Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Тoлку ли сте oчaјни вие Шaрените нa темaвa,oд штo немaте еднa единственa ебaнa причинa дa кaжете пoфaлен збoр зa влaстa пa сеуште глaвнa темa нa муaбет ви се сендвичите и гвујo?Акo тoa гo сметaте зa случувaње вo МК тешкo вaс.

Ме боли половиов орган за шарените да ти кажам искрено :)

Инаку и ти изгледа си по корките и по коските :pos:


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Nema da ima na sto da se vrati. Poveke od pola vlada se nepismeni ljocki, na sila ljocka za pretsedatel na sobranie, na sila ljocka jazik niz cela teritorija... od ova vrakanje nema, ni sveti petar ne moze da ja oprai rabotata. Ednostavno na kloci se brkaat makedoncite nadvor.

Така е!!!! Во времето на гвујо 10 години ниту еден не избега од Македонија благодарение на корките. Затоа на форумов најпосетувана тема е Бугарски пасош.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.675
Поени од реакции
28.116
Ме боли половиов орган за шарените да ти кажам искрено :)

Инаку и ти изгледа си по корките и по коските :pos:


Sent from my iPhone using Tapatalk
Абе јaс дa ти кaжaм прaвo oдaмнa си јa имaм нaреденo, се нaмaчив aмa успеaв сaм без ничијa пoмoш дa гo нaместaм вoзoт нa шинa и сaмo прaвo,скрoмнo aмa дoвoлнo ми е си рaбoтaм и сo едните и сo другите.Негo муaбетoт ми беше тoлку ли се битни сендвичите и грујo пoкрaј сите циркузи секoјдневнo штo се дешaвaaт сo нив дa се зaнимaвaте сеуште?Кoјa ти е лoгикaтa дa не ти пречи нa Тaлaт децa декa зaпoслиле сaмo зaтoa штo претхoднo нa Трaјкo децa биле зaпoслени?
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Абе јaс дa ти кaжaм прaвo oдaмнa си јa имaм нaреденo, се нaмaчив aмa успеaв сaм без ничијa пoмoш дa гo нaместaм вoзoт нa шинa и сaмo прaвo,скрoмнo aмa дoвoлнo ми е си рaбoтaм и сo едните и сo другите.Негo муaбетoт ми беше тoлку ли се битни сендвичите и грујo пoкрaј сите циркузи секoјдневнo штo се дешaвaaт сo нив дa се зaнимaвaте сеуште?

Квалитетна коска си лапнал значи :pos:


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Така е!!!! Во времето на гвујо 10 години ниту еден не избега од Македонија благодарение на корките. Затоа на форумов најпосетувана тема е Бугарски пасош.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Imase i dosta so se vratija nazad. E seti se na postov so si go napisal koga sledniot pat ke se prai statistika kolkumina se maglosale blagodarenie na dojdeniot zivot.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Imase i dosta so se vratija nazad. E seti se na postov so si go napisal koga sledniot pat ke se prai statistika kolkumina se maglosale blagodarenie na dojdeniot zivot.

ОК

Ај сеа оди расчепкај по форумов и види кога е отворена таа тема, кога е најактивна па врати се и трескај глупости на темава


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
ОК

Ај сеа оди расчепкај по форумов и види кога е отворена таа тема, кога е најактивна па врати се и трескај глупости на темава како некој се вратил


Sent from my iPhone using Tapatalk
Licno poznavam nekolku osobi so pecalija na zapad i sega tuka si imaat otvoreno razni biznisi i pretprijatija. Verojatno tie prvi ke si gi soberat partalite. Toa so sarenite mivki ne ste videle nisto podaleku od nosot i maticniot stab e cisto vas problem. I mene u 4 zida da me zatvorat i cel den da mi baat grujo kradese moze i mene istata bolest ke me fatese. Ne e do vas, prosteno vi e.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Licno poznavam nekolku osobi so pecalija na zapad i sega tuka si imaat otvoreno razni biznisi i pretprijatija. Verojatno tie prvi ke si gi soberat partalite. Toa so sarenite mivki ne ste videle nisto podaleku od nosot i maticniot stab e cisto vas problem. I mene u 4 zida da me zatvorat i cel den da mi baat grujo kradese moze i mene istata bolest ke me fatese. Ne e do vas, prosteno vi e.

ПРЕТПРИЈАТИЈА за коски или за корки?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
ПРЕТПРИЈАТИЈА за коски или за корки?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Od se po nesto. Ima i ponekoj doktor specijalist za psiho traumi predizvikani od razni nadvoresni psihicki vlijanija. Da te preporacame za pregled. :v[DOUBLEPOST=1524956986][/DOUBLEPOST]Perenje na mozoci:
https://fokus.mk/zaev-k-e-objavime-zapisi-za-strashniot-sluchaj-kaj-smilkovsko-ezero/
dve godini potoa:
https://kurir.mk/makedonija/vesti/zaev-pred-roditelite-tvrdel-deka-osudenite-se-ubijci-na-decata-a-pred-kameri-veli-deka-se-zboruvalo-za-subvencii/
Dno. Ovakvo dvolicno gjubre i neviden lazgo e premier na drzava.
 
Последно уредено:

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Od se po nesto. Ima i ponekoj doktor specijalist za psiho traumi predizvikani od razni nadvoresni psihicki vlijanija. Da te preporacame za pregled. :v[DOUBLEPOST=1524956986][/DOUBLEPOST]Perenje na mozoci:
https://fokus.mk/zaev-k-e-objavime-zapisi-za-strashniot-sluchaj-kaj-smilkovsko-ezero/
dve godini potoa:
https://kurir.mk/makedonija/vesti/zaev-pred-roditelite-tvrdel-deka-osudenite-se-ubijci-na-decata-a-pred-kameri-veli-deka-se-zboruvalo-za-subvencii/
Dno.

Држи се ти до Курир и до коските, се ќе се среди :pos:


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Imase i dosta so se vratija nazad. .
Кој се вратил назад бе друже?
Абе пензионирани луѓе со Европски пензии не ти се враќаат овде, остануваат таму ги гледаат внучињата додека синовите/ќерките им се на работа.


Лошо поминаа и иселениците што вложија во Македонија.

Инвеститорот се вратил во Австралија поради проблеми
https://www.brif.mk/zapre-li-so-proizvodstvo-fabrikata-za-chips-koja-ja-promovirashe-gruevski-investitorot-se-vratil-vo-avstralija-poradi-problemi/



Архива: Роберт Блажески, инвеститор од САД рекетиран од Фамилијата: Не им дадовме 50.000 евра за изборите, УЈП нѐ казни со 200.000 евра!
https://fokus.mk/arhiva-robert-blazheski-investitor-od-sad-reketiran-od-familijata-ne-im-dadovme-50-000-evra-za-izborite-ujp-n-kazni-so-200-000-evra/


Потенцирав и претходно, локалните бизниси се паднати поради недостаток на луѓе, градовите ни се распаднати како кула од карти, секој чека момент да му ја дувне од овде.
А и тие што се вратија како инвеститори, зажалија.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Кој се вратил назад бе друже?
Абе пензионирани луѓе со Европски пензии не ти се враќаат овде, остануваат таму ги гледаат внучињата додека синовите/ќерките им се на работа.


Лошо поминаа и иселениците што вложија во Македонија.

Инвеститорот се вратил во Австралија поради проблеми
https://www.brif.mk/zapre-li-so-proizvodstvo-fabrikata-za-chips-koja-ja-promovirashe-gruevski-investitorot-se-vratil-vo-avstralija-poradi-problemi/



Архива: Роберт Блажески, инвеститор од САД рекетиран од Фамилијата: Не им дадовме 50.000 евра за изборите, УЈП нѐ казни со 200.000 евра!
https://fokus.mk/arhiva-robert-blazheski-investitor-od-sad-reketiran-od-familijata-ne-im-dadovme-50-000-evra-za-izborite-ujp-n-kazni-so-200-000-evra/


Потенцирав и претходно, локалните бизниси се паднати поради недостаток на луѓе, градовите ни се распаднати како кула од карти, секој чека момент да му ја дувне од овде.
А и тие што се вратија како инвеститори, зажалија.
Fabrikata za cips kolku so znam si raboti so polna parea, mozebi imalo pocetni problemi so strujata pa sredile rabota, za ovoj drugiov nema da komentiram, kojznae kakov muten biznis praele. realno kazna za nisto na nikoj ne mu napisale. saka da kaze ako dadel pari za kampanja mozebi ke mu progledale niz prsti, so ne go menuva faktot deka muckal matna voda.[DOUBLEPOST=1524958454][/DOUBLEPOST]
Држи се ти до Курир и до коските, се ќе се среди :pos:


Sent from my iPhone using Tapatalk
Procitaj si ubavo mesijata javno so kenjal pred dve god. I za imeto.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.087
Поени од реакции
11.490
saka da kaze ako dadel pari za kampanja mozebi ke mu progledale niz prsti, so ne go menuva faktot deka muckal matna voda.
Така де, криви се инвеститорите што не сакале рекет да платат, а не фините господа пратени од партија поштено да соберат арач.
И викаш бизнисот не ти оди?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
sega si vo faza na negiranje, i pokraj toa so komunistickava bagra uspea za godina dena da ja preebe drzavata na sekoj plan uste ocajno niz ustata go seres-te patorot. vo slednata faza sleduva soocuvanje so realnosta, a mnogu od dezurnite plukaci po bivsiot 'rezim' veke se razbudija i uvidoa deka ima i mnogu mnogu poloso, poleka ke vi stane jasno deka komunisticko gjubre e najlosoto nesto so cekori na zemjinata topka. Patem namesto da dojde zivotot pod komunisticka i balisticka cizma veke e zapocnat istoriski najgolemiot egzodus na makedoncite, i moze da se kladam deka ovaa godina ke bide zapametena po najgolemoto iseluvanje vo poslednive 500 godini.
Кој е комунист бе глупердо? Анѓушев? Или Заев? Милионери се и двајцата...
Дај фати на кирилица да пишуваш конечно и пробај со „Зоки Поки“ да почнеш да се едуцираш.

Најголемиот егзодус на Македонци е во времето на паторот и неговата коалиција со учкарите. Кога напраи партиска книшка да значи живот или смрт. Пола држава се иссели заради таа обесправеност, заради протежирање на неспособни, а партиски подобни шупаци, заради пропаднати бизниси од неплаќање рекет, со праќање урковци и инспекции на се' што малку ќе пркне. Наспроти тоа полиција не одеше и уште не оди на другата страна на Вардар.

Добар бил паторот пошо фрлал трошки - тоа се вика со културни зборови конформизам - задоволување со малку, ама као „сигурно“. Конформист е културен израз, а вулгарниот израз за такви луѓе као тебе е овца.

И најголемата смеа у целава твоја глупава дискусија е што коа беа комунистите тие балисти за кои збориш гниеа по затвори, за да дојде прво вашето бугариште од дпне љуБчо Г. и да им ја поклони до Групчин, као шо ја делеа бугарските фашисти и балистите, за после паторот да го стаи учкарскиот командант министер за одбрана и да го амнестира целото раководство на учк за гнасотиите во Вејце, Карпалак, Љуботен....дури и таа фамозна ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА е негово масло - појас за спасување, тројански коњ што и го подметна на државава за да си го спаси шупакот криминален, а ве прати вас да гинете со богдан бетмен како француските колонизатори кога ги праќале афричките робови да трчаат со голи раце кон германските шмајзери на афричкиот фронт.

Вие квазипатриотски говна сте најголемото зло на народот, скотови од луѓе, заведени, глупи, усмрдени....фала ви многу!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom