Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Почит за обидите за заработка преку кликови, реферали за клик-сајтови, и слично...

А, да баталите заработки во центи, и да почнете да броите долари?!

Заинтересирани?
Пишете ми 2-3 збора во приватна порака.
 
Член од
31 мај 2018
Мислења
7
Поени од реакции
3
Дечки нов сум на апврок,
дали кога аплицирате за проект и потоа ја повлечете апликацијата ќе ви се вратат конекциите,
и некоја помош за почетник што е битно што не е битно, како да се аплицира, на што да се насочи највеќе и останати работи..
Благодарам
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Мислам дека не ти ги враќаат ама не практикувај да повлекуваш апликации.

напиши добри и искрени предлози за работа во cover leter, немој многу да го тупиш, сум добивал и проекти со по 1 реченица одговор на поставените прашања од клиентите, но сега ми е затворен профилот ради неактивност.

што и да работи пополни го профилот со твои претходни проекти, ако си почетник тогаш земај некои од тие тестовите и ако направиш добар резултат направи да се гледа на твојот профил резултатот од тестот.

не работи за ич пари, ако си почетник.
цени си го слободното време кое го трошиш пошто и онака ќе боцниш работа ама гледај да ти е платена, остави му ги семките на индијците и онака ги има еден куп.

пази се од преваранти, гледај тој што нуди да има веќе исплаќано други луѓе и да има позитивни коментари на профилот...
 
Член од
31 мај 2018
Мислења
7
Поени од реакции
3
А дали е во ред да си направам свое портфолио на безплатен хостинг од вордпрес каде шти ќе има галерија од мои проекти и контакт и да го постирам на мојот профил на апворк.....прашувам бидејќи на апворк е многу строго па да не го сфатат како контакт надвор од страницата и да ме банираат..[DOUBLEPOST=1527883619][/DOUBLEPOST]
А дали е во ред да си направам свое портфолио на безплатен хостинг од вордпрес каде шти ќе има галерија од мои проекти и контакт и да го постирам на мојот профил на апворк.....прашувам бидејќи на апворк е многу строго па да не го сфатат како контакт надвор од страницата и да ме банираат..
И уште нешто кој е најбрз и најефтин начин за трансакции?

Фала ти Крстев.
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
А дали е во ред да си направам свое портфолио на безплатен хостинг од вордпрес каде шти ќе има галерија од мои проекти и контакт и да го постирам на мојот профил на апворк.....прашувам бидејќи на апворк е многу строго па да не го сфатат како контакт надвор од страницата и да ме банираат..[DOUBLEPOST=1527883619][/DOUBLEPOST]
И уште нешто кој е најбрз и најефтин начин за трансакции?

Фала ти Крстев.
Искрено, заборавив како оди тоа со линковите но идејата ти е супер. Е сега, ќе мораш да му пишиш на support на chat и ќе ти кажат точно, така ќе имаш најсигурна инфомрација. Не губи време во гуглање или читање од хелп менија... само support

За трансакции само Payoneer картица.
Ти стига на домашна адреса, годишно за неа плаќаш 30 долари (ги земаат од првиот прилив).
Повлекуваш на сите банкомати во мкд по цена од 3.5уер по трансакција, а плаќаш со неа во продавници и насекаде без провозија (што е супер).
 
Член од
20 декември 2013
Мислења
201
Поени од реакции
108
Интернет заработувачка со реални исплати, кој пробал знае кој не може да се увери:

http://egmoney.win/4537292298960/
дали ти исплатиле до сега,тебе лично?
се регистрирав и направив над 3 долари за неполни 5 минути со капчата што изгледа многу недоверливо...
За секој код по 10 центи?
 
Член од
31 мај 2018
Мислења
7
Поени од реакции
3
Искрено, заборавив како оди тоа со линковите но идејата ти е супер. Е сега, ќе мораш да му пишиш на support на chat и ќе ти кажат точно, така ќе имаш најсигурна инфомрација. Не губи време во гуглање или читање од хелп менија... само support

За трансакции само Payoneer картица.
Ти стига на домашна адреса, годишно за неа плаќаш 30 долари (ги земаат од првиот прилив).
Повлекуваш на сите банкомати во мкд по цена од 3.5уер по трансакција, а плаќаш со неа во продавници и насекаде без провозија (што е супер).
Фала ти Крстев :D
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
edno glupo prasanje, dali e dobro da se spodeli ip adresa poto4no da mu ja dadam ip adresata na bratucedmi za da mi dozvoli pristap do strana za da ja rabotime zaedno, znam deka kompjuterot ima edna ip adresa a ruterot ima druga ip adresa pa me interesire dokolku ja spodelam ip adresata(ruter) dali ke ima pristap do moite informaci od kompjuterot?
 
Член од
26 мај 2018
Мислења
3
Поени од реакции
1
дали ти исплатиле до сега,тебе лично?
се регистрирав и направив над 3 долари за неполни 5 минути со капчата што изгледа многу недоверливо...
За секој код по 10 центи?
Napraviv 150 dolari toa e min za navodno da te isplatat ... ama za prefrlanje ti vika mora da imas min 40 luge oreku tebe registrirani ... jas si se otkazav :)
 
Член од
31 мај 2018
Мислења
7
Поени од реакции
3
Decki imam uste edno prasanje, polagav test za rising talent i go poloziv 5 / 5, sto treba da pravi za da go dobijam bedzot rising test na mojot profil, bidejki sega go nemam
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Некој подетално да каже како може и преку што во Македонија да се подигаат пари од Affilate Marketing?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom