Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Не ја мамат Турција. Сите знаат дека нема да ја примат, особено не со тој претседател. Преговорите за членство се индивидуални за секоја земја и зависат од самата земја.
Zboruvav za Crna Gora,clenka na NATO,i bez problemi so sosedite,pregovorite za vlez vo EU minimum ke I bidat 13godini,sega Han rece deka uste poveke ke traat pregovorite za novite clenki znaci nad 13 god.,a nie so site problemi vnatresni I nadvoresni sto gi imame decenii ke pregovarame,vistinata e EU ne e zainteresirana za novi clenki,ova so imeto go pravat za da ne piknat vo NATO toa samo gi interesira Amerikancite,a nas pak EU ne interesira no ne ne sakaat,zatoa sega Francija,Danska I Holandija ni stavia veto za pocetok na pregovori ovaa godina. Da si izvadime bugarski pasosi inace ke ostarime cekajki Makedonija da vlezi vo EU.[DOUBLEPOST=1536358856][/DOUBLEPOST]
Jas sum 2014 na proverka sum 2 nedeli.[DOUBLEPOST=1536354521][/DOUBLEPOST]Deneska go proveriv na tatko mi brojceto ova mu pisuva deka e odbiena aplikacijata
Ne mi se veruva so brat bugarski drzavjanin da go odbijat,izgleda ovie ne se macat mnogu so tie na dopolnitelna,ne gi ni citaat predmetite po kratka postapka samo odbien,sramota.
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2018
Мислења
33
Поени од реакции
37
Zboruvav za Crna Gora,clenka na NATO,i bez problemi so sosedite,pregovorite za vlez vo EU minimum ke I bidat 13godini,sega Han rece deka uste poveke ke traat pregovorite za novite clenki znaci nad 13 god.,a nie so site problemi vnatresni I nadvoresni sto gi imame decenii ke pregovarame,vistinata e EU ne e zainteresirana za novi clenki,ova so imeto go pravat za da ne piknat vo NATO toa samo gi interesira Amerikancite,a nas pak EU ne interesira no ne ne sakaat,zatoa sega Francija,Danska I Holandija ni stavia veto za pocetok na pregovori ovaa godina. Da si izvadime bugarski pasosi inace ke ostarime cekajki Makedonija da vlezi vo EU.[DOUBLEPOST=1536358856][/DOUBLEPOST]
Ne mi se veruva so brat bugarski drzavjanin da go odbijat,izgleda ovie ne se macat mnogu so tie na dopolnitelna,ne gi ni citaat predmetite po kratka postapka samo odbien,sramota.
I majka mi i tatko mi se odbieni i on e od brat mu i ona od brat i i gi odbile i 2- ca, jas sum na proverka a 3 brojasum pred niv
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
I majka mi i tatko mi se odbieni i on e od brat mu i ona od brat i i gi odbile i 2- ca, jas sum na proverka a 3 brojasum pred niv
Ti so sho dokument si? aj se nadevame kaj tebe ke bidit pozitivno kazi so ke se desit ova vistina e cudno ako so brat dokumenti pocnale da odbivaat luge, do sega odese ok ovie so bea so brat i seuste na novive aplikanti so im gi gledat sovetot predmetite gi pustat so sekakvi dokumenti i od bracedi i od sve.
 
Член од
8 септември 2018
Мислења
153
Поени од реакции
289
Zdravo sakam da prasham aplicirav za bugarski pasosh februari 2016 preku vujko.... na interview oktomvri 2017, pochetok sepemcri se smeni od zadolzitelno vo finalno, letovo vo starata kukja najdovme bugarska lichna karta od dedo mi, ne znam dali da ja odnesam doplolnitelno, ima li shansi da me vratat preku vujko i ako odnesam da ne napravam samo da me stavat na dopolnitelna proverka
 
Член од
5 септември 2018
Мислења
47
Поени од реакции
55
gledam po prepiskite gi imaat fateno 4xxx/2017 se so red gi imaat staveno na proverka kaj vicepresidenta,kolku se ceka kaj vicepresidenta?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Zdravo sakam da prasham aplicirav za bugarski pasosh februari 2016 preku vujko.... na interview oktomvri 2017, pochetok sepemcri se smeni od zadolzitelno vo finalno, letovo vo starata kukja najdovme bugarska lichna karta od dedo mi, ne znam dali da ja odnesam doplolnitelno, ima li shansi da me vratat preku vujko i ako odnesam da ne napravam samo da me stavat na dopolnitelna proverka
Jas da sum na tvoe mesto ke ja odnesev I ke znaev deka sigurno ke dobijam drzavjanstvo, so vujko sve e mozno
 
Член од
28 август 2018
Мислења
33
Поени од реакции
37
Ti so sho dokument si? aj se nadevame kaj tebe ke bidit pozitivno kazi so ke se desit ova vistina e cudno ako so brat dokumenti pocnale da odbivaat luge, do sega odese ok ovie so bea so brat i seuste na novive aplikanti so im gi gledat sovetot predmetite gi pustat so sekakvi dokumenti i od bracedi i od sve.
Jas sum so dokumenti preku ujko mi i prv bratuced moj
 
Член од
29 август 2018
Мислења
14
Поени од реакции
18
Читам по форумов сте биле на интервју во Октомври месец 2017 и имате промени, јас на интервју во Јули -2017 и сеуште на задолжителна, со документи од родител.Прашањето ми беше дали има врска што сум преку конзулат во Битола оди поспоро процедурата.
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2018
Мислења
52
Поени од реакции
56
Читам по форумов сте биле на интервју во Октомври месец 2017 и имате промени, јас на интервју во Јули -2017 и сеуште на задолжителна, со документи од родител.Прашањето ми беше дали има врска што сум преку конзулат во Битола оди поспоро процедурата.
Bes sekiracii... Jas duri 14 meseci bev, a poteklo preku roditel, ke bidi
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom