Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
I dvajcata ti se isto zlo !
Многу е паушално да се каже тоа. Сепак Никола (каков и да е) е класа за Зоран, па заклучи кое дереџе го имаме.[DOUBLEPOST=1524926217][/DOUBLEPOST]
A SDSM si molcese za vakvi zakoni i si cekase i se ubi od nosenje vakvi zakoni za 1 godina vlast! I posle Grujo bil polos od Zaev.

 
Последно уредено:
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Бре. Класа.
Па, за Зоки, не е тешко да си класа. Потешко е обратно нешто да најдеш. Го знаеш ли вицот:
Песимистот вели: Е, од ова полошо не може.
Оптимистот вели: Може полошо.[DOUBLEPOST=1524927060][/DOUBLEPOST]
За кого и да гласаш ќе згрешиш и да не гласаш пак истите се вртат, кога ќе видиш кај и да се свртиш задникот од позади ти е.
Квалитетот на политичарите со гооодини е на ниско ниво. Џабелебојадачи, без вредно школо и знаење.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.009
Поени од реакции
16.082
Predadeni i oskvernati od Nikola Gruevski i VMRO-DPMNE na 19 juli 2011ta godina so sobraniskoto glasanje na avtenticnoto tolkuvanje na zakonot za amnestija.
Прво Вејце и Карпалак не се во Хашки случаи,
а сега за дивље насеље какво аутентично толкување има ?? Работата е да не се дозволи непотребна загуба на жива сила ( полиција или војска)
А да си освежиш меморија Пендаровски најави 2014 дека кога ќе стапне на власт ќе ги покрене хашките случаи амнестирани 2011, бидејќи тие не се амнестирале, т.е. одлуката на Собранието од 2011 нема правна тежина..
Ама сега кога се на власт, на Пендаровски воопшто НЕ МУ СЕ СЛУША за Хашките случаи...
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Прво Вејце и Карпалак не се во Хашки случаи,
а сега за дивље насеље какво аутентично толкување има ?? Работата е да не се дозволи непотребна загуба на жива сила ( полиција или војска)
А да си освежиш меморија Пендаровски најави 2014 дека кога ќе стапне на власт ќе ги покрене хашките случаи амнестирани 2011, бидејќи тие не се амнестирале, т.е. одлуката на Собранието од 2011 нема правна тежина..
Ама сега кога се на власт, на Пендаровски воопшто НЕ МУ СЕ СЛУША за Хашките случаи...

Фуцк ин браин!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
S

silmarillion

Гостин
Па, за Зоки, не е тешко да си класа. Потешко е обратно нешто да најдеш. Го знаеш ли вицот:
Песимистот вели: Е, од ова полошо не може.
Оптимистот вели: Може полошо.
Не го знам вицов али небитно.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Па, за Зоки, не е тешко да си класа. Потешко е обратно нешто да најдеш. Го знаеш ли вицот:
Песимистот вели: Е, од ова полошо не може.
Оптимистот вели: Може полошо.
Многу смешен виц.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Стварно бе што треба да значи тоа 26/04? :pos::pos::pos::pos::pos:
Мајко мила багра неписмена сме, да си еб*ме векот. :D
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Мене ли ми се обраќаш, безимен? Или се срамиш од себе, па се криеш зад некој лик од цртан филм? Јас не сум административен работник. Да, програмер сум. И тоа сега работам во друга фирма, приватна, да не мислиш нешто буџетски. И тоа за убава плата, поголема прилично. А ти, ако си нереализиран, занимавај се со мене и нека ти биде цел свет виновен за својата нереализираност.
А јас не сум бил на никаков начин вклучен во никаква и ниедна владеачка гарнитура, па да имам можност да е**м мајка на с(в)е живо.
Многу е паушално да се каже тоа. Сепак Никола (каков и да е) е класа за Зоран, па заклучи кое дереџе го имаме.[DOUBLEPOST=1524926217][/DOUBLEPOST]

Јас да ти кажам право, не одам многу по кладионици, не одам ич уствари. Одам на пазар, ама не се љубам со продавачите, онака формално праам муабет, а пријателиве и родниниве претежно ми се од некои кругови, како да ти објаснам, претежно се школувани луѓе. Колку и да звучи Иреално, неам многу познаници од таа багра што го дели мислењево со тебе. Мора да потенцирам дека многу од луѓето што ги знам ги презираат и двајцата.
Е сега, меѓу другото, познавам и програмери, еден зет во поширока фамилија и неколку други на кои сега ми текнува и кои сум сигурен дека во Германија живеат (пошо благосостојба у Фајром нели, као ти шо викаш), а зетов зема стварно некоја добра плата, мада да седнам со него многу поише го пцуе паторот од мене - или поточно ги пцуе и двајцата и тој планира да замине со жена му, која ми е подалечна роднина, ама контактираме.
Многу е битно што „интелектов“ што го прикажуваш САМО во темава (во ниедна друга не пишуваш) не да не е на програмер, туку на нешколуван земјоделец (што е чесна професија, за разлика од тебе). Ти беше баниран долго време, а пред тоа коски оставаше на форумов 24/7 и сакаш да ми кажеш дека некоја будала, газда на приватна фирма би вработил неспособен пацов као тебе за „прилично поголема убава плата“?
Лажи си се себе...
Лажи се и за „благосостојбата“ што сте ја остаиле....да „сте ја остаиле“.
Е ваква економија остаивте...
1020100246.jpg

...и сега барате „каде е плата 500 евра, каде е?“, ко орда неандерталска...
Заев е ќутук, тотално неспособен, нема нишо да опраи, а тоа шо го остаи паторот - тоа го покажува сликата - луѓе завршуваа на кардиологија, со долгови од држава, се исплаќаа меѓу себе со компензации, отвараа нови фирми затоа што постоечките им беа со блокирани сметки, па банкротираа други несреќници. Ебавте мајка сељандури....сеа уште Анѓушев да се допосере и пустиња ќе остане.
Грам срам нема у тебе, што многу збори за количината интелигенција со која располагаш, затоа покушај барем да сфатиш дека не пиеме нафта и добро знаеме кога како било.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.009
Поени од реакции
16.082




ќеркаму на Таљат со средно, а синот на Грчев со неандерталско образование
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom