Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
H

Haronmk

Гостин
Денес изгледа нема промени од дополнителна на финална.
Гледав колку броеви биле /2014 во протоколиве на дополнителна. Околу 3200 броја дури. Ако можеа од февруари-март сите овие да ги стават на финална, тогаш можат и ние 2000 души што сме /2015 да не стават на финална до Нова Година.
 
D

djgoram

Гостин
Денес изгледа нема промени од дополнителна на финална.
Гледав колку броеви биле /2014 во протоколиве на дополнителна. Околу 3200 броја дури. Ако можеа од февруари-март сите овие да ги стават на финална, тогаш можат и ние 2000 души што сме /2015 да не стават на финална до Нова Година.
mozat da gi resat vo dva protega ama odlukata na krajot e politicka sepak
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Da ne znajt nekoj sho se slucva so nie 10000 sho bea prekratveni od 2101,2013,2104 i sudo na vrhoven gi vrati nazad vo procedura zsh MP nemale zakonsko pravo da prekratvet postapki i direktorot na dabc bato Haroso go kaza na komisija?
 
Член од
28 август 2018
Мислења
4
Поени од реакции
1
Zdravo, bi sakala nekoj koj znae da mi kaze shto znachi tekstot od slikata ( prevodot mi e poznat) me iznenadi, zatoa shto majka mi beshe na intervju pred dve nedeli i sluchajno proveriv status sinoka? Shto znachi ova ponatamu, vremenski i kako odi procedurata? Ubav den, vi blagodaram.
 

Attachments

Член од
25 ноември 2015
Мислења
104
Поени од реакции
133
Aloo bre daj majkata stara ubaj informacii davajte... Ako imate potpisan ukaz ili bilo sto vazno objasnete detalno koga, kako, so sto dokumenti, koga podaeno, kolku vreme od intervju i sl... Kako deca sme eden pisit posle site preprasvime...
imam pisano se samo treba davse vratitis malko nazad ama ajde na kejf sum i ke ti povtoram intervju 21 fevruari 2017 promena na status posle 1 godina za pola. godina se smenija finalna polozitelno proverka i pak na sovet sano posle 1 den ukaz so potvrda od bkks i izvodi povrzani so baba od 1912
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
Малку чудна, да не речам и неверојатна ми е ситуацијава со издавање укази вака преку ноќ и тоа со потврди од здруженија хмм...
Ако е точно нека ви е со среќа, но сепак нешто ме копка дека се се тоа профили на посредници, дека од 2015та и дел од 2016 не има со стари оригинал документи кои висеме на проверка од вицепрезидентот по година и нешто, ги има и на проверка од комисијата за државјанство, какви се сега тие укази со разновидни сметкопотврди, тогаш ние со оригинал документи да си ги земеме назад штом не се саглам доказ за бугарско потекло.
 
Член од
25 ноември 2015
Мислења
104
Поени од реакции
133
Малку чудна, да не речам и неверојатна ми е ситуацијава со издавање укази вака преку ноќ и тоа со потврди од здруженија хмм...
Ако е точно нека ви е со среќа, но сепак нешто ме копка дека се се тоа профили на посредници, дека од 2015та и дел од 2016 не има со стари оригинал документи кои висеме на проверка од вицепрезидентот по година и нешто, ги има и на проверка од комисијата за државјанство, какви се сега тие укази со разновидни сметкопотврди, тогаш ние со оригинал документи да си ги земеме назад штом не се саглам доказ за бугарско потекло.
Малку чудна, да не речам и неверојатна ми е ситуацијава со издавање укази вака преку ноќ и тоа со потврди од здруженија хмм...
Ако е точно нека ви е со среќа, но сепак нешто ме копка дека се се тоа профили на посредници, дека од 2015та и дел од 2016 не има со стари оригинал документи кои висеме на проверка од вицепрезидентот по година и нешто, ги има и на проверка од комисијата за државјанство, какви се сега тие укази со разновидни сметкопотврди, тогаш ние со оригинал документи да си ги земеме назад штом не се саглам доказ за бугарско потекло.
I jas neznam ama so maz mi zaedno podnesovme za proishod jas so potvrda a toj so star dokument od dedo mu mene mi dadoa proishod na nego ne zatoa sto pisuvalo katolicka bigarska crkva, za sreka imase i drugi stari dokumenti podnese povtorno i dobi no sega e 6 meseci posle mene
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom