Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Викаш ќе темпираат по наредба? Можда и наредните избори им ги имаат ветено ако потпишат за уставните промени. Протест ко протест а бил а не бил.
Повеќе ќе имаат проблем со бројка, отколку што на некој му пречи да протестираат. И онака беше најавен како протест против лошите економски политики.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.009
Поени од реакции
16.082


нивната позиција и распоред се предадени, а учките на терен ја добија преку сателитски мобилни.. се знаеше и кој е издајникот од штабот... овие беа колатерална штета, некој оперативец за балкан, косово и македонија си испланирал дека треба да се напраи курбан, за народот полесно да го прими Охридски договор ,па го измислија и ова и после карпалак... а она нашата акција кај радуша со сухоите беше без одобрение од вујче и затоа после следуваше и казна, тврдо слетање...[DOUBLEPOST=1524900734][/DOUBLEPOST]Новинар од ТВ24 се пожали од Анѓушев: Ме тргна на страна и ме праша – „кој тебе ти дозволи да снимаш изјава со Бугарката?“
што не му кажа имам аусвајс од бејли :icon_mrgr:
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Одма денес гледам плавите курирци налик Фактор, А1он итн. во фул форс оцрнување на Тасева :icon_lol: не навлегувам во тоа дали се во право или не ама нели не беше битен човекот, беше битен аргументот :Кезец:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Одма денес гледам плавите курирци налик Фактор, А1он итн. во фул форс оцрнување на Тасева :icon_lol: не навлегувам во тоа дали се во право или не ама нели не беше битен човекот, беше битен аргументот :Кезец:
И сега пак ќе се најдеме истите луѓе што ќе ги критикуваат процесите....на пример не прочитав од никој овде за трансформациите на овие медиуми во дежурни лајала на власта, туку се искоментираа само опортунистите од шарените што влегоа во власт, како да е помало зло да читаш ѓубре од ист квалитет само во корист на „различна“ страна - различна е во наводници, пошо другата страна треба да е народот. Ситуацијава со Тасева и Анѓушев, критиките на Милчин и слични испади од страна на тие што го критикуваа поранешниот режим (а испадна во корист на овој), небањативе како иреал ја перцепираат како „не смее тоа да биде Анѓушев“, а ако тоа го праеше Хипо - тогаш „ок, топ, цврста рака на политичар, покажува достоинство“. Мизерија е што треба чоек да застане со овие гниди на иста страна.
А за медиумиве мене најкарактеристичен пример ми е Фокус. Сигурен сум дека дпне да не го убиеа Младенов дека немаше ваква позиција да фати и во време кога се случуваа многу големи настани, како оној резил со законот за јазици, дипломатијата со Грција исл. они шлапаа Фокус-архива и „миле ми текна“ текстови. Ок, неќам да се забораи паторот и на нерви ми иде ова одолговлекување на правдата и онакви смешни пресуди како „условната“ на ивона, ама добро се знае што е актуелно во моментот и каков приоритет има и дека идејата им е да одвлечат внимание, ала „велики“ трендо фани-бој, кога во најголемите проблеми на државава, тој го почнуваше денот со битни вести за фоките на Гренланд, а сега во секоја вест се обидува да направи паралела за тоа каков сељак е заев и какви предавници се сдс.
Е затоа требаше да се казни паторот и сите пропагандни говна што ги измисли, а и за криминалите, затоа што секој после него ќе вика „ е добро де, не сме до толку као нив“. Уште не се дојдени до тоа ниво да го поистоветуваат заев со некој лик као паторот што беше прогласуван за пастир и наследник на воинот на коњ, ама насоката е таа.....тоа е кога менуваш режим од фотеља (не беше ни со пенкало).
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.009
Поени од реакции
16.082
Лажни претставници за невладина организација направија циркуз во МВР – пречекани со службени возила
На договорениот датум азилантите допатувале во Скопје со авион, каде биле пречекани од претставници на министерстовото кои со службени возила ги зеле и ги однеле во МВР.
Се течело според протоколот, но проблемот настанал кога овие мотивациски спиритуалци на сред состанок и рекле на секретарката декавистинската причина поради која се дојдени во Македонија е да побараат азил во земјава бидејчи доаѓаат од африкански земји и сакале да емигрираат во Европа.
Состанокот бил веднаш завршен.

Можеле и во блиндираниот мајбах да ги пречекаат :icon_mrgr:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Знаев дека се заебав што не гласав за СДСМ и на парламентарни.
:(
Дрогаш ниеден!

...нема везе бе, и овој што си го цитирал е џанак, ама не знае.
Мора нешто да им ставаат у тоа сендвичите, не ќе да е ваљда природно ваква ќускија.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Туку кај е побратимот Мафо, го нема нешто во последно време, дали се вработил па нема време или му се здосадил форумов, кој ќе знае. :icon_lol:

Колку клет и гнасен народ сме бе, под итно треба да исчезнеме од куглој земаљској. :pos::pos::pos:
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.361
Поени од реакции
3.519


нивната позиција и распоред се предадени, а учките на терен ја добија преку сателитски мобилни.. се знаеше и кој е издајникот од штабот... овие беа колатерална штета, некој оперативец за балкан, косово и македонија си испланирал дека треба да се напраи курбан, за народот полесно да го прими Охридски договор ,па го измислија и ова и после карпалак... а она нашата акција кај радуша со сухоите беше без одобрение од вујче и затоа после следуваше и казна, тврдо слетање..
Predadeni i oskvernati od Nikola Gruevski i VMRO-DPMNE na 19 juli 2011ta godina so sobraniskoto glasanje na avtenticnoto tolkuvanje na zakonot za amnestija.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.708
Поени од реакции
11.971
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Имаше Џурџица позитива, за паразити ко тебе шо го проведоа златно грујови прдејќи у фотеља до која не би ни припариле да е све нормално. Коски остаи на форумов и се уби од лажење као си многу способен програмер, а ништо друго не праиш освен дуење ташаци на таа екипа.
Правата „позитива“ ја видовме у приватен сектор, каде што е**вте мајка на све живо....сега само да чекам заев и анѓушев да не опраат....
Мене ли ми се обраќаш, безимен? Или се срамиш од себе, па се криеш зад некој лик од цртан филм? Јас не сум административен работник. Да, програмер сум. И тоа сега работам во друга фирма, приватна, да не мислиш нешто буџетски. И тоа за убава плата, поголема прилично. А ти, ако си нереализиран, занимавај се со мене и нека ти биде цел свет виновен за својата нереализираност.
А јас не сум бил на никаков начин вклучен во никаква и ниедна владеачка гарнитура, па да имам можност да е**м мајка на с(в)е живо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom