Фан Клуб: Шкендија

Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.841
Поени од реакции
23.093
Кј заминал бе Буба?
Глеам на вики уште се води ко играч на Шкендија
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.107
Поени од реакции
3.956
Кј заминал бе Буба?
Глеам на вики уште се води ко играч на Шкендија
Си замина летово но уште нема најдено нов клуб. Као во Турција ќе потпишеше ама неколку недели поминаа и уште нема ништо така да ќе видиме што ќе бидне и кај ќе заврши.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Shkendija vs Sheriff.
Sherif se jaki ama moze da se pominat, I tie se mnogu po slabi 4ca najdobri igraci mu zaminale ova leto, mnogu se slabi na odbrana a isto taka mnogu slabo igrat na gostinski teren.

Jas se nadevam deka ke gi pomineme, I ako gi pomineme I niv minimalno moze da sme vo playoff fazata na europa liga za tret pat
 
Член од
23 јули 2017
Мислења
40
Поени од реакции
36
Очајна игра, Егзон и Ваикили во катастрофално издание... На вториот да му се даде шут карта никакво фајде нема од него. Згора на тоа Радевски оут 6 месеци...Каква шанса имавме да презимиме во Европа но пак ја :гомце:.... Со овој ростер научна фантастика...Колку погрешни потези, од пуштање на Буба до начинот како ја менаџираа втората утакмица.. Изгубивме важен играч (Радевски) и самодоверба која ја имаше екипата во текот на подготовките...
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Mici nema da moze da nastapuva vo champions liga, se zboruva deka buba ke gi vratat isto
 
D

dobramuzika

Гостин
додека не се оправи лигата, барем пет - шест добри клубови да има, ќе отпаѓаат од лш или ле, или во второ - трето коло, или во групи. каква нестабилност од шкендија човече, дома тепаат 5-0, таму губат 4-0, малку фалело за да ги шутнат, слога исто така, вардар исто така... мизерија.
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
додека не се оправи лигата, барем пет - шест добри клубови да има, ќе отпаѓаат од лш или ле, или во второ - трето коло, или во групи. каква нестабилност од шкендија човече, дома тепаат 5-0, таму губат 4-0, малку фалело за да ги шутнат, слога исто така, вардар исто така... мизерија.
Bese greska na trenerot, mnogu gi podcenivme niv, na igra bea igraci sto ne nastapuvat ni na prijatelskite utakmici. Odbranata bese katastrofa I toa e toa.
Shkendija e brand za drugite Makedonski klubovi, nacinot kako se raboti vo klubot e mnogu profesionalno.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.107
Поени од реакции
3.956
Искрено и мене не би ме чудело на крај стварно Буба да се врати. Тоа трансферите во Турција делува дека нема да се остварат па ако не му се отвори некоја друга асална понуда можно е на крај сепак да прифати уште 6 месеци да остане и да помогне во Европа (ем да проба да се покаже во Европа така) па зимоска да бара нов клуб. Се зависи од тоа колку и какви други понуди ќе најде ама веќе месец дена некако ич нема гласини за тоа (по гласините за Турција).

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Искрено и мене не би ме чудело на крај стварно Буба да се врати. Тоа трансферите во Турција делува дека нема да се остварат па ако не му се отвори некоја друга асална понуда можно е на крај сепак да прифати уште 6 месеци да остане и да помогне во Европа (ем да проба да се покаже во Европа така) па зимоска да бара нов клуб. Се зависи од тоа колку и какви други понуди ќе најде ама веќе месец дена некако ич нема гласини за тоа (по гласините за Турција).

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Ако се врати ќе потпише долгорочен договор, нема само на 6 месеци.
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Dobar rezultat e 1-0.

Prvoto poluvreme trebase da davame uste 2 golla.

Ako tepame I odime napred, ke Igrame protiv salzburg, a od niv ako padneme igrame kako nositeli na playoff faza na Evropa liga.
Ova e mnogu jaka shansa za plasiranje na grupnata faza na evropa liga[DOUBLEPOST=1532468043][/DOUBLEPOST]
Komentarot moze da go smenis, ama ne realnosta!
 
Последно уредено:
Член од
23 јули 2017
Мислења
40
Поени од реакции
36
Добар резултат, 60 минути солидно одиграни, дисциплинарано-тактички, а потоа паднаа нагло физички скоро сите, а Тотре Емини не можеа на нозе да стојат. Тоа и преклани во Скопје ни се случи во Скопје со Млада Болеслав, со тоа што го имавме Буба, кој ја направи разликата ги искористивме шансите за разлика од синоќа. Не сум сигурен дека Метин Далип знае што прави, 3ца ни се повредоа во подготвителната фаза, играчите не можат повеќе од 60 минути. За натпреварот, три 100% шанси недосуден пенал, одбраната многу солидна (Захов, Мурати,Муслиу и Адили, Егзон под нивото), Бесарт иако повреден маестрален, Тотре во прво додека можеше физички супер одигра, Селмани со пресингот + изненади, а Шефити како и минатата недела покажува дека нема капацитет да се носи со дресот на Шкендија. Убеден сум дека ќе дадеме гол во Молдавија и ќе поминеме понатаму..
 
B

Beck's

Гостин
Cist penal nedosuden vo prvoto poluvreme, spasija gol od gol linija, stativa. Ednostavno ne ne posaka sinoka srekata, se nadevam na drugiot natprevar ke kompenziraat.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom