Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Убава компилација по повод денешниот ден.

https://off.net.mk/net-roulette/lokalno/naivnite-baraat-logika

Наивните бараат логика

14 Јули 2018 - 15:14



https://off.net.mk/net-roulette/lokalno/na-deca-nikogash-ne-im-kazhuvaat

На деца никогаш не им кажуваат

14 Јули 2018 - 12:44



https://off.net.mk/net-roulette/lokalno/nomen-est-omen

Nomen est omen

14 Јули 2018 - 11:06



Ах како не, да ги викнеа и тие сместа ќе запалеа патики.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Oвoј oдaмнa фурa speedball,незнaм штo му пoсветувaте внимaние.Прaшaње нa време е кoгa ке гo нaјдaт сo пењa нa устa.[DOUBLEPOST=1531587191][/DOUBLEPOST]Oд целa бригaдa шaрени нa фoрумoв,зaр сaмo стејкaлм гo oстaвијa дa ги брaни нивните стaвoви?:( 30 стрaни нaнaзaд ги немa.
 
Последно уредено:
S

silmarillion

Гостин
Убава компилација по повод денешниот ден.

https://off.net.mk/net-roulette/lokalno/naivnite-baraat-logika

Наивните бараат логика

14 Јули 2018 - 15:14

Све све ама ВМРОвец да ми коментира за стањето во здравството...нека, немора. Доволна е болката на секој еден од нас кога треба до ден денес да користи услуги на државните клиники, немора уште сол на рана да ми достава некој што 11 години ме упатува да одам на приватно и со прст не мрдна да го оправи здравството. На ГАК уште да го зимаш бебето со гратис звечарка у кебенце како поклон за повојница, од куќата. На Кардиологија додека чекаш да ти стаат стент/бајпас стануваш шајка со бубашвабата пошто само верно ќе те ислуша, сестрата пуца фарм сага.
Еве Нато што не смета нас....досега барем со ФИРОМ ни се обраќаше...сега со Скопје

Тек да видиш македонските политичари за што ве сметаат има сместа да бацуеш ноги на НАТО.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.676
Поени од реакции
11.901
Све све ама ВМРОвец да ми коментира за стањето во здравството...нека, немора. Доволна е болката на секој еден од нас кога треба до ден денес да користи услуги на државните клиники, немора уште сол на рана да ми достава некој што 11 години ме упатува да одам на приватно и со прст не мрдна да го оправи здравството. На ГАК уште да го зимаш бебето со гратис звечарка у кебенце како поклон за повојница, од куќата. На Кардиологија додека чекаш да ти стаат стент/бајпас стануваш шајка со бубашвабата пошто само верно ќе те ислуша, сестрата пуца фарм сага.
Затоа ќе одиш во приватна клиника/поликлиника, како што правам јас, дури и кога сум шворц успевам од некаде да дојдам до некој денар кога итно ми треба.

Пријателка на мајка ми ќе умреше бидејќи не можеа да и` откријат Кронова болест, и` велеа дека е` здрава и дека ги измислува здравствените проблеми со кои се соочува, и дека треба да оди на психијатар бидејќи цитирам: не си со сите; затворен цитат.

Организмот на жената ја исфрлуваше храната, што и да јадеше, организмот ништо од изеденото не го задржуваше, а овие кретениве во државна болница и` велеа дека измислува и дека не е со сите.

Жената во очај дури и ги послуша и отиде на психијатар, кој и` потврди дека нема никакви проблеми со главата, и дека треба да оди на преглед за стомакот на друго место.

Мајка ми и` ја препорача Ремедика, каде што открија дека жената има Кронова болест, но до тогаш жената веќе ги имаше изгубено над 10 килограми, а и пред тоа беше слабичка, човек кој не ја познава би помислил дека е анорексична откако изгуби над 10 килограми пред да и` ја дијагностицираат болеста. Со терапијата која и` ја припишаа, Ремедика ја спаси жената во 5 до 12.

Затоа ќе одиш во приватна клиника/поликлиника, како што правам јас.

Јас не чекам ниту тендери, ниту менување на власт, државните и јавните здравствени установи и институции ги имам отпишано уште од првиот ден кога извадив здравствено осигурување.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Гнасо, не ја ставај Тамара во уста, се пењаеше преклани дека девојчето умрело од запаление на бели дробови, да не барам постови.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
И пoсле не биле слoжни Мaкедoнците.Земете ги зa пример Груевски и Зaев.Првo Грујo рaбoтеше нa тoa дa му се крене рејтингoт нa Зaев,a сегa пaк Зaев рaбoти нa тoa дa му гo oбели oбрaзoт нa Грујo.Штo ти е слoгa a не кo нaс
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom