Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Море што се буниш пак ти :)

Тебе што ти менува, ти секако ќе се прилагодиш на ново настанатата ситуација.
Да пишам...трескаат зелени појма немаат колку пари има просечниот Македонец. Мислат дека се е плата на пример има 2 милијарди долари девизни ознаки и 75.000 недвижнини под кирија плус приходи од земојделије, ситни продажби, дивиденди, хорорари и мал милион извори. Ако се жалат мислат дека некој ќе им фрли некој денар, многу се прости.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Да....прееска на пат до маркетов, кој ми е на некои 150-200 метри од дома, еден љочкар возеше отприлика 150 и пројде на црвено, покрај парк полн деца, пензионери...и баш листам низ телефонов и си викам - ова, нато коа ќе станеме, ш иптариштево ќе вози 30, ќе застане и ќе пренесува пензионери преку пешачки....само у нато да влеземе и готово.[DOUBLEPOST=1528838473][/DOUBLEPOST]
Таман те пофалив и пак почна глупости да тресеш....
Игнорирај ме тупав!
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Некако Пандов, Сотир и Миленко тивки ми се? Дугмето се расипало?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.637
Поени од реакции
26.160
Да....прееска на пат до маркетов, кој ми е на некои 150-200 метри од дома, еден љочкар возеше отприлика 150 и пројде на црвено, покрај парк полн деца, пензионери...и баш листам низ телефонов и си викам - ова, нато коа ќе станеме, ш иптариштево ќе вози 30, ќе застане и ќе пренесува пензионери преку пешачки....само у нато да влеземе и готово.[DOUBLEPOST=1528838473][/DOUBLEPOST]
Игнорирај ме тупав!
Ти кажав не сум луд да те игнорирам... Ваков талент за глупости ретко може да се најде...[DOUBLEPOST=1528838560][/DOUBLEPOST]
Некако Пандов, Сотир и Миленко тивки ми се? Дугмето се расипало?
Не се спремни...
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Да....прееска на пат до маркетов, кој ми е на некои 150-200 метри од дома, еден љочкар возеше отприлика 150 и пројде на црвено, покрај парк полн деца, пензионери...и баш листам низ телефонов и си викам - ова, нато коа ќе станеме, ш иптариштево ќе вози 30, ќе застане и ќе пренесува пензионери преку пешачки....само у нато да влеземе и готово.[DOUBLEPOST=1528838473][/DOUBLEPOST]
Игнорирај ме тупав!
Ајде ќе се стрпиш уште малку и после со мижење на пешачки.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.234
Поени од реакции
18.054
Да пишам...трескаат зелени појма немаат колку пари има просечниот Македонец. Мислат дека се е плата на пример има 2 милијарди долари девизни ознаки и 75.000 недвижнини под кирија плус приходи од земојделије, ситни продажби, дивиденди, хорорари и мал милион извори. Ако се жалат мислат дека некој ќе им фрли некој денар, многу се прости.
Абе така е, ама и не е така.

Има многу сиромашни луѓе, има многу луѓе што немаат иницијатива или не сакаат да се замараат или пак не мислат многу на пари.

Едноставно сакаат да одат на работа, што е можно полесна и на крајот од месецот да му стаса плата, што е можно поголема.
 
B

Beginner

Гостин
100% сум за промена на името
Северна Република Македонија!
Влегуваме во ЕУ и сите што јадете гомна како идентитет и други глупости кој црн идентитет бе 2% не се замаравте за македонија сега најдовте да протестирате. МРШ!
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
100% сум за промена на името
Северна Република Македонија!
Влегуваме во ЕУ и сите што јадете гомна како идентитет и други глупости кој црн идентитет бе 2% не се замаравте за македонија сега најдовте да протестирате. МРШ!
Кога влегуваме?
 
И

Име И Презиме

Гостин
100% сум за промена на името
Северна Република Македонија!
Влегуваме во ЕУ и сите што јадете гомна како идентитет и други глупости кој црн идентитет бе 2% не се замаравте за македонија сега најдовте да протестирате. МРШ!
Се јави уште еден цреп:pos:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.338
Поени од реакции
46.462
100% сум за промена на името
Северна Република Македонија!
Влегуваме во ЕУ и сите што јадете гомна како идентитет и други глупости кој црн идентитет бе 2% не се замаравте за македонија сега најдовте да протестирате. МРШ!

Оффф мајкоо, го заборавил Забрчанец кафезот отворен денес :icon_lol:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.637
Поени од реакции
26.160
Туку колку сте сигурни дека името е Republic of North Macedonia.... Да не е случајно Republic North of Macedonia
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom