Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 август 2016
Мислења
21
Поени од реакции
10
Дали може да се работи за ,,намерно" грешка извештај од конзулот односно оној кој го прави интервјуто? Например. Тој што ти го прави интервјуто намерно да напише нешто што ти не си го изјавил? И дали може тоа отпосле да ти го вметнат, бидејќи членот бил на интервју 2013, па ако се изјаснил македонец, би требало многу порано да му одговорат, а не сега?
Nema vrska deka sum se izjasnil makedonec. za ovie skoro 6 godini koi gi pominav niz procedurata, 5 pati imav promena na statusot. Intervjuto vo 2013 godina pomina super, od dopolnitelna proverka, pa finalen eksperten pregled, pa proverka dopolnitelna vo DABC, pa pak finalen eksperten.... i pri sekoja promena noseno e dokument sto samite go barale. Rodninski sum povrzan so tetka, potvrda od MBP, potvrda od BKKS, izvodi od po pradedo vo mk pred 1920 vo bugarsko mesto.... i seto toa na kraj za dzabe. Zatoa vi velam ova e neviden haos, ni samite tamu neznaat sto baraat i sto im treba, samo znam deka cel sistem e napraven kako masina za pravenje pari....
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
23
Поени од реакции
1
Ako znae nekoj da mi kaze onie koi rabotat vo Svajcarija so bg pasos,koga se vrakat vo Makedonija,kolku vreme mozat da sedat ovde,znaci zboram za Svajcarija,za drugite zemji znam deka imat drugi uslovi.
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Ako znae nekoj da mi kaze onie koi rabotat vo Svajcarija so bg pasos,koga se vrakat vo Makedonija,kolku vreme mozat da sedat ovde,znaci zboram za Svajcarija,za drugite zemji znam deka imat drugi uslovi.
Се враќаш со МК пасош и колку сакаш седиш.

Ако влезеш во државава со бугарски пасош, исто е за сите странски државјани - https://www.akademik.mk/servisni-informacii/dozvola-za-privremen-prestoj-na-stran-4/[DOUBLEPOST=1530548861][/DOUBLEPOST]
Nema vrska deka sum se izjasnil makedonec. za ovie skoro 6 godini koi gi pominav niz procedurata, 5 pati imav promena na statusot. Intervjuto vo 2013 godina pomina super, od dopolnitelna proverka, pa finalen eksperten pregled, pa proverka dopolnitelna vo DABC, pa pak finalen eksperten.... i pri sekoja promena noseno e dokument sto samite go barale. Rodninski sum povrzan so tetka, potvrda od MBP, potvrda od BKKS, izvodi od po pradedo vo mk pred 1920 vo bugarsko mesto.... i seto toa na kraj za dzabe. Zatoa vi velam ova e neviden haos, ni samite tamu neznaat sto baraat i sto im treba, samo znam deka cel sistem e napraven kako masina za pravenje pari....
Ако си ова ти...си згрешил на интервју.
Сигурен?
 
Член од
11 април 2017
Мислења
16
Поени од реакции
15
Dali znae nekoj sto dokumenti treba da odnesam vo policijata vo Sofija. Vo petokot si go zemav matichniot broj i sega naredno e da idam da se slikam.
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Dodea da imaat vrednost ti ke ostaris
Sebo нешто ново ако има да споделиш со нас?
Ќе се убрза ли работата за тие што сме на дополнителна или ќе се изначекаме?
Кружеа муабети дека до Јуни ќе се исчистат па до Септември,сега пак до Декември....
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
73
Поени од реакции
65
Dali znae nekoj sto dokumenti treba da odnesam vo policijata vo Sofija. Vo petokot si go zemav matichniot broj i sega naredno e da idam da se slikam.
Izvod preveden i legaliziran i kopii od pasos imaj.
Kazi mi kako se podiga maticniot broj?
Jas plativ se preku ambasada. Ama moram.licno tamu da go zemam. Kako da znam deka e gotovo?
Moze li da mi objasnis? Za podignuvanje ti baraa li nesto?
 
Член од
17 март 2018
Мислења
50
Поени од реакции
35
Знае некој кога им почнува одморот и колку ќе трае?
 
Член од
11 април 2017
Мислења
16
Поени од реакции
15
Izvod preveden i legaliziran i kopii od pasos imaj.
Kazi mi kako se podiga maticniot broj?
Jas plativ se preku ambasada. Ama moram.licno tamu da go zemam. Kako da znam deka e gotovo?
Moze li da mi objasnis? Za podignuvanje ti baraa li nesto?
Jas podnesov vo opshtinata na ul. Lege br. 6. Vo petokot bev da si go zemam a duri i pasos nemav so mene. Samo im dadov lichna mk karta i mi go dadoa bez problem.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom