СП 2018 - генерална дискусија

Дали сериозно мислите дека ќе се вратат темите?


  • Вкупно гласачи
    45
  • Гласањето е завршено на .

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Да да, сами се демантираа. Пуштија прво објава дека е повреден за после да твитнат дека учествувал во тренингот денес.
И Хендерсон и Варди тренирале денес, Варди не беше во комбинација против Шведска, по тренерки седеше на клупа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Како бе не бил Хендо битна алка :D Хендерсон и Лингард им се најважните а и најпотценетите. Се виде колку Англија може да напаѓа комотно со Диер на позицијата на Хендо.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.004
Поени од реакции
25.375
Колку и да изгеа смешно, Хендо им е многу битна алка на Енглезите.
Не да изгледа смешно. Не ме сфаќај погрешно. Фан на Ливерпул си и си го гледал повеќе од нас останатите и го знаеш подобро. Ама ете пример мене не ми е ништо посебен играч за да речам дека пример ќе бидат ослабнети Англија доколку не игра против Хрватска. Даер лично ми е подобар играч. Убаво е да се има таков играч како Хендерсон секаде во секој тим кој не е многу ценет, но си врша добра работа и колку толку е корисен, како Руди во Баерн кој исто е многу потценет од сите и тие што го гледале повеќе и помалку, но како што реков за мене Хендерсон не е ништо посебен играч. Во Англија само Кејн е застрашувачко доколку отпадне поради повреда. За другите сеедно е.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.180
Поени од реакции
25.830
Марадона за СП 2018: Во полуфиналето на Мундијалот се „тимови од мигранти“



Оди бе нашмркај до крај се и падни од некоја трибина, доста се бламираш свињо лигава
Тоа дека се тимови на мигранти е факт, ама мафија што ги киднапира? :pos: Овој скроз избегал...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Марадона за СП 2018: Во полуфиналето на Мундијалот се „тимови од мигранти“



Оди бе нашмркај до крај се и падни од некоја трибина, доста се бламираш свињо лигава
Пола аргентинска репрезентација се Италијанци пребегани од Мусолини. Сериозно не знам што е со модава да се оправа кој од каде а поготово па кога има еден куп играчи од мешани бракови каде што едниот родител е од земјата за која што настапуваат. Значи која земја и да одлучеле да ја претставуваат ќе ги ословувале како мигранти :toe:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не да изгледа смешно. Не ме сфаќај погрешно. Фан на Ливерпул си и си го гледал повеќе од нас останатите и го знаеш подобро. Ама ете пример мене не ми е ништо посебен играч за да речам дека пример ќе бидат ослабнети Англија доколку не игра против Хрватска. Даер лично ми е подобар играч. Убаво е да се има таков играч како Хендерсон секаде во секој тим кој не е многу ценет, но си врша добра работа и колку толку е корисен, како Руди во Баерн кој исто е многу потценет од сите и тие што го гледале повеќе и помалку, но како што реков за мене Хендерсон не е ништо посебен играч. Во Англија само Кејн е застрашувачко доколку отпадне поради повреда. За другите сеедно е.
Те сфаќам што сакаш да кажеш ама баш затоа што не си ги гледал толку многу енглезите и не го гледаш Ливерпул имаш такво мислење. Хендерсон е тип на играч што му дозволува на тимот да игра многу поофанзивно и минимум еден играч мањак да мисли на одбрана зошто е преголем работник. Додадено на тоа, позицијата што ја игра сега Хендо во Ливерпул а поради тоа и за Англија не е негова природна позиција. Он во Ливерпул дојде како 8ца а не како 6ка а како 8ца играше предобро во Ливерпул сезоната кога за малку не освоија титула. По пензионирање на Стиви, немаше кој па него го вратија назад и од тогаш тоа си е негова позиција. Во врска со Даер, верувај дека е ем помал работник и понесериозен од Хендо, има доста пропусти. Проблемот со Хендо е (ова претежно со навивачи на Ливерпул) што ја превзема капитенската лента од Стиви и сите очекуваа да биде новиот Џерард, што е апсолутно невозможно. Затоа и навивачи на Ливерпул пред се' имаат релативно ниско мислење за него.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.582
Поени од реакции
52.412
Хендерсон е многу битен за Англија.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
The running statistics speak for themselves. He has covered 45.1km in his 385 minutes of football at this tournament, behind only Jesse Lingard (an eye-catching 46.14km in 362 minutes) and John Stones (45.94km in 435) in the England squad.

The Sweden game was the first time he has run less than 10km, though that perhaps reflected the relative comfort of England’s victory against opponents who lacked the guile or aggression to disrupt the victors’ approach.

More significantly, and despite missing out on the armband when Southgate opted for Harry Kane this year, he is also this team’s second on-field captain, the player who barks instructions to teammates as they line up at set plays, directing the runs that have been drilled painstakingly with the attack coach, Allan Russell, back in Zelenogorsk and have wreaked havoc upon opponents from Tunisia to Sweden. He is the organiser, the manager’s voice out on the turf, and, rapidly, something of a talisman.

No other England international can match his current run of 30 consecutive games without defeat, a sequence which started with the 1-0 friendly win at Wembley in September 2014 against Norway.

Kane remains an inspiration, the team’s one truly world-class performer, but without Henderson, 28 last month, England can be shorn of mobility in midfield, and authority on the park. He, like Lingard, Jordan Pickford and Harry Maguire, is the embodiment of the style Southgate has implemented since qualification was secured and the longer-term philosophy could come to the fore. “The gaffer wanted to make sure the team had an identity with the way we play,” said Henderson. “That was an open conversation from early on, and we were all on the same hymn sheet.

https://www.theguardian.com/football/2018/jul/09/talisman-jordan-henderson-england-fighting-spirit

овде е убаво објаснето еве ја целата статија кој сака
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Мене ми е јасно за луѓе што не го пратат Ливерпул да имаат вакво мислење за Хендо, зошто не е некој ворлд клас перформер, дриблер со тетоважи и фенси фризури. Криво ми е кога навивачи на Ливерпул не го согледуваат она што треба, колку е интегрална алка од тимот.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.826
Поени од реакции
10.559
Мене ми е јасно за луѓе што не го пратат Ливерпул да имаат вакво мислење за Хендо, зошто не е некој ворлд клас перформер, дриблер со тетоважи и фенси фризури. Криво ми е кога навивачи на Ливерпул не го согледуваат она што треба, колку е интегрална алка од тимот.
Не е чудно, многу од навивачите натпреварите ги пратат на rezultati и гледаат само кој имал гол и асистенција. Исто јас сум приметил дека многу луѓе неквалитетно гледаат фудбал, не ја пратат играта доволно туку се вртат само кога коментаторот ќе го повиши тонот. А и во глобала дмф позицијата е најмногу потценета во фудбалот, па така на пример за еден Бускетс да речеме, кој е стварно интелигентен играч и класа на својата позиција, 80 проценти од фановите би рекле дека нема врска од фудбал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom