Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Другари ај некој што отишол со предок пред 1920 год со 100% бугарско население.
Значи од мајка ми страната можам да се врзам со прадедовци од двете страни што се родени пред 1920 година.Откако ќе се поврзам со документи,дали треба да извадам од негде потврда за тие села или Бугарија си ги знае?
So izvodite ke se povrzis so predokot I ke gi odnesis vo bugarskoto zdruzenie tie ti davaat potvrda I tamu ima statistika deka predokot se rodil vo toa I toa naseleno mesto so ti kako sto velis 100% bugarsko naselenie I zatoa ti si bugarin
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Што можи да пишува кога ваѓаш во Македонија,кај мене мислам ништо не пишуваше или Македонец,не чекај Бугарин да пишува

Imas, Wikipedia proveri koga Crna Gora pocna pregovori,ke vidis pocnaa 2012 I receno e najrano 2025 mozi da vlezi,znaci najmalce ke se 13 godini,.a da ne pravime muabet za Turcija gi mamat nad 30 God.
Не ја мамат Турција. Сите знаат дека нема да ја примат, особено не со тој претседател. Преговорите за членство се индивидуални за секоја земја и зависат од самата земја.
 

Castor

Ќесеџија
Член од
2 мај 2012
Мислења
481
Поени од реакции
960
So izvodite ke se povrzis so predokot I ke gi odnesis vo bugarskoto zdruzenie tie ti davaat potvrda I tamu ima statistika deka predokot se rodil vo toa I toa naseleno mesto so ti kako sto velis 100% bugarsko naselenie I zatoa ti si bugarin
Фала другар,јас веќе поминав интервју,ама сигурно ќе ме стават на дополнителна затоа што сум само со потврда и преку братучед,па мислам да си доставам и ова плус
 
Член од
26 јули 2018
Мислења
18
Поени од реакции
2
ne bidi siguren,jas sum so voena kniska i licna karta pa kisnam na dopolnitelna veke 1,5 god!!!
Zdr sakam da prasham, Jas I'mam dedo koj e bil bugarski vojnik ama ja nema knishkata kako mozam da dokazam I'ma li od nekade da zemam potvrda? Nazad na temata prochitav deka davat od Veliko Trnovo Ako moze da mi kazete podetalno
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
40
Поени од реакции
71
Нема што да се објаснува впишуваш број тие што се по консулски пат да речеме 3250/2014 произволно додека да погодиш некој број


Sent from my iPhone using Tapatalk
Eve na primer koga ke go napišam toj broj mi bara i broj na Molba i ne možam da vidam.
 

Attachments

Член од
28 август 2018
Мислења
33
Поени од реакции
37
od 2013 i 2014 so ste kaj viceto, ima kaj nekogo izdaden ukaz ili seuste nisto?
Jas sum 2014 na proverka sum 2 nedeli.[DOUBLEPOST=1536354521][/DOUBLEPOST]Deneska go proveriv na tatko mi brojceto ova mu pisuva deka e odbiena aplikacijata
 

Attachments

Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom