Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Образувана преписка N:11600/2016/01.12.2016 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 46 от 2018 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација. IMA UKAZI KUCKO BOLNA PSIHOPATSKA,SITE KE ZEMAT!! A TI KE UMRES MIZERNA!!! Cestitki na stole I fatigoova I site ostanati sto si dobija ukaz!!!
Честитки, но не ја вреѓај... не е убаво така да се однесуваме со хендикепирани лица. Задржи достоинство
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
aaa ima ukazi a bravo bravo ajde so sreka neka e samo za ubavini. Ete gledas sonot se ostvaruva naskoro ke beres jagodi vo anglija ili ke metes ulici vo germanija ili ke ribas nekoj klozet vo skandinavija :pipi:
A ti tuka ke umris so 200evra i na 35 ke odis vo psihiatrija ebati retardata maloumna klosarska
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
A ti tuka ke umris so 200evra i na 35 ke odis vo psihiatrija ebati retardata maloumna klosarska
Ne be mil toa sto se slucuva na poveketo ne znaci deka se slucuva na site. E, da nekoi se rodeni da uzivaat nekoi da se macat. Toa e nespravedlivosta vo zivotot :pipi:
Nego ti fakaj metlata vezbaj posto tamu na zapad nema da te toleriraat i obucuvaat za metenje :sakasuste:
 

E2E

Член од
11 март 2017
Мислења
79
Поени од реакции
47
Честито на сите со позитивен одговор. Дали имате некоја информација за тие што сме на дополнителна, сме однеле дополнителни документи а немаме одговор. Фала Ви многу. Поздрав
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Ne be mil toa sto se slucuva na poveketo ne znaci deka se slucuva na site. E, da nekoi se rodeni da uzivaat nekoi da se macat. Toa e nespravedlivosta vo zivotot :pipi:
Nego ti fakaj metlata vezbaj posto tamu na zapad nema da te toleriraat i obucuvaat za metenje :sakasuste:
Ti mozes da pusis i lizis isto vremeno bratce odi fani drkaj ne smetaj na forumot ne siri negativna energija a za 3 4 godini tia sto se pametni od metla ke stignat na nivo na zapad a ti samo ke si laes laes i jades gomna posto samo toa ti e bes pari retardo
 
Член од
25 декември 2017
Мислења
31
Поени од реакции
114
aaa ima ukazi a bravo bravo ajde so sreka neka e samo za ubavini. Ete gledas sonot se ostvaruva naskoro ke beres jagodi vo anglija ili ke metes ulici vo germanija ili ke ribas nekoj klozet vo skandinavija :pipi:
mnogu mi e zal sto nema da ti ja zadovolam zlobnata psihopatija ama kolku za tvoja infirmacija momentalno sum vo avganistan vekje 7ma godina i zarabotuvam po 6500$ mesecno i odkako ke go zemam pasosot odam na maldivi eden mesec da se odmoram a posle toa pravo za Cirih so edno 300 000$ kesh kade sto me cekaat rodnini so spremna dokumentacija. A tie sto berat jagodi i cistat wc so tek na vreme ke se opravat i ke se snajdat za podobro...a ti sekogas ke bides edno mizerno sustestvo koe sto ke si leci frustracii na forumi. Tolku od mene ...mojata prikaska na forumi zavrsi...Na site sto sto dobile ukaz im cestitam,na site sto cekaat da dobijat od se srce im posakuvam sto pobrzo da dobijat drzavjanstvo i so srekja da si go iskoristat...na site dobro mislam ...Gospod cel zivot dobro mi dava...a psihopatite sto se raduvaat na tugja maka...im posakuvam da ja dobijat strucnata pomos koja im e mnogu potrebna. Pozdrav!!!
 
Член од
25 октомври 2016
Мислења
42
Поени од реакции
61
Zdravo na site edno prasanje dali imat pocnato so nekoj od 2017 da mu imat potpisano ukaz so bile na polozitelno posto mnogu gi imase na polozitelno od pred 3 meseci
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
mnogu mi e zal sto nema da ti ja zadovolam zlobnata psihopatija ama kolku za tvoja infirmacija momentalno sum vo avganistan vekje 7ma godina i zarabotuvam po 6500$ mesecno i odkako ke go zemam pasosot odam na maldivi eden mesec da se odmoram a posle toa pravo za Cirih so edno 300 000$ kesh kade sto me cekaat rodnini so spremna dokumentacija. A tie sto berat jagodi i cistat wc so tek na vreme ke se opravat i ke se snajdat za podobro...a ti sekogas ke bides edno mizerno sustestvo koe sto ke si leci frustracii na forumi. Tolku od mene ...mojata prikaska na forumi zavrsi...Na site sto sto dobile ukaz im cestitam,na site sto cekaat da dobijat od se srce im posakuvam sto pobrzo da dobijat drzavjanstvo i so srekja da si go iskoristat...na site dobro mislam ...Gospod cel zivot dobro mi dava...a psihopatite sto se raduvaat na tugja maka...im posakuvam da ja dobijat strucnata pomos koja im e mnogu potrebna. Pozdrav!!!
Stom stigna tuka da se pravdas i obiasnuvas znam do kaj si stignat haha
ajde sikter brisi plockite tamu
argat :D
 
Член од
22 февруари 2018
Мислења
54
Поени од реакции
84
Mene ne mi e jasno sto se palite na provokatori i idioti.batalete gi oni se za toa plateni a vaseto gubenje nervi za budali ne e.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Ало, психијатрија, тука на кајгана има ваши пациенти, дај приберете ги. Еден вози камиони, друг авиони, трет лета со рактети, четврт е претседател на уса:tapp::tapp::cujte:
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Doznav koi si ke vidis na carina sto ke ti se desi so kamionite ni eden nema da ti pomine dodeka ne seisklucis od forumov
Убаво
Знам дека знаеш, знаат барем 5 членови овфе на форумот, само аман не ми ја греби колата како ко бегаше од кафана
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom