Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2009
Мислења
19.877
Поени од реакции
15.832


на кој народ мисли Грчев јуниор, веројатно само на македонскиот :confused:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.877
Поени од реакции
15.832
Коѕиас: Нема доволно време Македонија во јуни да стане членка на НАТО
[DOUBLEPOST=1524069657][/DOUBLEPOST]Коѕијас: Преферирам „Централна Балканска Република“ но морам да прифатам име со терминот Македонија

АЛО, ДЕБИЛИ, има ли некој да му каже и нему и на гом*арите од ЕУ дека ако во името нема термин Македонија, воопшто не треба да се преговара со Грција !!!
за да бидеме Вардарија или Пајонија или поранешна Румелија Самите ние внатре во државата ќе решаваме, не ни требаат Кумови од Надвор....
 
Последно уредено:
P

PewDiePie

Гостин
лееееј више од месец дена се замара со планината
Не е точно ова,човекот успеа да го сопре менувањето на тие згради што требаше да им се смени фасада на улица Македонија ги тргнал скелињата,се...:icon_lol:

Сега што убаво си зее комуњарското,УБАВОТО,НЕКИЧОТ :vozbud:.....така мајсторе потсети го народов зошто го поддржа вмро за ск2014 in the first place,потсети го кој очај од центар на главен град го имаме/вме,потсети ги на маестралната архитектура на КЕНЗО ТАНГЕЕЕЕ :цицки: :facepalm::busi::dudlac:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.906
Поени од реакции
35.365
...ауууу што не ќе слушне човек... „препорака“си е препорака... ја чекаме веќе со децении, дали ја чекаме надвор дали во ходник или пред врата важно„ ја чекаме“... ал је прљава „со прашина препорака“, ал е „чиста препорака“ ал е како „солза чиста препорака“ пак си е бре препорака која си ја чекаме :facepalm:...
како велат исти штурац различни димензии ? :kuracc:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.897
Поени од реакции
21.374
Ќе формираше влада со ДУИ без Тиранска платформа. Немаше да има маратонски преговори за влада и условувања.
Siguren si? Kao bozem DUI sama gi nosi odlukite. Tie onaka pred sekoja bitna a i ne tolku bitna odluka odat vo nekoja ambasada. Demek da se pofalat vo smisla nie vaka resivme, vi kazvame kolku da si znaete za da ne recite posle vaka taka. I ovie ok nema problem terajte, milo ni e sto ne informiravte, epten ni znaci.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Siguren si? Kao bozem DUI sama gi nosi odlukite. Tie onaka pred sekoja bitna a i ne tolku bitna odluka odat vo nekoja ambasada. Demek da se pofalat vo smisla nie vaka resivme, vi kazvame kolku da si znaete za da ne recite posle vaka taka. I ovie ok nema problem terajte, milo ni e sto ne informiravte, epten ni znaci.
Поприлично сигурен...Не верувам дека Тиранска платформа е масло на странска амбасада, нема логика странска амбасада да се ангажира во Албански Национализам. Тиранската платформа е резултат на изборниот исход на последните парламентарни избори. Се виде шанса дека ВМРО нема да е на власт или тешко ќе формира влада и лесно им беше или ВМРО во опозиција или Тиранска од СДСМ. СДСМ нема јаки Македонски национални ставови и плус тон албански гласови и прифати се од Албанците со оглед колку беа загорени за власт.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.897
Поени од реакции
21.374
Поприлично сигурен...Не верувам дека Тиранска платформа е масло на странска амбасада, нема логика странска амбасада да се ангажира во Албански Национализам. Тиранската платформа е резултат на изборниот исход на последните парламентарни избори. Се виде шанса дека ВМРО нема да е на власт или тешко ќе формира влада и лесно им беше или ВМРО во опозиција или Тиранска од СДСМ. СДСМ нема јаки Македонски национални ставови и плус тон албански гласови и прифати се од Албанците со оглед колку беа загорени за власт.
Ok (y)
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.356
Поени од реакции
4.800
Занимливо https://www.cineplexx.mk/movie/the_return/
Албански филмови од албански студија со албански актери на албански јазик се снимаат и прикажуваат во Македонија. Супер!
@puno и компанија. Мило ми е што има продор и на тој дел во албанската култура.
Се прашувам што е следно што недостасува.
Школи, факултети, театри, филмови, актери, војска, полиција, здраствени установи, филмски компании, спортски екипи, клубови, политичари, академци, фестивали, музеји.... A еshtе pak?!
very very disturbing...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.510
Поени од реакции
79.663
very very disturbing...
Мене ми беше дистурбинг тоа што некој Adis му дал пет ѕвезди на филмот, со коментар: "Ne sum go videl"[DOUBLEPOST=1524077702][/DOUBLEPOST]
Тоа е тоа верно вмровско членство што го создаде господинот Груевски. Книшка си е книшка, па сеа дали на ДУИ или ВМРО, на нив исто им изгледаат двете партии, не ги обвинувам многу-многу.
 
V

viktora

Гостин
нема логика странска амбасада да се ангажира во Албански Национализам.
Друже да не ја преспа случајно 2001 година?Тие ебени амбасади не само што го подржуваат албанскиот национализам него се инволвирани во секојдневниот политички живот во државава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom