Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.154
Поени од реакции
85.544
Pasosot e mnogu povekje od sredstvo za legitimacija. Si probal da ispratis roba so poteklo od makedonija do eve da receme svedska?
Se palite kako seljacista pred kooperacija so flashata u ruka demek ne priznale amerika I rusija
Wooooow covece, daj use po edno.

A u megjuvreme zemjite so koi se odviva 70-80% od izvozot I spedicija (francija, germanija, velika britanija, holandija, avstrija, skandinavija) za toj pasos ti baraat sto dokumenti I vizi. I nekogas ni toa ne e dovolno. Probaj otvori biznis vo kipar. Znaes so ke mu napravat na ova pasosce? Ke ti go mavnat od glava. E tolku vredi toa parce hartija u svetot.
Само ми го потврди она што го пишав... тебе не те интересира што пишува на пасошот, или поточно како те индетификува тебе тоа парче хартија...тебе те интересира само дали го бива или не.

Врти ти до 101 и назад, прочитан си ;)
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.331
Поени од реакции
18.190
Дали кодот ќе биде МК и МКД ?

Инаку договоров не е лош, само не ги знам деталите, а тие се најбитни.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Кoгa ги стaвaше пaтoрoт учките министри зa oдбрaнa крв дa мoчaл,кoгa мењaше имињa нa шкoли пaк крв дa мoчaл.Сегa кoгa Зaев смени име,тирaнскa плaтфoрмa,се сликaше сo учките кoгa зaгинaa пoлицaјците вo Кумaнoвo,зa дa гo бутне Грујo втoр чoвек нa држaвa шиптaр пoстaви дa цркнеле Зaев и Грујo.Абе релaтивизaтoри сФе пo списoк дa ви нaредaм.Штo префлaте oдгoвoрнoст кaј претхoдните кoгa Зaев у устa ви се измoчa смрдливи упoтребени пa фрлени кoндoми.
И Сума сумарум кога се ќе ставиш на кантар и Бранко и Љубчо и Грујо и Зајко добиваш еден ист одговор а тоа е дека сите МК политичари и партии = :гомце:
 
V

viktora

Гостин
Мислам дека нема да дојде до тоа. Гледам и грчкиот претседател го прифатил решението. До сега ниту една партија не најави дека ќе се повлече од договорот.

На Неа Демократија до негде и им одговара ова да помине. Ципрас ќе го прими ударот и они кога ќе дојдат на власт нема да се замараат со ова прашање.
Каков удар бе друже.Ова е победа за нив.Еве и изјава од Независни Грци:

- Гледам услови кои се доста силни во однос на тоа што се однесува на словенското потекло, на словенскиот јазик, на расчистувањето на историјата на Македонија, на Александар Велики, на Филип итн. Такви услови што Грција ги вклучи во нејзиниот предлог, до сега немам видено, рече Каменос.

Ципрас ќе им стане национален херој.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.857
Јас кажав решение, погледни ја суровата вистина во очи застани на земја и спреми се да правиш структура попут евреите која ќе им овозможи на нашите деца или внуци да создадат држава од 0.
Mazel Tov & Hine Ma Tov!
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.741
Поени од реакции
5.015
Референдумот ќе успее. Не смее да дојде до тоа.
Само Метју Нимиц има право да биде среќен - стар е човекот.
Добро е што има референдум, СДССМ до пред 3-4 години беше и против референдум...ВМРО им даде идеја.“НАТО и ЕУ немаат алтернатива„ и тоа е...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Нешто многу изненадени дека ќе се мени името, да не живееме на различни планети?
Па дури колнење, ти си шпиун реторика, патриотски клипови... патетика.
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.361
Поени од реакции
3.518
Само ми го потврди она што го пишав... тебе не те интересира што пишува на пасошот, или поточно како те индетификува тебе тоа парче хартија...тебе те интересира само дали го бива или не.

Врти ти до 101 и назад, прочитан си ;)
Tocno, mene me interesira ekonomskiot prosperitet na drzavata vo idnina.
Mene I na sekoj drug so dva reda skolo.

Za iminja I nacionalizmi mozes so grupata pred kooperacija da si diskutiras. Da go kolnete zaev I da peete pesni za aleksandar. Daj use po edno.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom