Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Do kaj se so finalna za 2017? Intervju 12.12.2017 i ushte na zadolzitelna. Nekoj denes / vcera sto vlegol na finalna???
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
епа пријатели мислам дека за оваа недела е толку утре е празник државен веројатно не работтаат и петок па за сабота и недела да не зборуваме и денеска ништо немам сеуште чакам потпис.среќно на всички
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
kje ve zamolam da mi odgovorite , koga bi go zemal pasosot ako imam zakazano na 5ti oktomvri termin za ukaz?
Podiganje na pasos po brza postapka kolku se plaka i za kolku vreme se zema?
 
Член од
18 декември 2014
Мислења
106
Поени од реакции
16
епа пријатели мислам дека за оваа недела е толку утре е празник државен веројатно не работтаат и петок па за сабота и недела да не зборуваме и денеска ништо немам сеуште чакам потпис.среќно на всички
Dali si na proverka od viceprezident ili uste si na polozitelno?
 
Член од
24 декември 2011
Мислења
14
Поени од реакции
21
Потпишан указ на 05.09.
Од прилика за колку време се закажува за подигнување на указот?
Кои се следните постапки? Колку се чека за сликање за пасош и за подигнување на пасош?

Инаку:
-9 декември 2015 поднесување за произход,
-22 март 2016 подигнување на произход и закажување интервју,
-22 март 2017 интервју и влез во задолжителна постапка,
-крај на јануари 2018 промена од задолжителна во финална проверка,
-24 април 2018 промена од финална во положително,
-31 јули 2018 промена од положително во проверка од вицепрезидент,
-28 август 2018 враќање од проверка од вицепрезитент на положително,
-05 септември потпишан указ.

Документи лична карта од дедо.

Поздрав.
 
Член од
11 август 2018
Мислења
15
Поени од реакции
1
Mozes li da mi kazes otkako go zema ukazot sto e sleden cekor, i dali so zemanjeto na ukazot i prijavuvanje na adresata vo ambasada voedno plati i za egn ili toa ke go pravis vo Sofija?
Koga ke odis da go zemes plakas 25 evra vo uni banka + 10 evra vo ambasada, nosis 3 sliki I tamu prijavuvas adresa. Posle se ceka 4-6 meseci za da gi dostavat dokumentite do opstinata kaj so si prijavil adresa i da ti izdadat egn.[DOUBLEPOST=1536214672][/DOUBLEPOST]
kje ve zamolam da mi odgovorite , koga bi go zemal pasosot ako imam zakazano na 5ti oktomvri termin za ukaz?
Podiganje na pasos po brza postapka kolku se plaka i za kolku vreme se zema?
Najmalku eden mesec posle podiganje na ukazot. Brza postapka moze I za 8 casa. Cenite vidi gi na stranata na mvr.
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
402
Поени од реакции
367
НА децата им вада пасоши и на интервју сум во октомври инаку преку мене се а јас имам пасош.Децата се на 4 години и нема да одат на интервју туку јас це одам со жената.Е сега прашањето до вас ако знаете е дали че не прашуваат нешто или онака само формалност е тоа????Ве молам пишете ми.
 
Член од
18 јуни 2018
Мислења
17
Поени од реакции
6
Било кој документ со официјален државен печат.[DOUBLEPOST=1536007475][/DOUBLEPOST]
Колку лаги изнакажа во толку малку реченици.
Веројатно ти ја замрзнале постапката, не постои прекин без основа. Причини може да се да си осудуван, носител на неизлечива болест (и во тој случај според меѓународно право не е дозволиво), или да немаш основа за барање, а во 2012, тешко некој одбија...
Всушност што знам јас, и шо се замарам
Procitaj ubavo so sum pisal.....sekako deka ima osnova a toa e potekloto, ama ako kazam taka i vtorio pat zaso sum odbien prvio pat ???? MIslam deka 1 Juni 2012 godina pocna da barat poteklo pred toa sekako deka se davase bez problem.......btw sega zaso gi odbivat????
 
Член од
21 мај 2017
Мислења
101
Поени од реакции
49
Потпишан указ на 05.09.
Од прилика за колку време се закажува за подигнување на указот?
Кои се следните постапки? Колку се чека за сликање за пасош и за подигнување на пасош?

Инаку:
-9 декември 2015 поднесување за произход,
-22 март 2016 подигнување на произход и закажување интервју,
-22 март 2017 интервју и влез во задолжителна постапка,
-крај на јануари 2018 промена од задолжителна во финална проверка,
-24 април 2018 промена од финална во положително,
-31 јули 2018 промена од положително во проверка од вицепрезидент,
-28 август 2018 враќање од проверка од вицепрезитент на положително,
-05 септември потпишан указ.

Документи лична карта од дедо.

Поздрав.
Cestitki, ubavo napisano. Sea samo uste pisi koj broj na Ukaz e potpisan.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom