Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 декември 2017
Мислења
17
Поени од реакции
17
Едно прашанје ако некој знае да ми каже? за колку месеца се зема бројче после интервју во амбасада
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
73
Поени од реакции
65
Не можам да кажам, до сега ја бркам за егн и адреса. За лк и пасош треба од понеделник, затоа деновиве сум послободен. Како што ќе се одвива ќе пишам[DOUBLEPOST=1529451943][/DOUBLEPOST]
На 2778 страна има постирано пале
Fala vidov ama ima li na makedonski ili bugarski nekade? Posto toa e na srpski i mnogu e smesno kako da citam kumanovski :pos:
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
73
Поени од реакции
65
Pred malku pak mi se smeni statusot deka uverenieto e prateno vo ambasadata vo Skopje.
Sra za adresa i maticen broj mora preku ambasada li? Slikanje za licna karta vo ambasada? (pasos ne mi treba)
znae li nekoj poveke okolu ova?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Pred malku pak mi se smeni statusot deka uverenieto e prateno vo ambasadata vo Skopje.
Sra za adresa i maticen broj mora preku ambasada li? Slikanje za licna karta vo ambasada? (pasos ne mi treba)
znae li nekoj poveke okolu ova?
2 слики во пасошки формат,копија од пасош и 50е (ама не сум сигурна за сумава)
Е сега најубаво јависе во амбасада и прашај ги за подигнување на указ,ќе ти кажат поточно за сумата и каде да се уплати(дали дирекно таму или во уни банка)
Телефони
(+389) 2 3229 444
(+389) 2 3246 491
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
73
Поени од реакции
65
2 слики во пасошки формат,копија од пасош и 50е (ама не сум сигурна за сумава)
Е сега најубаво јависе во амбасада и прашај ги за подигнување на указ,ќе ти кажат поточно за сумата и каде да се уплати(дали дирекно таму или во уни банка)
Телефони
(+389) 2 3229 444
(+389) 2 3246 491
Fala mnogu ke se javam denes
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Te pratam i imas kazano odamna deka ti e potpisan ukaz i uste nemas nisto napraveno od togas i tropas gluposti,jas za edna nedela zemav i pasos i lk ,odkoga go zemav ukazot,lazes mocko lazes
Опаа имам обожавател... дури и ме следи кога одам на работа...
Или си оној гневниот од Софија, посредник, што му паднала работата.. пс си купи нов телефон?
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Нова шпекулација (превара) или вистина !?!?.
“БГ пасош за 800 евра за 8 месеци“....
Искуство околу слушањето на инфото, кои се луѓето? што се луѓето? што го нудат ова..... другото сум запознат како иде со процедурите и со све....
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Јас бев на интервју на 02.06.2017 (10ххх/2017) и бројчето го зедов на 03.09. уште ми е задлжително сгладувсние. Од групата шо бевме на сите му е сменето, само на 2ца не. Бев бт на интервју. Има некое правило колку се чека?
Ептен сме блиску со сите датуми. И јас сум уште на задолжително согласуване. Се споредував со некои други луѓе што сме сличен случај, и од прилика очекувам во август да имам некоја промена на статус.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Ептен сме блиску со сите датуми. И јас сум уште на задолжително согласуване. Се споредував со некои други луѓе што сме сличен случај, и од прилика очекувам во август да имам некоја промена на статус.
Најчесто е така ,но немора да значи.
Има бројчиња што се после мене и се на финална,јас сум декември 2017 интервју,во систем од јануар 2018, finalna brojce.png finalna brojce 2.png
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Најчесто е така ,но немора да значи.
Има бројчиња што се после мене и се на финална,јас сум декември 2017 интервју,во систем од јануар 2018,Прегледај го приврзокот 192576 Прегледај го приврзокот 192577
Знам. Ненормална работа. Само 5-6 месеци од интервју, а веќе на финална. А јас веќе 10-ти месец сум на задолжителна. Не дека сум изненаден, одамна се случуваат вакви работи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom