UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Нема правило, ама затоа има просечно добри и одлични судии.
За жал, Проливер не е во вториве.
Eпа има судии што би го суделе и што не би го суделе. Не може да му се лутите на судијата зошто го свирел, а контакт доволен за пенал постои. Дека беше педерски, беше. Но таква им била среќата на Јуве да им се падне таков просечно добар судија.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Груба грешка на Алегри што не направи барем една измена во средина, а го имаше Маркизио, очигледно беше дека паднаа последните 20 минути, еве сега слушам податок дека дури 8 километри истрчале Јувентус повеќе од Реал.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
5.018
Поени од реакции
6.341
пеналот беше изнуден, пред време почна да паѓа и да се мести играчот, минимален контакт и се сруши. добар и авторитативен судија ова не му го суди на никоја екипа.
е сега судијата наместо да е неутрален, подлегна на притисокот.

ДА, според правилата тоа е пенал бидејќи има контакт, НО контактот е изнуден...
јас како фан на јувентус го памтам Филипо Инзаги (и многу пред него) кој направи кариера и во јуве и во милан (особено со миланезите) БАШ со вакви изнудени пенали и стартови врз него. Чепни го ќе падни.

Е дали тоа треба да го судиш во надополнување, особено што знаеш дека ќе го реши натпреварот во 99% и дека е изнуден, не знам. Јас мислам дека не.

Во секој случај стои она дека „судиската е последна“, но ретки се тие судии што би правеле вакви глупости. Најблаго кажано е дека одлуката е дискутабилна, а кога гледаш од навивачка перспектива ти или било кој друг не го признавате тоа.
pa toa go zboruvame od pregi deckotot go nasedna benatija, izigra pametno znaejki kakov konj ima pozadi nego i od videotot se gleda ubavo deka prvo go butnuva pa posle igra na topka nzn sto e nejasno tuka.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Харт исто вака му се стави на Оливер пред некоја сезона, дури и со глава го туркаше па никому ништо. Не дебатирам дали е или не е црвен меѓутоа ме нервира непочитување на воспоставен критериум. Видук мислам ја има сликата зачувано, ако ја има при рака нека ја стави. Никаков авторитет нема овој судија, пропалица невидена.
Се истепа дур го извади црвениот, рака му се тресеше ама цел свет го гледат.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
По твојава логика треба миниум по 5 пенали на утакмица да има.
Па при корна матер си ебаваат од кошкање, контакти и туркање. И ова пенал?
Да, имаше контакт, ама како што ти кажав претходно има уште по остри контакти при корни или нафрлања кај што не се судат, и нормално што не се судат.
Само што коа се гураат на корна, топката е уште на аголот и не е изведен корнерот.

При гурање кај што му попречува откако е изведен корнерот и топката е кај играчите, се досудиле милион пенали досеа.

Види го видеото уште еднаш

фудбал е машка игра и контактот е дел од него, според мене (неутрален ,навивам за валенсија) не беше пенал зашто падна пред да дојде до контакт или откако виде дека нема да стигне до топката ... денешниов фудбал ,не само професионалниот фудбал еве и нба исто и формула 1 ако сакате е геј варијанта на балет према она што се играше пред околу 20 тина год
Како да стигне до топката кога овој го оневозможи да стигне до топката со два контакта врз него?

АЈ и ти уште еднаш види ја снимката...
 
Член од
15 јануари 2013
Мислења
251
Поени од реакции
240
Навивачиве на Милан и Интер достигнуваат врвни нивоа на беда и комплекси. Свака част.

Честитки до Реал и нивните навивачи. Имаше пенал.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Навивачиве на Милан и Интер достигнуваат врвни нивоа на беда и комплекси. Свака част.

Честитки до Реал и нивните навивачи. Имаше пенал.
Ма пресреќни сме уште повеќе за прекрасниот крај на кариерата на Буфон, со надеж дека ќе се премисли и ќе доживее слични бламажи.
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
Само што коа се гураат на корна, топката е уште на аголот и не е изведен корнерот.

При гурање кај што му попречува откако е изведен корнерот и топката е кај играчите, се досудиле милион пенали досеа.

Види го видеото уште еднаш



Како да стигне до топката кога овој го оневозможи да стигне до топката со два контакта врз него?

АЈ и ти уште еднаш види ја снимката...
а шо треба да го остае да пројде како воз низ тунел
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
тоа е заговорот што друг го тера, дека Реал морал со судии да пројде понатаму.


Ако ова не ви е пенал, не знам...

Два контакта има, ем гурање од позади ем после дур ја закачува топката го рога и Васкез у гради...
абе во ред ама џабе трошиш енергија, правила си се правила и то по правило си е пенал. единствено шо може да се каже е дека васкез падна прелесно и делжка стартот не беше снажен ама то е то. ако сакап да бараш теории за заговор повеќе материјали има во предходните две сезони наместо во оваа.
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.021
Ako mislite deka se sitime na Juve so ispadnale od penal ste u golema greska. Ja ko fan na Roma spored toa kako se odvovaa nastanite sakav Juve da projde denes i toa mnogu. A veruvam i deka mnogu od nivnite fanovi istovo go mislele i za nas vcera. Calcio pred sekoja druga govnarska liga. Jebiga so italjanski fudbal sum rasten. Forza Roma
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
У секој случај губитничко заебано сценарио за судијата, само инволвираните играчи може да посведочат за интензитетот на контактот и веродостојноста на одлуката.
 
Член од
13 февруари 2010
Мислења
119
Поени од реакции
151
Навивачиве на Милан и Интер достигнуваат врвни нивоа на беда и комплекси. Свака част.

Честитки до Реал и нивните навивачи. Имаше пенал.
Кисел, не мешај комплекси со исконска омраза, ти се молам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom