HearthStone

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Шаманот е далеку од потреба за нурф. Проблемот беше на почеток, кога луѓе испробуваа различни недефинирани декови, сега, кога сфатија дека dude paladin и cube warlock се сеуште overpowered, win ratеot на шаманот е под 50%, и моментално е најлошата игрива класа.
Yup, stojam popraen. Ali igrav so dvata dekovi od pogore. Koga go napraiv cube lockot na donev minus lordot samo, se raduvav koa ke mi padnese shaman.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.283
Играм од closed beta, ама лабаво, само Arena и quest-ови.
После толку време чекање на ин-гејм турнири, дојде MTG Arena и сега веќе многу слабо играм HS, само кога немам што да играм. Ни quest-ови више не чистам.
MTG e доста подлабока игра, да не се лажеме, а и HS се прилично спори со новитети. Кога ќе излезе open beta MTG Arena, предпоставувам ќе им падне извесен дел од играчите на HS, кои ќе се прешалтуваат. Све зависи од Wizards дали и даље добро ќе ја служат MTG Arena. До сега немам никакви замерки и сум пријатно изненаден од начинот и брзината на развој на играта. Ете и Wizards дочекаа некој да ги пофали, после толку многу време.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Од 60 САМО 7? :eek:
Па од 60 просек е три, ова е ептен добро, си имал среќа :D

Јас добив 9 од 130, повеќето што нема никогаш да се играат :(
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Од 60 САМО 7? :eek:
Па од 60 просек е три, ова е ептен добро, си имал среќа :D

Јас добив 9 од 130, повеќето што нема никогаш да се играат :(
Ja pa mislev edna legendary imas na sekoi 10 pakovi. :D
Ednata mi e gratisot so go davaat, taka da 6 od 60.

Ke prais nekoj deck ili ke cekas da vidis sto ke se igra?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Ja pa mislev edna legendary imas na sekoi 10 pakovi. :D
Ednata mi e gratisot so go davaat, taka da 6 od 60.

Ke prais nekoj deck ili ke cekas da vidis sto ke se igra?
Не, една сигурна добиваш на 40...

Направив неколку, ама не играв ептен.
https://hsreplay.net/
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Mage igram so godini a i kartive mi se padnaa za dekov ama me mrzi da go pravam ne mi izgleda interesen.

Zoo-to pak ic ne e interesen a eftin e. Gi imam site ali cancer mi e... mozda nekad seriozno za climbing...

Momentalno go igram druidot so toggwaggle i azalina ali bez malygos verzijata, go nemam i ne znam dali da frlam dust...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom