Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.216
Поени од реакции
16.727
V

viktora

Гостин
Не е за темава но некој истакна дека затварањето џамии во Австрија било шпекулација од вмровските медиуми.

https://vecer.mk/svet/kurc-zatvora-dzhamii-erdogan-zboruva-za-vojna-na-krstot-i-polumesechinata-video

Е нешто слично и ние да превземевме пред дваесетина години немаше пола држава да ни биде музикална во пет сабајле.
 
S

silmarillion

Гостин
Ај у 100е дека за мигранти нема да направат ваков протест туку ќе остане на јадење гомна пред коперација.
Не се будали за мигранти да протестираат. Векна леб - 10 евра, едно пунење телефон - 5 евра. И после Иреал 2 недели у Полихроно кај Доктор оф Хангр на гирце, е не, ја и ти ќе одиме.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
@Ѓорѓи Н. Имаше. Ивона Танга Талевска во дневникот на шител на ден пред истекот на рокот за составување на влада кога искочи фамозната слика во која паторот чека сватови. Конкретната танга ја намокри (според говорот на телото и еуфоријата што ја обзема). Да знаеше дека и вака нема да иде у ќорка и ќе и остане цело богатство може и некој друг детаљ ќе ни откриеше.
Крајно време е да престанеш да глумиш лудило по ова прашање.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.366
Поени од реакции
3.155
Дали ке не прекрстат во Република Вардарска бановина?
Најновиот предлог што се крчка од страна на "најдобрата влада-ever and never" е Крушевска Уставна Република.
P.S. На нас ни остануват само првите и ГОЛЕМИ букви.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Тoa е зaштo некoј ги имa измaнипулирaнo зaштo се пoдлoжни нa мaнипулaции лугетo пo рурaлните средини.Мислaм декa вooпштo не рaзбирaaт зa штo стaнувa збoр инaку не сме дo тoлку кaтил нaрoд.
Не се согласувам баш, ти држи вода мислењево но не и во целост. Ние како нација во принцип си патиме од тежок господов комплекс и од надменост која мислиме дека доаѓа со самото тоа што сме бели и сме Македонци. Сега ќе ти кажам пример, доаѓа на Онкологија кај нас примариус доктор од Италија да оддржи неколку предавања ама црнец. Излегува во ходникот и една докторка, пази докторка, на цел глас на македонски - ова за ѓубрето дојдоа (мислеше циган дека е) и друга и вика демек потишина малце, не е за ѓубрето, докторот е од Италија и оваа - кај се видело црнец доктор? :tapp:

Селово Тимјаник не е од Марс, од Македонија е. Може јас сум различна, ти си различен, ојле дојле од темава се различни ама просечниот Македонец е таков. Расист, со изразени нацистички сфаќања за речиси се што не е македонско или не е бело. Сите црнци ни се цигани без разлика дали е фудбалер или примариус доктор, сите кои се поразлични од нас како децава не се достојни за нашето внимание. Да видиш на базен какви се кога ќе дојдат да тренираат децава со Даунов синдром, со аутизам.. се тргаат од нив, па ги зјапаат чудно, во стил што си ми дошол :tapp: Тоа е и со децава кај Тимјаник, сигурно да прашаш некоја од бабите таму ќе ти речат ауу скраја да е, ќе ми ги носите во селово вакви, такви, дури гад ми е да напишам какви зборови сум уверена дека ќе изговорат.

Ние што сме помладиве знам дека не сме такви ама стариве што се сега 50+ години некаде ти се тешки гадови во тој поглед а ако некој е во 20ти, 30ти итн. и да му пречат деца со посебни потреби нема оправдување ни за манипулации ни за ништо, зошто на ова интернет доба каде што можеш да добиеш секакви исфилтрирани информации ако се потрудиш да си таков...
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
@Ѓорѓи Н. Имаше. Ивона Танга Талевска во дневникот на шител на ден пред истекот на рокот за составување на влада кога искочи фамозната слика во која паторот чека сватови. Конкретната танга ја намокри (според говорот на телото и еуфоријата што ја обзема). Да знаеше дека и вака нема да иде у ќорка и ќе и остане цело богатство може и некој друг детаљ ќе ни откриеше.
Крајно време е да престанеш да глумиш лудило по ова прашање.
Ти шпекулациите ги користиш „здраво за готово“. И велиш Младенов е убиен, а? А тоа од каде го знаеш? Пак од некоја танга или од некој „брусФалтер“?
И што кажа Ивона? Тиранската е прифатена и Коле и Али ќе прават влада? Ама за СЈО не се договориле... јаз'к.
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.021
Не се согласувам баш, ти држи вода мислењево но не и во целост. Ние како нација во принцип си патиме од тежок господов комплекс и од надменост која мислиме дека доаѓа со самото тоа што сме бели и сме Македонци. Сега ќе ти кажам пример, доаѓа на Онкологија кај нас примариус доктор од Италија да оддржи неколку предавања ама црнец. Излегува во ходникот и една докторка, пази докторка, на цел глас на македонски - ова за ѓубрето дојдоа (мислеше циган дека е) и друга и вика демек потишина малце, не е за ѓубрето, докторот е од Италија и оваа - кај се видело црнец доктор? :tapp:

Селово Тимјаник не е од Марс, од Македонија е. Може јас сум различна, ти си различен, ојле дојле од темава се различни ама просечниот Македонец е таков. Расист, со изразени нацистички сфаќања за речиси се што не е македонско или не е бело. Сите црнци ни се цигани без разлика дали е фудбалер или примариус доктор, сите кои се поразлични од нас како децава не се достојни за нашето внимание. Тоа е и со децава, сигурно да прашаш некоја од бабите таму ќе ти речат ауу скраја да е, ќе ми ги носите во селово вакви, такви, дури гад ми е да напишам какви зборови сум уверена дека ќе изговорат.

Ние што сме помладиве знам дека не сме такви ама стариве што се сега 50+ години некаде ти се тешки гадови во тој поглед а ако некој е во 20ти, 30ти итн. и да му пречат деца со посебни потреби нема оправдување ни за манипулации ни за ништо, зошто на ова интернет доба каде што можеш да добиеш секакви исфилтрирани информации ако се потрудиш да си таков...
Македонците се далеку од расисти.Секој човек кој сега има ја минуваа 60-ката нема добро мислење за црнците не само во Македонија туку во цела Европа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Македонците се далеку од расисти.Секој човек кој сега има ја минуваа 60-ката нема добро мислење за црнците не само во Македонија туку во цела Европа.
:)

не знам, можеби збориме за различни касти на луѓе и занимање но моите искуства велат дека ова е далеку од точно.

Како и да е, еве да речеме дека прав си тука, не можеш да го занемариш она погоре што го напишав. Дојди некогаш во Карпош кога ќе тренираат тие деца и посматрај старудијата како се понаша :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Најновиот предлог што се крчка од страна на "најдобрата влада-ever and never" е Крушевска Уставна Република.
P.S. На нас ни остануват само првите и ГОЛЕМИ букви.
Гледам на темава има такмичење кој ќе истресе најголема глупост.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom