СП 2018 - Група Х (Полска, Сенегал, Колумбија, Јапонија)

Кои две селекции ќе продолжат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    45
  • Гласањето е завршено на .

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.604
Поени од реакции
7.212
Полска, банда без команда. Толку се очајни во форма, од физиотерапевтот до самите играчи, страшно.
 
Член од
3 јули 2016
Мислења
191
Поени од реакции
596
Polskaaa, bialo - czerwoni... :icon_lol::icon_lol::icon_lol:

Bruka za slovenskiot svet. :tapp:[DOUBLEPOST=1529869749][/DOUBLEPOST]


:masa:
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.413
Поени од реакции
5.891
Фабијански мислам дека ги бранеше квалификациите, за да добие награда "клупа" и идиотот Шчешни да им усере две утакмици, каков идиот од селектор.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
704
Поени од реакции
1.005
Ова им е дека не играа пријателски за да се подобро рангирани и да се носители на група :D
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
И јас го помислив истото. Не играа пријателски за да бидат во топ 8 на листата на ФИФА и да добијат група по мерка. Ете добија таква група и прописно се обрукаа. Јас па ги сметав за добра репрезентација, мислев изненадување на првенството ќе бидат...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.647
Поени од реакции
14.498
Се откажувам од Баерн ако не го откупат Хамес
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.280
Поени од реакции
16.868
Се откажувам од Баерн ако не го откупат Хамес
Му фалеше на Ел Тигре гол, многу лошо го започна првенството, и денес не беше нешто сјаен ама со голот се извади, да се надеваме дека ќе распали и понатаму и дека ќе ја однеси Колумбија во 1/8 финале оти подобро изгледаат засега од сите други репрезентации, Јапонија исто заслужи


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
За мене по ова до сега сите три репрезентации заслужуваат 1/8 финале. Штета што некој ќе испадне. А најверојатно или Сенегал или Колумбија ќе се пакуваат.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
За мене по ова до сега сите три репрезентации заслужуваат 1/8 финале. Штета што некој ќе испадне. А најверојатно или Сенегал или Колумбија ќе се пакуваат.
Сите пари ги турам на двојна шанса Јапонија.. Нема шанси за пад
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.280
Поени од реакции
16.868
Кажав уште на почеток Јапонија има добри играчи, скоро сите играат во топ 5 лиги, играат смирено не паничат и си ја чекаат својата прилика за гол, ќе го добијат последниот натпревар, Полска се очајни


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.280
Поени од реакции
16.868
Сенегал Колумбија ќе биди интересен дуел, ако загуби Јапонија од Полска овие две со нерешен резултат одат понатаму, тренерот на Јапонија направи неколку измени за натпреварот со Полска ќе видиме дали ризикот ќе ги кошта пласман, а Сенегалците пак конечно со фул состав, изгледа се чуваа за овај финален меч.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom