Фото натпревар #109 - Венчавка (Wedding) Пријавување!

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Велат, еден од најубавите моменти во животот :smirce:
...некој уште се приготвува за таков момент, некој можеби сега ужива во тие моменти, а некој можеби се потсетува на тие убави моменти! ...
како и да е, да видиме од кој агол ја гледате венчавката ..со обичаи ли? со злато и сјај ли? со убавина ли? со дружење и песна ли?
со љубов ли? :backa:


Љубовен поглед кај тукушто венчани!
by bijons on Кајгана форум
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
...ете отворив тема? сега КОЈ го дрви? нели сакавте ТЕМА? јебига ете нема ниедна фотографија :facepalm:
...сакате да кажете дека во вашето богато портфолио на фотки немате ниедна што е поврзано со венчавка? златни бурми, прстен ли, бидермаер ли , музика со тарабука пред зграда, знаме со протнато јаболко? девер? сват? кумата со торта? свадбарска торта? свечана маса свадбарска ??? и да не набројувам уште колку идеи околу темата венчавање? проблемот не е во мене...јас поставив ТЕМА! проблемот е во ВАС, не ви одговара членот кој ја постави темата, демек ме бојкотирате? :свиркам:
,.. ај не се осеќајте дека светот се врти околу вас и некој гласа или не гласа за вас, НИЕ САКАМЕ ТЕМА ..,, затворен цитат !:D
... Урац сакате, не тема :drk:
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Никој не те бојкотира. Едноставно темава е промашок, барем за мене. На свадба сум била неколку пати и ни на крај памет не ми текнало да сликам. Не ме фасцинира баш многу како настан.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Никој не те бојкотира. Едноставно темава е промашок, барем за мене. На свадба сум била неколку пати и ни на крај памет не ми текнало да сликам. Не ме фасцинира баш многу како настан.
.. нема и не постои „промашена Фото“ тема драга моја, постои само промашен фотограф кои немаат фантазија ниту визија да и фотографии нефоткани за време на венчавање да биде во тој контекс, едноставно некоја весела госпогица додека танцува и сигурно е фотната јас би ја постирала како „весела кума“ или старосватица, или некој цветен букет од цвеќара би бил содветен како иден бидермаер и да не набројувам, што некој не кажа дека и ова е „промашена тема“ ? ете баш читам коментари како се бори за својата фото тема, а ваму ми оправа криви дрини, како вели народот не го прави тоа што не сакаш да ти го прават, и твојата последна фототема „Живот во село“ немаше никој постирано фотка, ама јас се снајадов колегијално и ти постирав фотка, иако долго ја барав, како што ги поминав сите фото теми овде на овој подфорум за да дадам НОВА ТЕМА, која не била до сега да се повторам- т.е. Венчавка!
како и да е тоа е тоа... нема конкуренција,нема победник, оти нема членови кои би требало да постираат (саладин ќе постави на моја тема фотка? :pos:попрво би го фрлил фотоапаратот )
СЕГА? @Петра П. & @коцка да поставам друга Фото тема? или самите ќе си ставате? м? :)
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Јас немам ништо против тоа да се обидеш со друга тема. :) Ако се согласуваат и останитите.
Патем имаш право и вечно сум ти благодарна шо постираш слики ете и во темите што ги поставувам јас, според тоа што било досега гледам дека и не се баш најсјајни теми.

Сепак за мене темата со венчавката е промашена. И поради тоа не ставив слика. Нема потреба од бурни реакции .. никој не те бојкотира. Јас би сакала да продолжиме со натпреварите.... и мирно лето :) :love:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
Не постои промашена тема туку промашен фотограв!!! За мене промашени фотографи не се тие што немаат фотка на ама баш секоја тема туку се сите тие што на секоја тема лупаат фотка без разлика дали им лежи темата или е океј фотката. Еве јас имам фотки од свдба ама од сестра ми или мои приватни моменти не сакам да ставам. Зошто воопшто мислиш дека би те бојкотирала?? Пс не те ни знам и не се замарам со тоа :) опушти се, смисли тема, оди на нет ими милион сактови со теми, ставив и тука...најди нешто и стави друга тема. Ајде, ништо страшно не се десило
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Не постои промашена тема туку промашен фотограв!!! За мене промашени фотографи не се тие што немаат фотка на ама баш секоја тема туку се сите тие што на секоја тема лупаат фотка без разлика дали им лежи темата или е океј фотката. Еве јас имам фотки од свдба ама од сестра ми или мои приватни моменти не сакам да ставам. Зошто воопшто мислиш дека би те бојкотирала?? Пс не те ни знам и не се замарам со тоа :) опушти се, смисли тема, оди на нет ими милион сактови со теми, ставив и тука...најди нешто и стави друга тема. Ајде, ништо страшно не се десило
јелда? а од мажот кога ти прави ручек не е интимен момент што си го поставила надолго и нашироко на своја лична ФОТО ТЕМА? ај коцкичке не ми се правдај, срцка, знам колку е часот и не ме терај јас да си одам, ако тебе не ти се допаѓа тука! :D
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
јелда? а од мажот кога ти прави ручек не е интимен момент што си го поставила надолго и нашироко на своја лична ФОТО ТЕМА? ај коцкичке не ми се правдај, срцка, знам колку е часот и не ме терај јас да си одам, ако тебе не ти се допаѓа тука! :D
Чекај чекај...ти сериозна си??? хахахаха ручекот на маж ми го споредуваш со мајка ми кај што игра чочек или сестра ми прстени кај што си разменува? Мене топ ми е тука, ти си таа што мрчиш и се нешто ти смета :)
Повторувам, нит те знам нит ќе те запизнаам, сериозно мислиш дека те бојкотирам или дека воопшто те мислам? :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Чекај чекај...ти сериозна си??? хахахаха ручекот на маж ми го споредуваш со мајка ми кај што игра чочек или сестра ми прстени кај што си разменува? Мене топ ми е тука, ти си таа што мрчиш и се нешто ти смета :)
Повторувам, нит те знам нит ќе те запизнаам, сериозно мислиш дека те бојкотирам или дека воопшто те мислам? :)
... не реков „ручекот“ туку си го опнала сопствениот маж со ич засенчано лице си го преркшила неговиот интегритет и дозвола да го постираш, а ваму од друга страна велиш „твои приватни моменти“ не постираш, пориватно нешто од сопствен маж не знам што може да има.... како и да е, те тепам во коментари, ама ете ќе прекинам и не ќе оправам криви дрини со тебе, мене ми сметало све нешто???...цццц ццц ај потсети се на твоја фото тема „ ШЕФ ВО АКЦИЈА“ кој мрчеше во коментарите оти НИКОЈ не постираше освен ТИ и уште еден член :D.... а ти сега ми држиш нешто као предавање, оти сум се бунела... па нормално, кога си создавате „табори“ како децата мали на улица кога си играат... и да, за разлика од тебе, баш би сакала да те запознам :backa:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
... не реков „ручекот“ туку си го опнала сопствениот маж со ич засенчано лице си го преркшила неговиот интегритет и дозвола да го постираш, а ваму од друга страна велиш „твои приватни моменти“ не постираш, пориватно нешто од сопствен маж не знам што може да има.... како и да е, те тепам во коментари, ама ете ќе прекинам и не ќе оправам криви дрини со тебе, мене ми сметало све нешто???...цццц ццц ај потсети се на твоја фото тема „ ШЕФ ВО АКЦИЈА“ кој мрчеше во коментарите оти НИКОЈ не постираше освен ТИ и уште еден член :D.... а ти сега ми држиш нешто као предавање, оти сум се бунела... па нормално, кога си создавате „табори“ како децата мали на улица кога си играат... и да, за разлика од тебе, баш би сакала да те запознам :backa:
дај покоментирај ушемалку жити се досадно ми е во воз :*
 

Kajgana Shop

На врв Bottom