Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Jam

Член од
12 јануари 2015
Мислења
46
Поени од реакции
41
За другар прашувам, посредник од Скопје да предложите?
 
Член од
17 август 2016
Мислења
21
Поени од реакции
10
С'вет'т по гражданство не е уважил молбата Нјама категорични данни за наличието на в'зходјашт б'лгарин.
Se e prevara, 2013 intervju, so ne se ne odnesob, potvrdi od dvata kluba, rodnini, izvodi od pred 1920.... Se e prevara, samo mashina za pari gi lazar lugevo...
 
Член од
30 јуни 2018
Мислења
74
Поени од реакции
53
I jas sum na dopolnitelno razgleduvanj dali znai nekoi koja godina ja pregleduvaa[DOUBLEPOST=1530313698][/DOUBLEPOST]дали знаи некои да ми кази за колку време би се сменило ко ќе биде на повторно разгледување
 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
20180629_233302.jpg dali e vozmizno volku brgu na face book sea vidov objavija srpska strana za bg pasos
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Vo vozacka dozvola gi imam polozeno B,C,E kategorija, ako dobijam BG drzavjanstvo, moze li samo da se prevede dozvolata i da vozam vo Germanija ili ke treba povtorno da gi polagam?
Vi blagodaram
Ako sledis vesti ke vidis deka makedonskite vozacki naskoro ke se priznaeni vo Germanija.
 
Член од
6 март 2018
Мислења
150
Поени од реакции
141
И јас сум сеуште на дополнителна со запирка.
I ja sum na dopolnitelna ima zapirki ne razbiram sto e fintata eve kako e kaj mene
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 16.04.2018
 
Член од
30 јуни 2018
Мислења
74
Поени од реакции
53
I ja sum na dopolnitelna ima zapirki ne razbiram sto e fintata eve kako e kaj mene
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 16.04.2018
drugar I kaj mene e istoto skroz samo kaimene e do 30 03 2018[DOUBLEPOST=1530346238][/DOUBLEPOST]kazuvaa deka odelo mnogu meseci neznam kolku e tocno site razlicno kazuvaa
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
С'вет'т по гражданство не е уважил молбата Нјама категорични данни за наличието на в'зходјашт б'лгарин.
Se e prevara, 2013 intervju, so ne se ne odnesob, potvrdi od dvata kluba, rodnini, izvodi od pred 1920.... Se e prevara, samo mashina za pari gi lazar lugevo...
sto imas od rodnini dadeno?
 
Член од
30 јуни 2018
Мислења
74
Поени од реакции
53
kai mene e od 2015 go a trebase da dostavam dokumenti od dedo od 1913 go jas gi dostaviv do 30 03 2018goi se uste nisto se nema smeneto neznam zosto tolku sporo odi[DOUBLEPOST=1530356403][/DOUBLEPOST]ako imate nekoe soznanje do kade e procedurata pisete ve molam
 
Последно уредено:
Член од
2 март 2017
Мислења
28
Поени од реакции
27
Zdravo znae nekoj kolku kosta procedurata od zemanje na ukas do slikanje za pasos i licna karta vo sofija?( bez posrednici)
 

ДИЌЕЛ

EGZIBICIONIST
Член од
17 јуни 2015
Мислења
85
Поени од реакции
28
moj sovet do site site pravni izmeni i proverki za dokumenti platete si advokat malce polesno ide taka i plus od bg advokat ako najdesh od prva raka informaciii dobivash ;).Ima postapki od tipot koj se vo miruvanje toa e celiot problem toa nikoj nema da ti go kaze ........
 
Член од
30 ноември 2017
Мислења
48
Поени од реакции
25
5 dusi vo isti den, so isti dokumenti so potvrdi od strumica , vo sredata dvajca od polozitelno potpisan ukaz,nie 3jca ni se menuva statuso na proverka od viceto ....cirkuzi
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom