за позитивен развој на општеството, да бидат ослободени од служење на задолжителен воен рок. Останатите - во војска, да ги размрдаат заспаните задници и да се тргнат од мобилните телефони, компјутерите и социјалните мрежи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom