Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Има ли некој земено происход од Септември 2017?
Пред неколку дена ,неколку страни наназад еден член на форумот пиша дека во моментот издаваат происходи се што е до дата на поднесување 19.09.2017.
Што значи дека тие што поддале до 19 септември 2017 им се излезени.Е сега незнам ти со кој датум на поднесување си,ако си до 19 излезен ти е происходот ако си после 19 ќе почекаш уште некој ден.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
120
Поени од реакции
37
Koga ke odis da go zemes plakas 25 evra vo uni banka + 10 evra vo ambasada, nosis 3 sliki I tamu prijavuvas adresa. Posle se ceka 4-6 meseci za da gi dostavat dokumentite do opstinata kaj so si prijavil adresa i da ti izdadat egn.[DOUBLEPOST=1536214672][/DOUBLEPOST]
Blagodaram na odgovorot samo malku ako sakas da mi pojasnis znaci so tie 25+10 eur. egn ti e plateno i treba samo da go podignes od Sofija ili naknadno se plaka za vadenje? I sto dokumenti se potrebni za vo Sofija koga ke go podigas egn,licna karta i pasos.
 
Последно уредено:
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
Dali si na proverka od viceprezident ili uste si na polozitelno?
до сега не сум бил на проверка СЕ НАДЕВАМ нема ни да бидам:)[DOUBLEPOST=1536226132][/DOUBLEPOST]
Cestitki, ubavo napisano. Sea samo uste pisi koj broj na Ukaz e potpisan.
како прво мене ова не ми е верно бидејки ако видиш подобро тој/таа има цела процедура завршено во рок от 3 год.што е нереално гледаш дека сите овде висиме по 4,5/6 год еве и пример тој пишал дека на финална бил 4 месеци а јас и други што ги знам сите сме биле исто на финална проверка околу 12 месеци пасош не се зема испод 4/5 години,можеби и имате право ИМАЛО посредници на форумов но немуја разбирам тактикава што и ако пуштаат ЛАЖНИ вести овде?што добиваат со тоа??
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Procitaj ubavo so sum pisal.....sekako deka ima osnova a toa e potekloto, ama ako kazam taka i vtorio pat zaso sum odbien prvio pat ???? MIslam deka 1 Juni 2012 godina pocna da barat poteklo pred toa sekako deka se davase bez problem.......btw sega zaso gi odbivat????
1. Не читам се, причина на секое логирање имам барем 3 пораки, и смачено ми е
2. Зошто сега одбиваат? Прашај си го премиерот
 
Член од
30 јули 2018
Мислења
30
Поени од реакции
34
до сега не сум бил на проверка СЕ НАДЕВАМ нема ни да бидам:)[DOUBLEPOST=1536226132][/DOUBLEPOST]
како прво мене ова не ми е верно бидејки ако видиш подобро тој/таа има цела процедура завршено во рок от 3 год.што е нереално гледаш дека сите овде висиме по 4,5/6 год еве и пример тој пишал дека на финална бил 4 месеци а јас и други што ги знам сите сме биле исто на финална проверка околу 12 месеци пасош не се зема испод 4/5 години,можеби и имате право ИМАЛО посредници на форумов но немуја разбирам тактикава што и ако пуштаат ЛАЖНИ вести овде?што добиваат со тоа??
Лично не мислам дека се лажни вести, бидејќи и јас сум со интервју во Мај 2017, а на финална бев дури и помалку од 4 месеци и моментално (од 01.08.2018) сум на положително. Верувам дека се е точно напишано од United Macedonia. Број на молба ми е 57../2016. Повеќе доверба. Поздрав
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
до сега не сум бил на проверка СЕ НАДЕВАМ нема ни да бидам:)[DOUBLEPOST=1536226132][/DOUBLEPOST]
како прво мене ова не ми е верно бидејки ако видиш подобро тој/таа има цела процедура завршено во рок от 3 год.што е нереално гледаш дека сите овде висиме по 4,5/6 год еве и пример тој пишал дека на финална бил 4 месеци а јас и други што ги знам сите сме биле исто на финална проверка околу 12 месеци пасош не се зема испод 4/5 години,можеби и имате право ИМАЛО посредници на форумов но немуја разбирам тактикава што и ако пуштаат ЛАЖНИ вести овде?што добиваат со тоа??
Грешно си разбрал ,има пишано дека од задолжителна до финална чекал 10м(ако не се лажам ти чекаше 12м што е тука негде)
-22 март 2017 интервју и влез во задолжителна постапка,
-крај на јануари 2018 промена од задолжителна во финална проверка,
А од финална во положително 3 м
-24 април 2018 промена од финална во положително
Така да чекањето е реално во споредба со другите,и немислам дека е лажен профил.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Лично не мислам дека се лажни вести, бидејќи и јас сум со интервју во Мај 2017, а на финална бев дури и помалку од 4 месеци и моментално (од 01.08.2018) сум на положително. Верувам дека се е точно напишано од United Macedonia. Број на молба ми е 57../2016. Повеќе доверба. Поздрав
Pobrzo e sega super
 
Член од
11 август 2018
Мислења
15
Поени од реакции
1
Blagodaram na odgovorot samo malku ako sakas da mi pojasnis znaci so tie 25+10 eur. egn ti e plateno i treba samo da go podignes od Sofija ili naknadno se plaka za vadenje? I sto dokumenti se potrebni za vo Sofija koga ke go podigas egn,licna karta i pasos.
Neznam dali se plaka uste neshto za egn. Ne sum stignata do tamu. Ako znae nekoj neka pisha.
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
30
Поени од реакции
24
Некој да ми каже за регистрација на возило во Бугарија. Колку пари е, и дали може после во Македонија да си го возам возилото. Имам двојно државјанство иначе. Фала поздрав до сите
 
Член од
27 септември 2016
Мислења
191
Поени од реакции
113
Mii treba pomos od nekoj sto se razbira od procedurite za rodninstvo na majka mi sto e nivnata majka(moja baba ) ima brat a toj ima bg drzavjanstvo dali toj mi e roda i dali mozam da podnesam preku nego
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom