Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 јуни 2018
Мислења
19
Поени од реакции
26
Од денес сум на Проверка од вицепрезидента на Р Бугарија
Интервју во Софија почеток на февруари, 2017.
Финален експертен преглед Јануари, 2018.
Положително становиште и се чека указ од Март, 2018.
Од денес проверка од вицепрезидента.
Документи од прадедо - бугарски извод на раѓање.
Некои тука после проверката од вицето пишаа дека добиле указ за 2-3 дена, некои беа месец некои чекаат 100 години. Се надевам јас сум во првиве :D
Со среќа на сите!
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Дечки на мисла сум! Аплицирав преку прв братучед со кој се поврзав преку изводи. Не се сеќавам дали подадов извод преку дедо ми. Посредникот толку знаеше. Можеше да ми рече да извадам потврда ама не кажа ништо гледаше само да си заврши работа. Сега не знам што да правам. Овај Александар Пандев ми вика дека тој ќе ги однесел документите до софија...ама некако нестабилен ми се гледа. Веќе три месеци сум на совет поминат. Некој совет да ми кажете?
Ace pandev od radovis e najsiguren posrednik prasaj koj sakas, jas sum preku nego na moj bratucedi i drugari mu izvadi pasos na site do eden
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Од денес сум на Проверка од вицепрезидента на Р Бугарија
Интервју во Софија почеток на февруари, 2017.
Финален експертен преглед Јануари, 2018.
Положително становиште и се чека указ од Март, 2018.
Од денес проверка од вицепрезидента.
Документи од прадедо - бугарски извод на раѓање.
Некои тука после проверката од вицето пишаа дека добиле указ за 2-3 дена, некои беа месец некои чекаат 100 години. Се надевам јас сум во првиве :D
Со среќа на сите!
srekno drugar informiraj ne za ubavata vest koa ke ima promena :)
 
Член од
8 април 2017
Мислења
47
Поени од реакции
72
Deneska proverka od viceprezident, intervju 13 fevruari 2017 sofija, polozitelno kraj na mart 2018, dokument od dedo bugarski vojnik
 
Член од
23 јуни 2018
Мислења
65
Поени од реакции
75
Do kade e procesot so dopolnitelni,dali zapocnaa so 2015,2016 da gi ptegleduvaat ako nekoj znae nesto neka kaze .pozdrav
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
112
Поени од реакции
23
Vo vozacka dozvola gi imam polozeno B,C,E kategorija, ako dobijam BG drzavjanstvo, moze li samo da se prevede dozvolata i da vozam vo Germanija ili ke treba povtorno da gi polagam?
Vi blagodaram
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom