Кој и што најмногу ве нервира во животот ?

Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Koга нема да ме најаде еден хамбургер, па морам да зеам друг и кога ќе стингам до пола се прејадувам и морам да го оставам/фрлам. :yid:
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Па,и не мора да го фрлаш.Ако имаш маче или куче,чувај го тоа што ти останало и дај му го тоа да го дојаде.Јас така правам со јадењето што ми останува.Или ако видиш некој бездомник,питач во близина,нему дај му го.Бар ќе направиш хумано дело.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Па,и не мора да го фрлаш.Ако имаш маче или куче,чувај го тоа што ти останало и дај му го тоа да го дојаде.Јас така правам со јадењето што ми останува.Или ако видиш некој бездомник,питач во близина,нему дај му го.Бар ќе направиш хумано дело.
Тоа подразбирам под оставање. Го фрлам веќе ако неам избор. :D[DOUBLEPOST=1521657615][/DOUBLEPOST]Нешо нервозен сум денес, па ај кога почнав со жалење ќе си кажам се што најмногу ме нервира.
Мразам луѓе (ама она ги мразам од дното на душата) што се никој и ништо, обични лигуши, што ништо не направиле во животот, што се палат на "елитата", најчесто на таа матната елита, сеуште што живеат од мама и тато, а им се исмејуваат и ги омаловажуваат другите, обично тие што чесно и поштено си го заработуваат лебот, ги омаловажуваат луѓето што се возат со автобус, што не носат позната марка на облека. Ги мразам луѓето што се курчат, секој ден одат по неколку пати по кафиња, излегуваат по кафани, пушат скапи цигари, се дотеруваат, а дома живеат во мизерија. Со еден збор мразам искомплексирани луѓе. Мразам кога мене ме замараат со нивните лицемерни муабети и ги омаловажуваат горенаведените. :D
 
Последно уредено:

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Ме фураат фејк патриоти, шо се лупаат у груди а зиме се банско, а лете грчка.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
И мене.Ги сметам за предавници !
За нив само ова треба : :uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi:
А зошто мора да бидат предавници. Што ако тој/таа е некој како мене и не ги дели луѓето по националности и не се замара со политика, патриотизам и не му е гајле кој каков пасош има туку само гледа да си го живее Животот (бидејќи нели за тоа е Животот, за живеење). Дали само туку така треба да биде стрелан некој, само поради што одредени луѓе сакаат да го делат човештвото на нации и држави и да се убедуваат себе си во предавства и сл. Човечкиот Живот вреди многу повеќе од држави, нации и политика.[DOUBLEPOST=1524652796][/DOUBLEPOST]
и мажи што се однесуваат бетер од жени, .
И мене ми одат вакви на нерви, особено плачковци
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Ме фураат фејк патриоти, шо се лупаат у груди а зиме се банско, а лете грчка.
Па во Македонија овие се најбројни, се чукаат во гради колкави патриоти се за Македонија, а слушаат 99,9% Српска музика (турбо-фолк шлајм), лете обавезно во Грчка, во студените месеци во Банско и.т.н. и после истите тие ќе јадат го*на како они биле патриоти, но некои други биле предавници, ма фуј бе ![DOUBLEPOST=1524665290][/DOUBLEPOST]
Луѓе со бугарски пасош.
Јас познавам луѓе кои имаат Бугарски пасош и се фалат со него, но оди кажи им нешто лошо за тоа што имаат БГ пасоши или пак кажи им дека не се патриоти и сл. очите со виљушка ќе ти ги извадат !
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Па во Македонија овие се најбројни, се чукаат во гради колкави патриоти се за Македонија, а слушаат 99,9% Српска музика (турбо-фолк шлајм), лете обавезно во Грчка, во студените месеци во Банско и.т.н. и после истите тие ќе јадат го*на како они биле патриоти, но некои други биле предавници, ма фуј бе ![DOUBLEPOST=1524665290][/DOUBLEPOST]

Јас познавам луѓе кои имаат Бугарски пасош и се фалат со него, но оди кажи им нешто лошо за тоа што имаат БГ пасоши или пак кажи им дека не се патриоти и сл. очите со виљушка ќе ти ги извадат !
Бугарите се еден од народите кои сакаат да ни наштетат и да ни ја збришат државава.Затоа,секој Македонец кој зема Бугарски пасош,повеќе не може да се смета за Македонец.Таквиот човек е предавник,колку и да не признава.
 

NEROMARE

Niente denaro, niente Svizzero.
Член од
5 јули 2018
Мислења
83
Поени од реакции
63
Либералите со своите либерални утописки верувања кои не работат.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Гастербајтери што работат баумштела или чистат соби во Германија, а кои кога ќе дојдат тука се прават најголеми шизици, демек тие успеале најмногу во животот и не’ победиле нас обичните смртници што сме останале да живееме во Македонија.
 

hurley

observer
Член од
17 мај 2015
Мислења
166
Поени од реакции
150
јас иам бугарски пасош и се фалам со него.Ме нервираат тие со македонски пасоши ,дека мислат дека им е многу корисна државицата и секој сака да им ја земе.Се лажете никој не ви ја сака .
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.857
јас иам бугарски пасош и се фалам со него.Ме нервираат тие со македонски пасоши ,дека мислат дека им е многу корисна државицата и секој сака да им ја земе.Се лажете никој не ви ја сака .
Ок
 

Kajgana Shop

На врв Bottom