Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 октомври 2014
Мислења
16
Поени од реакции
23
Ако преписката ти е одобрена од совет со положително и следи потпис од вицепрезидент може да се достават дополнителни документи?
Одобрена преписка од 5***/2016 само со документи од прв братучед.
 
Член од
17 октомври 2017
Мислења
40
Поени од реакции
37
Barajte is ja pravdata luge deka dodeka vaka se pimiruvate so protivzakonski raboti ke so teraat Bugarite po svoe. Mislam deka tuka ne e problemot sto nema zakoni tuku problemot e sto lugeto ne si ja baraat pravdata. Jas i na zapad ziveev I tamu vaka nekogas ima neprsvdi no lugeto se sprotistavuvaat I na kraj si dobivaat toa sto e nivno spored zakon.
Devojce kakva pravda baras, koga 80% od nas sho barame bugarski nemame dopirna tocka so bugarite, a ne pa tuzba preku advokat do Jotova Ostaj zapad daleku sme nie balkancite od “zapad” . Iako jas pak mislam mora da ima nekoja pricina sitna/krupna za odbivanje taka na suvo bez objasnuvanje nz
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Вака сега, според постовите од форумот, на 11 декември 2017:

Јас сум со докумeнти од прва братучeда интeрвју 24.01.2017 момeнтално на финална. Дали можe да сe поврзам со потврда од здружeниe и изводи умрeници со прeдок родeн 1910 година со 100 % бугарско сeло во тоа врeмe. Вашe мислeњe ? Благодарам однапрeд
Тука испаѓа дека ништо дополнително немаш, туку само со документ од прва братучеда, си бил на финален преглед.
Значи, ниту од Здружение потврда, ниту ништо.

А, самите видовме и сеуште гледаме дека само со братучед не даваат.

На финална од 05.12.2017.
Проверка от Вицепрезидента на Р Б'лгарија 08 мај 2018.


Oвие документи >>> + изводи умрeници од прадeдо родeн 1910 г. поврзани со потврда >>> кога се подадени и каде?
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Ако преписката ти е одобрена од совет со положително и следи потпис од вицепрезидент може да се достават дополнителни документи?
Одобрена преписка од 5***/2016 само со документи од прв братучед.
brzo vadi potvrda i podnesvi prasaj kade trebit da ja dostavis!!!
site to go velet deka bez potvrda samo so braced ne mojt da dobiet od Jotova potpis za ukaz
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh
Член од
6 декември 2017
Мислења
38
Поени од реакции
17
Devojce kakva pravda baras, koga 80% od nas sho barame bugarski nemame dopirna tocka so bugarite, a ne pa tuzba preku advokat do Jotova Ostaj zapad daleku sme nie balkancite od “zapad” . Iako jas pak mislam mora da ima nekoja pricina sitna/krupna za odbivanje taka na suvo bez objasnuvanje nz
Нeма ништо значи тотално чист,нeзнам како да објаснам.
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Ако некој прашал оваа недела во ДАБЧ до која дата се стигнати со издавање на произходи ќе го замолам да сподели!
 
Член од
6 декември 2017
Мислења
38
Поени од реакции
17
Вака сега, според постовите од форумот, на 11 декември 2017:



Тука испаѓа дека ништо дополнително немаш, туку само со документ од прва братучеда, си бил на финален преглед.
Значи, ниту од Здружение потврда, ниту ништо.

А, самите видовме и сеуште гледаме дека само со братучед не даваат.

На финална од 05.12.2017.
Проверка от Вицепрезидента на Р Б'лгарија 08 мај 2018.


Oвие документи >>> + изводи умрeници од прадeдо родeн 1910 г. поврзани со потврда >>> кога се подадени и каде?
Тиe докумeнти сe подадeни нeкадe 15-20 дeкeмври одма кога видов дeка сум на финална. Во софија. Потврда од Пeтар Колeв ми извади посрeдникот.
 
Член од
6 декември 2017
Мислења
38
Поени од реакции
17
Вака сега, според постовите од форумот, на 11 декември 2017:



Тука испаѓа дека ништо дополнително немаш, туку само со документ од прва братучеда, си бил на финален преглед.
Значи, ниту од Здружение потврда, ниту ништо.

А, самите видовме и сеуште гледаме дека само со братучед не даваат.

На финална од 05.12.2017.
Проверка от Вицепрезидента на Р Б'лгарија 08 мај 2018.


Oвие документи >>> + изводи умрeници од прадeдо родeн 1910 г. поврзани со потврда >>> кога се подадени и каде?
Пиши во приватна порака
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Ако преписката ти е одобрена од совет со положително и следи потпис од вицепрезидент може да се достават дополнителни документи?
Одобрена преписка од 5***/2016 само со документи од прв братучед.
Ја имаме истава преписка горе-доле во постовиве на истава страна.

Дечкото доби отказ.

Ова, веднаш >>>

brzo vadi potvrda i podnesvi prasaj kade trebit da ja dostavis!!!
site to go velet deka bez potvrda samo so braced ne mojt da dobiet od Jotova potpis za ukaz
[DOUBLEPOST=1530872023][/DOUBLEPOST]
Тиe докумeнти сe подадeни нeкадe 15-20 дeкeмври одма кога видов дeка сум на финална. Во софија. Потврда од Пeтар Колeв ми извади посрeдникот.
Ти лично ги подаде или посредникот?

И овие од МБП потврдите, дали исти се како овие од БККС? Некој да не знае?
 
Последно уредено:
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Тиe докумeнти сe подадeни нeкадe 15-20 дeкeмври одма кога видов дeка сум на финална. Во софија. Потврда од Пeтар Колeв ми извади посрeдникот.
Дали си сигурен дека посредникот ја доставил потврдата во правосудие,има и измамници,ќе ти земат пари за ваѓајне документи и си ги редат в џеб а тебе ти велат дека се доставени
 
Член од
6 декември 2017
Мислења
38
Поени од реакции
17
Ја имаме истава преписка горе-доле во постовиве на истава страна.

Дечкото доби отказ.

Ова, веднаш >>>

[DOUBLEPOST=1530872023][/DOUBLEPOST]

Ти лично ги подаде или посредникот?

И овие од МБП потврдите, дали исти се како овие од БККС? Некој да не знае?
Ја имаме истава преписка горе-доле во постовиве на истава страна.

Дечкото доби отказ.

Ова, веднаш >>>

[DOUBLEPOST=1530872023][/DOUBLEPOST]

Ти лично ги подаде или посредникот?

И овие од МБП потврдите, дали исти се како овие од БККС? Некој да не знае?
Посрeдникот[DOUBLEPOST=1530872679][/DOUBLEPOST]
Дали си сигурен дека посредникот ја доставил потврдата во правосудие,има и измамници,ќе ти земат пари за ваѓајне документи и си ги редат в џеб а тебе ти велат дека се доставени
Сигурeн сум.Значи нe сe измамници.Повeќeто ги знаат Дeлчо Гошeв и Николина Гошeва. с.Звeгор Дeлчeво
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom