Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 август 2017
Мислења
697
Поени од реакции
855
ете сепак Хоџа ке се повлечел од советничката улога, ќе работел кај вицето, ќе се преселел во Струмица со семејството.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Јако, ќе го стават на платен список во Елем, Шуми, контрола на летање и кои да беа работни места.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.473
Поени од реакции
81.916
ете сепак Хоџа ке се повлечел од советничката улога, ќе работел кај вицето, ќе се преселел во Струмица со семејството.
Нема везе, рече кај Мијалков у Чешка ќе идел да работи без пари затоа што го тинтрале сиве овие години неговото царување у Танушевци.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.675
Поени од реакции
28.116
Тoa е тoa рaзмислувaње сo зaдoцнувaње зa кoе ви кaжaв вo мoјoт пoст нaнaзaд. Кoгa ке се тргне Зaев зa некoлку гoдини,тек тoгaш ке се вoди пoлемикa штo се прaвелo вo 2018тa.У мoментoв е небитнo.Сегa се рaзмислувa зa сиве oвие гoдини нaнaзaд.
 
Последно уредено:
B

Bafra

Гостин
Тоа е тоа, националноста е за тиииит:
https://time.mk/c/43ea8062cb/mladata-sema-dzeladini-pomogna-vo-spasuvanjeto-na-5-godisno-devojce-od-vardar.html

Се спуштив од работ. Девојчето беше многу испаничено, многу уплашена. Ми ја подаде раката за да ја спасам. Се бореше. Ја фатив за рака. Бидејќи работ беше многу лизгав, за да не ја испуштам од рака и јас заедно со неа влегов во вода.”

Сема сеуште се сеќава на извиците на девојчето, вели дека зборовите на малата ќе ги запамети цел живот.

“ Дадо, дадо, те молам спаси ме, и ми ја подаде раката. Дадо, те молам не ме оставај. Не ме оставај да умрам. Те молам помогни ми.”

:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc: Сите пратеници платата да ја донирате на оваа девојка :backa:
 
И

Име И Презиме

Гостин
Ејјј пијандуро
Dc6wBxfWsAAe2wv.jpeg

:pijanco::pijani: на град Скопје, срамота е ова.Улично осветлување на пладне свети, багери работат на сред журка :facepalm: .Градски парк ! IMG_20180511_140550.jpg IMG_20180511_140629.jpg


По повод засадување на дрвцето живот што носи, направено е свечена прослава за долговечност.
Dc6ZmMzXcAYn9g5.jpeg

Македонијо тешки волови те газат!
Dc6VjW9W0AAtPoh.jpeg
 
Последно уредено од модератор:
S

Supercalifragilistic

Гостин
По повод засадување на дрвцето живот што носи, направено е свечена прослава за долговечност.
Продолжува традицијата со свечени прослави да се пуштаат во употреба најбанални работи. Ме потсеќа на тогаш кога ја отворија станицата за 50-ка во ГТЦ, баш онака со озвучување, еуфорична атмосфера... Не знам дал’ да се смеам, дал’ да плачам.
 
Ф

Флеш

Гостин
Иако не е поврзано директно со Македонија,поврзано е споредно со Македонија преку многу работи.Фараџ е ѕвер.Апла насред Еу,Белгија ти е измислена нација составена од различни нации.Затоа и центарот на Еу е тука.Да може Белгија да се преставува како нација.:LOL:

 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.523
Поени од реакции
36.473
Иако не е поврзано директно со Македонија,поврзано е споредно со Македонија преку многу работи.Фараџ е ѕвер.Апла насред Еу,Белгија ти е измислена нација составена од различни нации.Затоа и центарот на Еу е тука.Да може Белгија да се преставува како нација.:LOL:

Белгија не е нација, Белгија е држава. Прво треба да научиш основно значење на поимите што ги користиш.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Како е уракијан Шиле на сликава свака му част.:pos::pos::pos: Цепа литар на пола сат овој сигурно.:icon_lol::pos:
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
https://fokus.mk/zaev-deneska-ke-vrti-telefoni-za-proshiruvane-na-vladinata-koalitsija/
На новинарско прашање за тоа што се уште не е усвоен записник од седницата на која што Талат Џафери е избран за претседател на Собранието, Заев одговори дека тој е избран со мнозинство што го прави легитимен.

-Видливо беше како се направи изборот, во услови после 32 дена блокирано Собрание се спроведе процесот и се гласаше со мнозинство, од тука бегање нема – рече премиерот.
„Како мали Џокица замишља свет“. Онака како сам ќе си замисли. Законите се за џабе.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.240
Поени од реакции
85.991
Леееј, го ставаат Хоџа за советник на Заев, народ се буни, овие ич не им чуе да го тргнат. Вадат америчка амбасада едно соопштение за командантов, одма наредна ден се повлекол со образложение дека имал притисок од јавноста... :pos:Мдаааааа, притисок од јавноста, ради тоа ќе се откажел од 600 евра плата месечно.

Добро де овој Заев пред да оди да моча, се јавува кај Бејли да бара дозвола? Боооо уште работат како што други ќе им кажат, да се немало свое јас. ПУ бре, поважно им е да им удоволат на амбасадите во земјава, отколку на народот што ги гласал.

Пешковци, кое дно од луѓе и партија.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Архиепископот Стефан до БПЦ: Да бидеме заедно за 1000-годишнината од Охридската архиепископија :smirce:


Охридската архиепископија е важна за сите православни народи. На чествувањето по повод нејзината 1000-годишнина ги поканивме раководителите на Бугарската православна црква и на државата и се надеваме дека ќе празнуваме заедно, изјавил архиепископот на МПЦ-ОА, г.г. Стефан за бугарската агенција БГНЕС.

Годинава се навршуваат 1.000 години од создавањето на Охридската архиепископија, а празникот ќе биде одбележан со државно-церковни прослави на27 и 28 мај во Охрид.

„Тоа е редок јубилеј. Малку се институциите кои можат да се пофалат со толку долг живот. Охридската архиепископија има значење за сите православни народи. Верувам дека на празнувањето ќе имаме гости и од соседните народи и од соседните цркви“, изјавил архиепископот Стефан.

Тој потврди дека МПЦ-ОА испратила покана до бугарскиот патријарх и до бугарскиот државен врв и се надева дека ќе присуствуваат на чествувањето во Охрид.

https://www.mkd.mk/makedonija/politika/arhiepiskopot-stefan-do-bpc-da-bideme-zaedno-za-1000-godishninata-od-ohridskata
Треба да ги поканат и другите.[DOUBLEPOST=1526109568][/DOUBLEPOST]
Епа види, Заев не е крив што народот падна на ефтината пропаганда на сдс и сорос. Народот одлучи да верува на тоа што сака да верува, а не на реалноста која беше смешно очигледна. Штетата што сега ја трпиме ко народ е голема, ама тој пат си го трасиравме сами. Не се виновни политичарите, без глас од народот никој не може да дојде на власт.
Сега народ нека трпи, нека корне коси, нека се нервира, ќе си издржи, има уште време за Заев. Најдобро е да си се навикне и ваквите работи да си ги прифати исправено. Сами си одбравме, сами ке си ги сносиме последиците.
Не заборавај дека народот Заев на изборите го стави на одличното второ место, според гласови и поддршка. Нешто/некој друг го стави на власт. А тој ветуваше оставка ако изгуби на избори. Сега молчи... лажго. Јас ако нешто ветам нема сила да ме натера на друго. Можеби... закани по живот, на семејство... Ама вака по 3 пати на ден да лажам... никако.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom