Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Сега проверив подетално за тоа второто, Спин од ДПС за да се вклучат во дискусија https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2018/06/28/3208197_dps_atakuva_obedineni_patrioti_zaradi_biznesa_s/
А на тие што им потпишуваат знаеме со какви документи се, сигурно не преку први братучеди.., а и зам. министерката изјави дека враќа предмети за кои немало убедителни доказателства за произход, а тоа не е изјава од лани.
Da ne ja steknat ovie pak rabotava taman im trgba
 
Член од
11 април 2015
Мислења
61
Поени од реакции
44
Член од
27 април 2018
Мислења
24
Поени од реакции
21
Ve molam info, Sto znaci status:
Проверка от Вицепрезидента на Р Б'лгарија?

Blagodaram
Viceprezidentot odnovo pravi proverka na dokumentite i dokolu e se vo red posle okolu 3 meseci ako imate srekja ke vi dade potpis ,potocno ke vi izleze udostoverenieto. So srekja
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Тоа го пишува на фексбук профилот на аце посредникот. Дечкото од посредување и лажење апликанти за бг државјанство си купил два апартмани во грција и сега ги издава. Дечкото е ептен нестабилен. Тоа може да се види од авион. Истиот има тука профил и за кратко очекувам да ми пипе во лп дека не е точно тоа за него :)
ne e ace[DOUBLEPOST=1530218541][/DOUBLEPOST]
Ne e problem 30 e dali potvrdata ke zavrse rabota za BG drzavjanstvo? Ama za zdruzenijata ke zavrse rabota PRIMER 1000 x30 e i ne e samo 30 e trebe odmovo dokumenti koj za prevod i legalizacija plus 100e koj sekoj aplikant ke gi ostave vo BG
tvoe et da mu kazis... logikata velit ne mojt da bidet so braced verodostojno da imet poteklo... nitu e roden ppred 1920 nitu se prilozveni stari dok od baba dedo, nischo....
ako sakat neka zemet i neka odnesvet uste ta potvrda... na nimi e da odlucet[DOUBLEPOST=1530218911][/DOUBLEPOST]https://novini.bg/bylgariya/politika/488106
Вицепрезидент'т Илијана јотова излезе с позиција относно днешното изказране на ДПС.

Според неја изнесените по-рано днес от „Движението за права и свободи“ факти по отношение на даването на б'лгарско гражданство се отнасјат за периоди преди настојаштија президентски мандат.

Не отговарјат на истината тв'рденијата, че е преустановено даването на гражданство, с'обштиха от прессекретариата на президента.

В позицијата се посочва оште, че се подписват укази за б'лгарско гражданство на кандидатите, които отговорјат на всички условија в б'лгарското законодателство и са представили необходимите документи.
 
Последно уредено:

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
А ние шо сме со докумет од брат од фамозната 2016та и сме на дополнителна...шо ќе биде со нас...
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
ne e ace[DOUBLEPOST=1530218541][/DOUBLEPOST]
tvoe et da mu kazis... logikata velit ne mojt da bidet so braced verodostojno da imet poteklo... nitu e roden ppred 1920 nitu se prilozveni stari dok od baba dedo, nischo....
ako sakat neka zemet i neka odnesvet uste ta potvrda... na nimi e da odlucet[DOUBLEPOST=1530218911][/DOUBLEPOST]https://novini.bg/bylgariya/politika/488106
Вицепрезидент'т Илијана јотова излезе с позиција относно днешното изказране на ДПС.

Според неја изнесените по-рано днес от „Движението за права и свободи“ факти по отношение на даването на б'лгарско гражданство се отнасјат за периоди преди настојаштија президентски мандат.

Не отговарјат на истината тв'рденијата, че е преустановено даването на гражданство, с'обштиха от прессекретариата на президента.

В позицијата се посочва оште, че се подписват укази за б'лгарско гражданство на кандидатите, които отговорјат на всички условија в б'лгарското законодателство и са представили необходимите документи.
Zosto go branis koga licno na negoviot profil na fb objavi?? Ili ti dava procent da mu naogas klienti?
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.303
Поени од реакции
1.242
тогаш ми кажаа дека мора се отпочеток,така да ова ми е втор обид,моментално сум на "финална проверка" скоро два месеци[DOUBLEPOST=1530224457][/DOUBLEPOST]
Ниту сум посредник, ниту имам некоја врска со БККС или МБП, но...

Во сите пари што ги давате, 30 ЕUR плус да дадете за нешто што и ОФИЦИЈАЛНО е потврдено дека функционира (имањето потврда од бугарски здруженија) и те како ми е ОК трошок со оглед на тоа што ќе имам и на крај добивам.

30 EUR ви се две кафани или една (за тие што јадат повеќе). :)

Не ви навлегувам во Вашите лични финансиски моќности (секој со маките), ама па...да мислевте малку на поголемата слика?

И да, од Македонија веќе ништо нема да бидне, со оглед на тоа како се движат работите. На секој начин веќе луѓето (ќе) се обидуваат да избегаат од тука, а вие за 30 EUR сте се фатиле. Тоа ви е хот-дог купен во Осло, 3-4 пива купени во диско во Берлин, појадок за двајца во Амстердам...аман!

И кога сме веќе кај посредниците, отворете си ги очите и консултирајте се со секого можен. На Вас останува дали ќе се снајдете во животот.
е морам да ти реприцирам,,перфекно објаснато,АЛАЛ да ти е си имал барем грам мозок,добро е,поз.до тебе[DOUBLEPOST=1530225091][/DOUBLEPOST]
како и да е ке пишам,пред да се решам да подадам по вторпат му се јавив и на овој(скараџија)посредник,тој тогаш ми се нафакаше да ми посредува само доколку имам братучет со пас,но бидејки немам не ми се нафати па ми рече да чекам подобри времиња.демек давале само со братучеди,кумој стрини тетки и што ти ја знам,но тоа беше тогаш,от тогаш до сега колку што гледам постојано нешто се менува и НЕ Е НА ПОДОБРО.пример,во иднина мислам дека во план се да биде полошо бидејки планираат аплицирањето за државјанство да биде исто во цела европа,што значи без разлика дали аплицирате за француски или бугарски пс.условите ке бидат исти
 
Последно уредено:
D

Drexel

Гостин
Смачено ми е од баба ванѓи и пророци, само кукулелање ОООО иде на добро!! Оооо рикверц иде на лошо ООО Врти лево па криво и ќе иде на добро!!! Аман бре луѓе доста предвидувате држете се до сегашни прописи и процедури и ќе излеземе на крај.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.303
Поени од реакции
1.242
Смачено ми е од баба ванѓи и пророци, само кукулелање ОООО иде на добро!! Оооо рикверц иде на лошо ООО Врти лево па криво и ќе иде на добро!!! Аман бре луѓе доста предвидувате држете се до сегашни прописи и процедури и ќе излеземе на крај.
знам дека се однесува ова на тоа што јас го пишав па затоа ке ти реприцирам,прво несум ванџа или имам некој роднина во бг влада го пишав она што сум го доживеал,да ти објаснам попросто,кога првиот пат подавав 2012 происхот немаше се земаше на жими мајка марсовец сум нотарски,ДАБЧ одеше за два мес,а вториот пат 2014 происхот добив за 4 месеци,интервју 2012 исто за два мес,2014 интервју ми закажаја за 13 мес,па човек со БАРЕМ два грама мозок мислам дека не би му требало многу за да ги увиди работите какви биле и какви се условите сега,2014/2015 подадов по вторпат еве за неколку месеци на врата чука 2019 а јас сеуште одвај сум на финална скоро два мес,се надевам за брзо промена,валда нема да отиде до 12мес финална,НЕДАЈ БОЖЕ вицепрезидентот да ме врати на проверка тоа ке е уште 13месеци + кај ке е крајот,ШТО МИСЛИШ твој став!!!колку што јас го поминав овие години тешка мака работите станале не подобри туку полоши.но како и да е нека биде по твое нека покаже времето....
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Zosto go branis koga licno na negoviot profil na fb objavi?? Ili ti dava procent da mu naogas klienti?
a mozet sega site so set da objavuvet na fb za tie so im se klienti
ne znam koj e toj ace so go velis... ovoj mislam bese gjoshe.... mi pisaja da vidam so pisit i go spodeliv za tie so set so bracedi i vujkovci da si videt
 
K

Kiko

Гостин
Дечки на мисла сум! Аплицирав преку прв братучед со кој се поврзав преку изводи. Не се сеќавам дали подадов извод преку дедо ми. Посредникот толку знаеше. Можеше да ми рече да извадам потврда ама не кажа ништо гледаше само да си заврши работа. Сега не знам што да правам. Овај Александар Пандев ми вика дека тој ќе ги однесел документите до софија...ама некако нестабилен ми се гледа. Веќе три месеци сум на совет поминат. Некој совет да ми кажете?
 
Член од
8 јуни 2018
Мислења
69
Поени од реакции
59
Дечки на мисла сум! Аплицирав преку прв братучед со кој се поврзав преку изводи. Не се сеќавам дали подадов извод преку дедо ми. Посредникот толку знаеше. Можеше да ми рече да извадам потврда ама не кажа ништо гледаше само да си заврши работа. Сега не знам што да правам. Овај Александар Пандев ми вика дека тој ќе ги однесел документите до софија...ама некако нестабилен ми се гледа. Веќе три месеци сум на совет поминат. Некој совет да ми кажете?
Mozes licno ti da si gi dostaves dokumentite unsofija kako tie posrednicite da se mn popametni
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom