Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2009
Мислења
19.874
Поени од реакции
15.831

симптоматично е дека и кога играа со белгискиот клуб во Скопје, а зајко беше на трибините, направија тежок инцидент а УЕФА не ги казни воопшто !!!
така за ова кршење нема да бидат казнети а ниту за навредувањето на Вардар нема[DOUBLEPOST=1524086612][/DOUBLEPOST]Според очевидците, жена без дозвола го прегазила детето во Ѓорче Петров
Автомобилот „опел астра“, со кој во неделата бил прегазен десетгодишникот на улицата Борис Сарафов во Ѓорче Петров, го управувала жена без возачка дозвола, а по несреќата на нејзиното место седнал сопругот-полицаец, дознава Нетпрес“.
Според очевидци на несреќата, затоа ниту сообраќајците не го направиле увидот според правилата за да го заштитат колегата. Сопружниците наводно го преместиле автомобилот од местото каде што се случила сообраќајката, што е спротивно на Законот за безбедност во сообраќајот, па и полицајците на увид вршеле мерења на погрешно место, што предизвикало револт кај очевидците. Дознаваме дека во меѓувреме биле сменети браниците на возилото, пишува порталот.
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
најбескорисниот паразит во македонската политика, 22 години на државна цицка, 0 избори добиени
ви ја претставувам шеќерна.она и нејзиното семејство плаќала голема цена. од реќимот изглегоа х4 побогати него што влегоа во 2006.
shekerna.JPG
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Се изнаплаќа цена јбт, едвај чека да начека прилика да го сјебе Заев и да ја превземе СДС.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Сега испадна дека други се криви што они кутрите морале дома да седат и плата да примаат, комедии е државичево
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
ako e vistina, ondak kje bide interesno posle site onie muabeti za grcec i kondovo.
http://infomax.mk/wp/сопруга-на-полицаец-го-прегазила-дете/
леле ако е една што живее карши Жито маркетот (се совпаѓа со рутата на движење), не ме ни чуди, таа нема интелект да дише без упатство, во кола седнала. Еднаш со точакот подзастанав на таа улица (2 метра е широка иначе се на се), ми доаѓа теткево ми вика јас сум полиција, не смееш да застанеш овде, тргни се. И викам значка камо ви и почна да ми урла маж и бил полиција, ќе сум видела убаво :lolzz: Греота ми е за детето, да не има трајни последици од ваква некоја. Ако се од Ѓорче и оваа и маж и може ќе избегаат од суд, муд ама животот во населбава пекол ќе им стане.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Кариеристи сите до еден. Тој незнае името да си го напише кариера ќе праел. Па уште јавна администрација јакото место за кариера :))) кое теле е докторов.
Ne e vekje doktor,sea e diplomat. Henri Kisindzer gomna da jade.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.338
Поени од реакции
46.463
Hands down најантипатична жена во Македонија :cuc:
Да, али и наследничкава брзо и напредува . Ја лично овоа со ласер не би го пипнал

Screenshot_2018-04-19-09-15-20_1.jpg

Honorable mention - Гордана Ј
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Sexy beast :pos::pos::pos:

Ругоба, права наследничка на Рада и по стас и по карактер
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom